Осіння посадка троянд

Троянда по праву вважається королевою квітів. Різноманітність забарвлень, форм квітки, габаритів куща роблять її незамінною при оформленні ділянки. Традиційним періодом, сприятливим для висадки культури, є осінь. Коли і як проводиться осіння посадка троянд?

Переваги осінньої посадки троянд

Для того щоб отримати королеву квітів у свою колекцію, не обов'язково чекати до весни. Адже осінь — найкращий час для посадки саджанця троянди.

Осіння посадка має низку незаперечних переваг:

 1. Відповідний мікроклімат. З настанням осені сонячна активність знижується, а кількість опадів, що випали — збільшується. Вологість повітря в осінній період складає 10-20%. У прохолодні, похмурі дні рослині не доводиться витрачати сили на харчування вегетативної частини. Всі сили воно витрачає на утворення всмоктувальних корінців. Температура повітря більш стабільна, ніж навесні: ґрунт прогрітий, а значить, менше піддається різким коливанням температури. Висаджені навесні рослини сильніше страждають від спеки, нестачі вологи, надмірної інсоляції.
 2. Відсутня потреба в додатковому догляді. Природні опади повністю задовольняють потребу троянд у волозі. Земля наситилася вологою, не пересихає і не перегрівається на сонці. Через низьку сонячну активність рослини не потребують укриття.
 3. Високий відсоток приживлюваності. Відповідний мікроклімат і мінімум втручання садівника в процес вкорінення саджанця знижують ризик загибелі троянди. Надземна та підземна частини розвиваються гармонійно, не позбавляючи рослину сил.
 4. Короткий стресовий період. Троянди, посаджені восени, починають вегетацію навесні вчасно, минаючи стресовий, пригнічений стан. Саджанці, висаджені навесні, відстають у розвитку на 2-3 тижні, довше і сильніше хворіють. Для троянд, куплених ранньою весною, слід ретельно підбирати місце для зберігання до посадки, в іншому випадку рослини останні сили витрачають на утворення бутонів і гинуть.

Щоб переваги осінньої посадки не перетворилися в її недоліки, слід дотримуватися правил висадки саджанців троянд.

Правила осінньої посадки троянд

Однак щоб знизити ризики й гарантувати приживлюваність рослини, важливо правильно підібрати терміни та місце для посадки, знати секрети та тонкощі робіт.

Терміни

Відповідний для висадки саджанця час залежить від декількох факторів, тому визначити точний день для робіт неможливо.

Щоб правильно визначити терміни, враховують:

 • регіон вирощування — в південних районах висадку проводять на кілька тижнів пізніше;
 • кліматичні й погодні особливості — якщо осінь суха і тепла, то посадку слід відкласти на більш пізній термін;
 • особливості місцевості — якщо ділянка розташована в «холодному» місці, то висадку проводять раніше.

Найкраще троянда вкорінюється при показниках денних температур 10-15 градусів, а нічних - 5-7 градусів. Тому приблизний термін висадки варіюється від середини вересня до початку листопада. Занадто рання або пізня посадка згубні для саджанця. У першому випадку він може рушити в зростання при підвищенні температури до 20 градусів. Молоді пагони будуть пошкоджені морозами та загинуть, а рослина ослабне. У другому випадку троянда не встигне досить вкорениться, піде в період спокою ослабленою.

Щоб знизити ймовірність підмерзання саджанця у разі різкого похолодання при осінній висадці, слід облаштувати для нього теплу «подушку». Для цього викладають шар (10-15 см) мульчі з сухого, повітропроникного матеріалу. Їм може виступати солома, опил, компост, тріска, агротекстиль. Мульча захистить також від пересихання і вивітрювання ґрунту.

Місце

Троянда відноситься до світлолюбних красиво квітучих культур. Недолік освітлення буде видно відразу: рослини мають неохайний, «розпатланий» вид, пагони витягнуті, листя мають бліде забарвлення, а цвітіння убоге, нетривале.

Крім максимальної освітленості, троянди вимагають захисту від вітрів. Бажано висаджувати їх так, щоб з північної сторони вони були прикриті будівлями, спорудами або хвойниками.

Ґрунт підходить виключно поживний, пухкий, без натяку на застій вологи. Структуру ґрунту покращують внесенням добавок, компосту, перегною, торфу. При необхідності вносять добрива, мінімум за 3-4 тижні до висадки.

При виборі місця враховують різновид троянди, наявність шипів і розмір куща.

Відстань між рослинами повинна становити:

 • для в'юнких троянд — від 1 м;
 • для чайно-гібридних і спрей — близько 0,5 м;
 • для паркових — понад 0,8 м.

Саджанець переважно розміщувати на видному місці, проте дуже шипасті сорти слід висаджувати якомога далі від доріжок, стежок, місць для активних ігор, дитячих майданчиків.

Порядок посадки

Після вибору місця і строків висаджування приступають до посадки троянди.

Порядок осінньої висадки саджанця:

 1. Підготовка ями. Викопують її з запасом, в залежності від розміру кореневої системи. В діаметрі вона повинна бути не менше 40 см, глибиною — понад 50 см. На дні облаштовують дренаж їх гальки або битої цегли, присипаний піском. Поверх насипають поживний ґрунт гіркою і залишають на 3 тижні на осідання.
 2. Підготовка саджанців троянди. Рослину з відкритою кореневою системою замочують в розчині Корневину на 12-24 години, щоб вона наживилася вологою. Крім того, слід обробити його фунгіцидом (Максим, Фундазол, Фітоспорін) до посадки, щоб запобігти загибелі саджанця від грибкових захворювань.
 3. Саджанець троянди розміщують на гірці з ґрунту, розправляють коріння, розводячи їх в різні боки для збільшення площі живлення.
 4. Присипають коріння троянди землею, акуратно ущільнюючи ґрунт. Не слід з силою вдавлювати його ногами: є ризик обірвати ніжні корінці.
 5. Місце щеплення в залежності від виду троянди має бути заглиблене на 5-10 см. Зайва висока або низька посадка негативно позначиться на зростанні квітки.
 6. Ґрунт рясно поливають: для одного куща досить 10-20 л води. Ґрунт злегка підгортають до основи рослини.

Щоб троянда щорічно радувала яскравим, пишним цвітінням, необхідно не тільки забезпечити їй грамотний догляд, а й посадити її в оптимальні терміни на відповідне місце. Якщо вирощування троянди викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони проконсультують по будь-яких питань, що стосуються агротехніки культури, допоможуть з вибором сорту, розкриють секрети рясного, тривалого цвітіння.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід