Осіння обробка саду від шкідників і хвороб

порадиКрім збирання врожаю, пересадки рослин і підготовки грунту до наступного сезону, садівникам необхідно приділити час саду. Зібрані плоди і опале листя - ще не привід забувати про дерева. Як правильно обробити сад восени від шкідників і хвороб?

Для чого потрібна осіння обробка саду

Кінець сезону до періоду спокою готуються не тільки дерева. Комахи (в т.ч. шкідники) підшукують відповідне для зимівлі місце. Це може бути купа органіки, сама рослина, навіть грунт під ним.

Перезимували мають і спори грибків. Вони непомітні, розлетілися по саду протягом сезону, проте здатні завдати величезної шкоди врожаю і рослинам в наступному сезоні.

Перезимувавши спори і шкідники «прокинуться» раніше дерев, швидко розповсюджуватися по посадкам і в короткі терміни заразять ніжні бруньки.

Правила осінньої обробки садужовте листя з граблями

Осінню обробку саду слід проводити з особливою ретельністю. Всі шкідники і хвороби, що перезимували під деревом або в кроні, з приходом весни з новою силою візьмуться за зараження саду.

Правила обробки дерев:

  • Суворе відповідність дозувань, зазначених в інструкції до препаратів. Перевищення концентрації речовин небезпечно для рослин, а недостатньо концентрований розчин не буде достатньо ефективним проти хвороб і шкідників.
  • Обов'язкове використання засобів особистої гігієни. Рукавички і захисна маска - мінімальні захисні засоби для садівників при роботі з фунгіцидами та інсектицидами.
  • Обробці підлягає не тільки крона - з її скелетними гілками і всіма пагонами - але і грунт навколо дерева.
  • Перед обробкою обов'язкове очищення пристовбурної зони від органічного сміття. Забирають опале листя, смітну рослинність, іншу накопичену органіку. Вона неодмінно стане місцем зимівлі шкідників і хвороб.
  • Зачистці підлягає не тільки грунт навколо рослини, але і його стовбур. Лишайники зчищають шпателем або ножем, кору зачищають металевою щіткою. Особливу увагу приділяють дуплам, тріщинам і ранам.
  • Ніколи не залишають на деревах засохлі плоди і листя. Їх муміфікація відбувається через хворобу: навесні спори швидко розповсюджуються по дереву.

Дотримання нескладних правил дозволить уникнути помилок, а значить, підвищити ефективність обробок.

грибок на корі дереваТерміни осінньої обробки саду

Проводити обробку саду від хвороб і комах потрібно своєчасно, адже від цього залежить успіх робіт.

Для обробки вибирають безвітряну, суху погоду. День може бути ясним або похмурим, основна умова - відсутність опадів мінімум в найближчу добу.

На ефективність препаратів впливають температурні показники. Засоби діють лише при позитивних температурах. Під час заморозків або безпосередньо перед ними обробляти сад безглуздо.

Оптимальний термін для робіт - жовтень, в залежності від погодних особливостей поточного року.

Осіння обробка саду від хвороб 

Обробка дерев в саду від хвороб включає кілька заходів - обприскування дерев і пристовбурного кола, а також нанесення побілку на кору.

Зачищену від лишайників і мохів кору на стовбурі і скелетних гілках слід покрити побілкою. Найбільш ефективним вважаються акрилові або водоемульсійні фарби, а склади на основі вапна - Зайці Стоп, Білосніжка. У їх складі присутні фунгіцидні добавки, що перешкоджають зараженню шкідниками.побілка дерев

Глиняно-вапняна маса захистить не тільки від грибкових інфекцій: вона не сподобається зайцям, мишам, іншим гризунам. Товстий шар побілки стане додатковим захистом деревах в сильні морози. Крім того, нанесений восени побілочний склад запобіжить нагріванню кори навесні, коли сонце стане найбільш активним.

Дерева обробляють фунгіцидними складами. Вони знищать грибки, що залишилися в саду після опадання листя.

Надійні засоби проти грибкових захворювань:

Всі засоби ефективні проти широкого спектру захворювань плодово-ягідних культур.

Осіння обробка саду від шкідників

обкопка деревЗахисні заходи проти шкідників восени обов'язково включають перекопування пристовбурної зони. У верхньому шарі грунту залишаються на зимівлю деякі шкідники. Проводити роботи слід по перших морозів, щоб комахи не змогли знайти собі новий зимови притулок. Перекопування проводять обережно, щоб не пошкодити коріння дерев.

Восени обов'язково обробляють дерева інсектицидними складами. Вони згубні для всіх видів шкідливих комах. Адже різні комахи зимують по-різному. Так, златогузки зимують на корі і гілках, а під корою можуть ховатися гусениці яблуневої плодожерки. На пагонах, поблизу бруньок, можна виявити кладки п'ядака, яблуневого кліща, попелиці, медяниці.

Сучасні ефективні засоби для осінньої обробки саду від шкідників:

Вони ефективні на всіх стадіях розвитку комах: від яєць до дорослих особин.

Можна використовувати для осінньої обробки бакові суміші: одночасно розводити у воді сумісні інсектициди і фунгіциди. Так кількість обробок скоротиться вдвічі, що заощадить час дачника і його сили.

До традиційних засобів проти хвороб і шкідників відносяться:оприскувач

  • Бордосская суміш - препарат що містить мідь, згубний для комах і хвороб. Застосовувати його слід тільки при відсутності листя, інакше на листках залишаються плями від опіків.
  • Залізний купорос - склад, що містить залізо, ефективний проти всіх хвороб саду. Можна додати до нього інсектицид: в такому випадку комплексний розчин буде успішний проти хвороб і шкідників.
  • Сечовина - засіб виступить не тільки в якості підживлення, а й захисту від широкого спектра грибків. Вона згубна для яєць і лялечок комах. Однак використовувати її слід обережно: добриво може спровокувати непотрібну вегетацію перед зимівлею.

При роботі з ними слід строго дотримуватися дозування, не проводити обробки занадто рано - по листю.

Осіння обробка саду - запорука здоров'я дерев в наступному році, тому не можна ігнорувати цей захід в кінці сезону. Оброблені рослини відрізняються міцним здоров'ям, їх бруньки залишаться цілими, а значить, цвітіння і плодоношення саду буде рясним.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід