Перша обробка саду навесні

Дбайливий господар починає роботи в саду в перші теплі березневі дні. Потрібно переконатися, що зиму пережили молоді саджанці, наскільки сильно пошкоджені морозом вже дорослі дерева.

Насамперед з гілок струшують сніг, щоб він не обламав тонкі та крихкі молоді пагони. Після цього оглядають крону на предмет перезимувавших шкідників. Секатором обрізають сухі та зламані гілки.

Початок березня — оптимальний час для формування крони. Після обрізки великих гілок зрізи змазують садовим варом Цілитель.

Рання весна — час пробудження не тільки рослин, але і всіляких шкідників і хвороб. Тому, починаючи з кінця зими, слід приготуватися до навали армії комах і активності різних патогенів. Якщо не зробити обробку дерев і чагарників вчасно, то це призведе до втрати урожаю, а то і до загибелі деяких рослин.

Захист плодових дерев від весняних сонячних опіків

На початку весни погода нестійка, часто трапляються температурні перепади. В таких умовах кора прогрівається нерівномірно та іноді тріскається, що тягне за собою ризик інфекції.

Вдень стовбур нагрівається більше з сонячної сторони, а в тіні температура кори градусів на 10 нижче. Нівелювати перепад допомагає садова побілка дерев. Якщо обробка була проведена восени, то ранньою весною необхідно оглянути рослини, в потрібних місцях підфарбувати стовбури спеціальними побілками з мідним і залізним купоросом. Він допоможе в боротьбі з грибковими захворюваннями.

Приготування вапняного розчину:

 • 2 кг вапна розмішати в 10 л води;
 • ввести в розчин 1 кг глини та 350 г мідного купоросу;
 • ретельно розмішати інгредієнти до однорідного стану;
 • нанести розчин пензлем на основи гілок і стовбури.

Обробка знищить яйця і личинок комах, які зимували в тріщинах кори. На молодих саджанцях побілка убереже ніжну кору від сонячних опіків. При подальшій активізації комах, вони на білих стовбурах будуть більш помітні для птахів.

Обприскування культур до розпускання бруньок

Після сходу снігу починають активізуватися комахи та патогени. До початку сокоруху рослини обприскують препаратами від хвороб і шкідників. Середня температура повітря повинна досягнути 5 C°.

Для того, щоб рослини не захворіли, дерева і чагарники обробляють біологічними та хімічними засобами проти таких захворювань:

 • коккомікоз;
 • чорний рак;
 • парша;
 • курчавість листя;
 • гнилі;
 • моніліоз та інші.

Першими помічниками саду стануть — Препарат 30В та Препарат 30Д.

Вони допоможуть захистити сад від зимуючих шкідників, а залізний купорос прибере застарілі мохи та лишайники.

Перше обприскування роблять відразу після танення снігу по голих гілках. Проти комах-шкідників (мідяниця, яблунева плодожерка, листовійки, пильщики) використовують хімічні інсектициди: Актара (1,4 г на 10 л води), Каліпсо (2 мл на 10 л води), Брунька (2 мл на 10 л води), БІ-58 (0,8-2,0 л на га).

Для комплексного впливу проти шкідників і хвороб інсектициди застосовують разом з фунгіцидами. Тоді до складу робочого розчину інсектициду включають або мідний купорос, або більш сучасні препарати, такі як:

 1. Фундазол.
 2. Ридоміл Голд.

Готують розчин відповідно до прикладеної інструкції.

Спільна обробка фунгіцидами та інсектицидами ефективна не тільки для знищення збудників хвороб і шкідників, але і для профілактики їх появи в майбутньому.

Обприскують весь сад, всі дерева і чагарники:

яблуні, груші, вишні, сливи, черешні, абрикоси, смородину, малину, агрус і т.д.

Обробляють рослини в ранковий або вечірній час.

Півтора століття тому винайшли «блакитне обприскування» міцним розчином Бордоської суміші. Воно спрямоване практично проти всіх грибкових і бактеріальних інфекцій на всіх рослинах і на поверхні ґрунтів. Бордоську рідину готують за інструкцією в 3%, а не в 1, як по листю. Обприскують повністю всю рослину від стовбура до кінчиків молодих пагонів.

Етапи обробки саду ранньою весною

Щоб не завдати шкоди зеленим паросткам, дотримуються правил обробки. Алгоритм робіт:

 1. Жорсткою щіткою очищають стовбур від лишайників і моху, що призводить до активізації росту клітин і появи нових пагонів.
 2. Ретельно перемішують робочий розчин. Під час обприскування його регулярно збовтують, щоб концентрація залишалася однаковою.
 3. Для досягнення максимального ефекту струмінь препарату направляють в центр дерева, а при обробці гілок, тримають наконечник обприскувача в 80 см від них.

Піклуючись про дерева, не слід забувати й про свою безпеку. При роботі з хімічними препаратами застосовують захисні засоби: респіратор, рукавички, окуляри. Заборонено під час обробки приймати їжу, пити воду або курити.

Товари зі статті
120грн
Виробник
Агропромника (Україна)
Культури
Декоративні, Плодово-ягідні, Виноград
Для захисту від
зимуючих стадій шкідників: каліфорнійські щитівки, ложнощитовки, попелиці, листовійки, червеці, медяниці, молі, кліщі
82грн
Виробник
Агропромника (Україна)
Культури
Плодово-ягідні
Для захисту від
зимуючих стадій шкідників: каліфорнійські щитівки, ложнощитовки, попелиці, листовійки, червеці, медяниці, молі, кліщі
93грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Овочеві, Троянди, Виноград, Картопля, Цибуля, Огірок, Томат
Для захисту від
фітофтороз, несправжня борошниста роса, мілдью, чорна плямистість, сіра гниль, біла гниль

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід