Огірок Бодіна та Еліза

Селекціонери щорічно радують садівників десятками нових сортів огірка. Їхня праця спрямована на збільшення врожайності, стійкості до несприятливих умов. Такі рослини дозволяють отримати багатий урожай навіть на малій площі. Якими перевагами володіють гібриди огірка Бодіна й Еліза?

Опис гібридів

Відома німецька насінницька компанія Satimex є оригінатором гібридів Еліза й Бодіна. Компанія займається не тільки виробництвом і продажем насіння, а й селекцією нових сортів. Її продукція відрізняється високою якістю та надійністю.

Особливості огірка Бодіна F1

Чудовий партенокарпічний гібрид з переважанням жіночого типу цвітіння, схильний до букетного утворення зав'язі. У плодоношення рослина вступає вже з 38 дня після повних сходів.

Гібрид стійкий до ряду поширених захворювань, успішно переносить стресові умови — посуху, зниження і підвищення температури, недостатню вологість повітря.

Плоди акуратні, красиві, щільні, досягають в довжину 8-10 см. Поверхня зеленця крупнобугорчата, з шипами чорного кольору. Характеризуються приємними смаковими властивостями, відсутністю гіркоти. М'якота соковита, ніжна, з характерним хрускотом.

Гібрид відносять до універсальних, зеленці використовують в перероблюванні й у свіжому вигляді. Відрізняється гарною транспортабельністю і лежкістю, прекрасною врожайністю.

Особливості огірка Еліза F1

Невибагливий партенокарпічний гібрид, що відрізняється дружним плодоношенням. Перші плоди знімають вже через 45 днів від появи сходів. Гібрид Еліза F1 характеризується високою стійкістю до справжньої борошнистої роси та інших захворювань.

Плоди рівні, щільні, середньої довжини близько 8-10 см. Їх поверхня — середньобугорчата, покрита білими шипами. Колір темно-зелений, з невеликими світлими смугами. Смакові якості високі. Відзначено солодкуватий смак, повну відсутність гіркоти. М'якота зеленців соковита, хрустка.

Гібрид Еліза F1 є універсальним, його використовують для квашення, перероблювання та консервування, у свіжому вигляді. Плоди придатні до транспортування і зберігання, тому що довгий час не жовтіють (до 1 місяця при дотриманні ряду умов).

Переваги гібридів

Кожен сорт і гібрид, отриманий в результаті довгої селекції, має особливі переваги.

Перевагами гібридів Бодіна й Еліза є:

 1. Стійкість до комплексу захворювань. Рослинам не страшні поширені грибкові захворювання: справжня борошниста роса, кладоспоріоз, аскохітоз та ін.

 2. Обробка насіння тірамом. Завдяки цьому високоефективному фунгіциду контактної дії, посівний матеріал і сходи надійно захищені від грибкових захворювань.
 3. Партенокарпічність (самозапилюваність). Зеленці утворюються без участі комах-запилювачів, тому навіть в негоду врожайність не буде залежати від активності бджіл.
 4. Обидва гібриди допустимо вирощувати на важких, глинистих ґрунтах.
 5. Легко переносять стресові умови. Коливання температури, нетривалі посухи рослини добре переносять.
 6. Універсальність використання корнішонів. Зібрані плоди можна вживати у свіжому вигляді, консервувати, солити, використовувати в кулінарії.
 7. Висока врожайність. При правильному догляді з квадратного метра отримують до 16 кг огірків.
 8. Вирощування допустимо як у відкритому ґрунті, так і в скляних, плівкових теплицях, на шпалерах і без них.
 9. Пучкове утворення зав'язей. У кожній пазусі утворюється по 3-5 плодів масою 50-70 г, завдяки чому досягається висока врожайність гібридів.
 10. Ранній початок плодоношення. Перші зеленці у Бодіни F1 з'являються вже через 40 днів після появи сходів, в Елізи F1 - через 48-50 днів.
 11. Високі смакові якості плодів. Солодкуваті, з характерним смаком і насиченим ароматом, корнішони подобаються навіть дітям.
 12. Вирівняність, товарність корнішонів. Однакові за розміром зеленці неперевершено виглядають в зимових заготівлях і в закусках.
 13. Відсутність гіркоти в плодах. Навіть при порушенні умов вирощування, при помилках у догляді, в огірках не накопичується гіркота.

Перераховані переваги огірків Бодіна F1 і Еліза F1 швидко зробили їх популярними серед садівників. З цими гібридами завжди можна бути впевненим у врожаї, навіть якщо не завжди вистачає часу на догляд. Вирощують огірки Бодіна F1 й Еліза F1 і в великих фермерських господарствах, в промислових масштабах завдяки високим товарним якостям продукції.

Вирощування гібридних форм огірків на ділянці доступно навіть початківцям садівникам. Всього з декількох рослин можна щодня отримувати хороший урожай. Якщо вирощування огірків викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони детально розкажуть про особливості їх агротехніки, допоможуть з вибором сортів, що зарекомендували себе.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід