Пересадка рослин методом перевалки

порадиГоршковим культурам і садовим рослинам із закритою кореневою системою з часом стає тісно в обмеженому просторі горщика: вони зупиняються в рості, з дренажних отворів з'являються коріння. Найзручніше пересаджувати їх методом перевалки. Як провести пересадку рослини перевалкою?

Що таке перевалка рослин

Поступове збільшення обсягу землі - необхідна умова для гармонійного зростання і розвитку будь-якого вазону. В іншому випадку корінню рослини стає тісно, ​​вони виходять назовні через дренажні отвори в горщику.

Перевалка - щадний спосіб пересадки рослин. Восени її застосування найбільш виправдане: це не найкращий час, щоб турбувати кімнатні квіти. А садові культури завдяки перевалці можна висаджувати на постійне місце протягом усього сезону.

В процесі звичайної пересадки земляний ком повністю руйнується, старий грунт по можливості змінюють на новий. В результаті страждають найдрібніші, всмоктувальні корінці рослин. Через це квітка може впасти в стресовий стан, довгий час відновлюватися після пересадки.

Відмінна особливість перевалки - в збереженні земляного кома. Рослину витягають зі старого горщика разом із землею і переносять - «перевалюють» - в нову посадкову ємність більшого розміру або у відкритий грунт.

Для чого потрібна перевалкагорщики із землею

Садові рослини «оточені» грунтом. Їх корені можуть рости в будь-якому напрямку, за рахунок чого отримують додаткові поживні речовини і вологу. Кімнатні рослини позбавлені такої свободи, ростуть в обмеженому просторі горщика. Тому з часом грунт виснажується, втрачається його поживність, погіршується структура.

Перевалка дозволяє забезпечити рослини не тільки додатковим вільним простором для росту коренів, але і збільшує вміст поживних речовин в прикореневій зоні, сприяє правильному газообміну.

Переваги перевалки:

 • збереження цілісності кореневої системи, відсутність пошкодження коренів - «воріт» для хвороб;
 • збільшення вільного простору для росту коренів;
 • можливість пересадки в період спокою або цвітіння;
 • універсальність застосування - метод підходить для дому та саду.

Перевалкою можна пересадити будь-яку рослину: вкорінений живець і дорослий екземпляр, швидко зростаючу і «повільну» культуру

Перевалка незамінна для кімнатних культур:

 1. Знаходяться в періоді спокою. Рослини, що знаходяться в сплячці не можуть швидко відновити кореневу систему, тому пересадку довелося б відкласти на весну. Щадний спосіб дозволяє безболісно для культур перемістити їх у великий горщик в будь-який зручний час.рослина в горщику
 2. Квітучих рослин. В цей час рослини найбільш схильні до стресу через пересадки. Вони можуть відреагувати на таку подію скиданням квітів і бутонів, втратою декоративності.
 3. Крупномірів. Дорослі, великі рослини важко переносять пересадки. Завдяки перевалці можна збільшити об’єм горщика і оновити частину ґрунту.
 4. Швидкозростаючих культур. Після перевалки вони не зупиняються в рості, а продовжують вегетацію. Перевалювати такі рослини можна кілька разів на рік.
 5. Примхливих квітів. Деякі культури переносять пересадку дуже болісно, ​​навіть при всій акуратності проведених робіт. Цикас, юка, ноліна, кипарис і інші рослини краще пересаджувати тільки перевалкою.

Садові рослини із закритою кореневою системою можна пересадити методом перевалки на постійне місце в будь-який час - з весни до осені. Завдяки перевалці можна не чекати настання відповідного моменту, пов'язаного з фазою росту рослини.

Порядок проведення пересадки методом перевалки

Визначити необхідність пересадки кімнатної рослини дуже просто: досить підняти горщик і подивитися на дренажні отвори. Якщо коріння проростає через них, то квітку пора перевалювати. Садову культуру перевалюють на постійне місце тоді, коли готова посадкова яма.

Щоб рослини «не помітили» пересадки, перевалку слід проводити правильно. За добу до пересадки їх поливають. Це запобігає руйнуванню земляної грудки в процесі роботи.

Процес перевалки садової культури:

 1. Обережно постукуючи по боках ємності, акуратно витягують земляну грудку з горщика. Важливо зберегти її цілою.пересадка в горщик
 2. Встановлюють земляну грудку на родючий грунт в центрі посадкової ями.
 3. Поступово засипають лунку ґрунтом, заповнюючи всі порожнини.

Садові рослини поливають відразу після перевалки. Полив сприяє заповненню пустот в зоні кореневої системи, що утворюються в процесі засипки грунтом.

Порядок пересадки домашніх рослин методом перевалки:

 1. Злегка обстукують його з усіх сторін, щоб спростити вилучення кореневої системи з ємності. Обережно дістають земляну грудку, намагаючись зберегти його цілісність.
 2. Оцінюють стан кореневої системи. При необхідності зрізають підгнилі корені. Живе коріння - пружне, добре тримає форму, найчастіше світлого кольору.
 3. У новий горщик укладають дренажний шар, засипають його шаром свіжого грунту.
 4. Зверху ставлять земляну грудку квітки. Розміщують його по центру ємності.
 5. З усіх боків заповнюють порожнечі новим грунтом.
 6. Горщик заповнюють субстратом майже повністю, відступивши від краю близько 1-3 см для поливу.

Якщо земляна грудка кімнатної рослини на момент пересадки була вологою, то полив після закінчення робіт їй не потрібен. Зволожити грунт можна на наступний день. Якщо ж старий грунт вже підсихав, то поливають домашню квітку одразу після перевалки.

Догляд після перевалки

Якщо роботи проведені правильно, земсиня квіткаляна грудка не зруйнувалася, то рослина «не помітить» перевалки. Воно відреагує на таку пересадку позитивно: пустить нові паростки, порадує рясним цвітінням, без стресу приживеться на новому місці.

Кімнатні рослини після перевалки бажано помістити на колишнє місце на підвіконні. В іншому випадку квітка може негативно відреагувати на зміну рівня або тривалості освітлення.

Якщо перевалена на постійне місце садова культура, то її необхідно притінити в перші дні, а грунт навколо замульчувати соломою або скошеною травою.

Перевалка - незамінний щадний спосіб пересадки, який підходить будь-якій рослині. Захід не вимагає особливих навичок і умінь, лише акуратність і відповідальність. Перевалена в новий горщик або відкритий грунт рослина неодмінно віддячить активним ростом.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід