Огляд цікавих сортів огірків, які варто посіяти в цьому сезоні

огляд продукціїЩорічно селекціонери отримують десятки нових сортів і гібридів огірка. У процесі селекційної роботи відбирають найбільш стійкі рослини, з хорошою врожайністю і високими товарними якостями плодів. Які цікаві сорти та гібриди огірків варто посіяти в цьому сезоні?

Сорти огірків для теплиць

Партенокарпічні, самозапильні сорти та гібриди огірків ідеально підходять для вирощування в теплицях. Вони не потребують запилення бджолами, радують стабільним плодоносінням, дуже красивими, рівними плодами без гіркоти.

Амур F1

Ранньостиглий високоврожайний гібрид вступає в плодоношення вже через 40 днів. Він не потребує запилення бджолами, стійкий до основних хвороб, добре переносить несприятливі умови. Огірки можна збирати як в стадії корнішонів, так і пікулів.огірки

Зеленці утворюються в пазухах листків пучками, по 8-10 штук. Темно-зелені плоди мають невелику насінну камеру, що не гірчить, добре переносять транспортування. Гібрид підійде не тільки для свіжих салатів і закусок, чудовий він в засолюванні і консервації.

Капрікорн F1

Чудовий партенокарпічний гібрид для закритого грунту турецької селекції. Він неодмінно порадує садівника стабільною врожайністю навіть при неправильному догляді. Рослина потужна, потребує формування. Гібрид стійкий до борошнистої роси і підвищених температур. Кущ рано вступає в плодоношення, перші плоди зав'язуються вже на 32-35 день з появи сходів.

У кожній пазусі утворюється 3-4 плоди. Смарагдові огірки виростають до 12-14 см при середній масі 120-140 г. Вони чудові в свіжих салатах, мають яскраво виражений аромат, красиві й рівні за формою.

огірка на земліПролікс F1

Цікавий сорт для теплиць не потребує запилення бджолами. Кущі стійкі до більшості захворювань, стресостійкі, невибагливі до догляду, характеризуються стабільною, високою врожайністю. Плоди дозрівають вже на 40-42 день, їх довжина сягає 10-12 см.

Глянцеві смарагдові плоди покриті великими горбками. М'якоть хрустка, має невелику насінну камеру, що не гірчить. Зеленці чудові в засолюванні і консервуванні, мають виражений смак і аромат у свіжій нарізці.

Престо F1

Урожайний партенокарпичний голландський гібрид вступає в плодоношення вже через 45 днів з появи сходів. Огірок стійкий до несприятливих умов, прощає помилки в догляді. Гібрид стійкий до ряду поширених захворювань.

Середній розмір зеленців становить 8-10 см, вони дуже смачні, покриті оригінальними горбками. Плоди універсального призначення, підійдуть для салатів, консервацій і засолювання.

Еколь F1огірки

Досить новий голландський гібрид, швидко завоював популярність серед садівників. Його основні переваги - партенокарпічні, індетермінантні, не велике листя і букетне розташування зав'язей. Перший урожай знімають вже через 42-45 днів.

У кожній пазусі листя утворюється 5-7 невеликих огірків довжиною 6-8 см, генетично не мають гіркоти. Гібрид придатний для збору пікулів: при довжині в 4 см плоди вже мають чудовий смак. Зеленці гарні в свіжому вигляді, зберігають колір і консистенцію в засолюванні і консервуванні.

Сорти огірків для відкритого грунту

У відкритому грунті переважно вирощують компактні, врожайні сорти. Для вулиці переважно вибирати бджолозапильні сорти: вони більш стійкі до температурних коливань, надзвичайно смачні і гарні в засолюванні.

огірки на земліГектор F1

Один з кращих гібридів для відкритого грунту дуже раннього терміну дозрівання - 30-32 дня з моменту появи сходів. Рослина кущової форми, компактно, квіти утворюються переважно жіночого типу. Плодоношення дружнє.

Зеленці дружно дозрівають на рослині, їх довжина - близько 10 см. Плоди темно-зелені, мають щільну хрустку м'якоть, не жовтіють і не гірчать. Гібрид ідеальний як для свіжого споживання, так і для консервування та засолювання. Зеленці добре переносять транспортування, добре зберігаються.

Тітус F1

Бджолозапильний, високоврожайний гібрид раннього терміну дозрівання - всього 35-45 днів від сходів. Рослини стійкі до грибкових захворювань, не впадають в стрес від температурних коливань. Кущі плодоносять до самих заморозків.

Зеленці короткі, до 8 см, покриті невеликими горбками. Плоди універсального призначення придатні для консервацій, засолювання, свіжих салатів.

Регал F1огірки в руці

Ранньостиглий (всього 45-48 днів) бджолозапильний гібрид французької селекції з переважно жіночим типом цвітіння. Рослини добре переносять коливання температури і посуху, чудово відростають, стійкі до грибкових хвороб.

Огірки темно-зелені, короткі, покриті дрібними множинними шипами. Маса зеленця близько 100 г, вони мають маленьку насіннєву камеру, мають чудовий смак, надзвичайно гарні в засолюванні і консервації.

Китайські змії

Лінійка «китайських» сортів для відкритого грунту - одна з кращих. Огірки мають високу стійкість до несприятливих умов, стійкі до хвороб, відрізняються інтенсивним зростанням, мають тривалий період плодоношення - до самих заморозків.

Зеленці дозрівають через 42-45 днів, відрізняються воістину гігантськими розмірами - до 45 см завдовжки. Плоди покриті тонкою шкіркою, мають хрустку, солодкувату м'якоть з маленькою насіннєвою камерою. Огірок чудовий в свіжих салатах і закусках.

білі огіркиБіле диво

Любителям екзотики неодмінно припаде до смаку сорт Біле диво. Рослини переважно жіночого типу цвітіння, потребують запилення бджолами. Сорт добре переносить температурні коливання і несприятливі умови.

Його відмінна риса - кремово-білі зеленці довжиною до 18 см. Вони покриті тонкою шкіркою, що не гірчать, м'якоть відрізняється чудовим солодкуватим смаком і насиченим ароматом.

Плоди надзвичайно гарні в свіжому вигляді, прикрасять стіл в нарізці і салатах. Можна використовувати невеликі плоди в засолюванні і консервуванні.

Для вирощування в теплиці і відкритому грунті краще вибирати різні сорти. Одні будуть ідеальні в засолюванні, інші гарні в свіжих салатах. Незвично виглядають огірки «китайської» серії і білоплідні. А для дітей підійдуть гладкі, абсолютно бесшипні огірки, збирати які одне задоволення.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід