Основні помилки при використанні біопрепаратів

порадиЗберегти здоров'я саду неможливо без використання засобів захисту рослин. Садівники прагнуть до відмови від хімічних препаратів, віддаючи перевагу біологічним, натуральним складам. Які помилки виникають при використанні біопрепаратів?

Які бувають біопрепарати

Біопрепарати - це органічні засоби захисту рослин. Вони виробляються на основі натуральних речовин, вироблених корисними мікроорганізмами.

Біопрепарати стали популярними серед садівників завдяки:

  • високої ефективності;
  • безпеки для навколишнього середовища;
  • можливості використовувати на будь-якій стадії вегетації рослини;
  • відсутності звикання у шкідливих комах.

Залежно від спрямованості дії виділяють наступні види біопрепаратів:

Щоб дія біопрепаратів була максимально ефективна, їх слід застосовувати в суворій відповідності з інструкцією.

Помилки при використанні препаратів

Біопрепарати не дарма виділені в окрему групу: натуральний склад передбачає суворі умови зберігання засобу і приготування робочого розчину. Саме на даному етапі виникає найбільше помилок, які призводять до різкого зниження ефективності складів. А садівники звинувачують виробника, перекладаючи вину на недобросовісну агрофірму.

Терміни придатності препарату

Перед приготуванням робочого розчину слід оцінити термін придатності, зазначений на упаковці. Адже прострочений засіб не зробить очікуваного ефекту. Натуральний склад обумовлює нетривалі терміни придатності.

Вони можуть варіюватися:

  • від 1 до 6 місяців - для засобів в рідкій формі;
  • від 6 до 12 місяців - для порошкоподібних препаратів.біоінсектицид

Терміни придатності можуть бути збільшені, якщо в складі біопрепарату присутні речовини-протектори. Слід врахувати, що всі терміни вказані для препаратів в заводській, нерозкритій упаковці. Розкриті засоби зберігають свої властивості нетривалий час.

Неправильні умови зберігання

Мікроорганізми в складі препаратів можуть перебувати у вигляді спор або живих клітин. Жива мікрофлора надає більш швидкий ефект, адже спорам буде потрібно якийсь час на проростання.

Для підтримки життєздатності корисних мікроорганізмів всі біопрепарати слід правильно зберігати. Рекомендації по температурному режиму обов'язково вказані на упаковці.

Засоби зберігають в прохолодному місці при температурі від 0 до +15 градусів, однак допустимо зберігання і при кімнатній температурі. При високих значеннях показника мікроорганізми швидко гинуть.

Сумісність з іншими препаратами

Садівники часто економлять свій час, проводячи обробки саду баковими сумішами: змішані в одному розчині фунгіциди та інсектициди завдають нищівного удару по хвороботворним грибкам і шкідливим комахам.

Застосовувати біопрепарати спільно з іншими хімічними засобами не слід. Вкрай несумісні хімічні фунгіциди і будь-які біопрепарати: перша речовина надає згубну дію на корисну мікрофлору. В результаті садівник не дочекається належного ефекту, мікроорганізми загинуть, не розпочавши діяти.

Дозволено використання біологічних фунгіцидів і інсектицидів, якщо інше не зазначено на упаковці препаратів.біодобриво

Погодні умови

Обробку біопрепаратами планують на вечірній час. Адже щоб почати діяти, мікроорганізмам потрібні певні умови навколишнього середовища - висока вологість і тепло.

Не можна обробляти органічними сполуками в жарку, суху, сонячну погоду. Під дією сонячних променів корисна мікрофлора загине. А низька вологість призведе до зниження ефективності засобів.

Несвіжий робочий розчин

Якщо робочий розчин хімічних засобів захисту можна зберігати і використовувати протягом доби, то біологічні препарати необхідно застосовувати відразу після приготування, якщо інше не вказано виробником.

Чим довше зберігається розведений біопрепарат, тим менший ефект можна очікувати від його застосування.

Неправильне приготування розчину

Робочий розчин біопрепаратів слід готувати згідно з інструкцією. Засіб розводять тільки в теплій воді, холодну рідину використовувати не слід.

Після додавання біопрепарату в воду, склад слід ретельно перемішати. Крім того, додатково перемішувати робочий розчин слід у період обробки.

Недотримання вказівок інструкціїбіодекструктор

Всі біопрепарати слід застосовувати в суворій відповідності з інструкцією. Виробники не даремно вказують норми витрати, кратність обробок і варіанти застосування складу: саме від цих чинників безпосередньо залежить ефективність обробок.

Відсутність докладної інструкції - вірна ознака підробки препарату або низької якості. Такий засіб купувати не варто: в його складі можуть бути присутні зовсім не біологічні компоненти.

Біопрепарати слід застосовувати своєчасно: частина з них має чудовий профілактичний ефект, інші використовуються вже при наявних ознаках зараження саду і городу.

Крім того, важливо дотримуватися кратність обробок: одного застосування часто буває недостатньо для отримання стійкого результату.

Біологічні препарати - відмінна заміна хімічних засобів для захисту саду та городу. Вони не роблять шкідливого впливу на рослини або тварин, не накопичують токсичних сполук у ґрунті. Оброблений біопрепаратами урожай можна вживати в їжу вже через кілька днів після обробки. Однак важливо правильно використовувати біопрепарати, щоб результат обробки не розчарував дачника.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід