Плоскоріз Фокіна (що це, для чого потрібен, які бувають)

Інструмент садовий (що це, для чого потрібен, які бувають)Щорічно новатори пропонують вдосконалений садово-городній інвентар, здатний полегшити долю садівників. Деякі з розробок не знаходять свого шанувальника. Інші ж стають незамінними, займають почесне місце серед інструменту. Одним з них є плоскоріз Фокіна. Що це таке і для чого він потрібен?

Що таке плоскоріз Фокіна

Плоскоріз – спеціальний багатофункціональний садово-городній інструмент, що складається з плоского держака і металевого вигнутого леза. Воно прикріплюється до черешки за допомогою двох болтів, має 3 загострених краю.

Поява інструменту пов'язано з хворобою його конструктора. В.В. Фокін методом проб і помилок розробив плоскоріз, який дозволив йому обробляти грунт на великій ділянці без зусиль. Завдяки інструменту знижується навантаження на поперек. всі рухи – прості, не потребують докладання зусиль.

Якісно заточений інструмент дозволяє ефективніше, легше і швидше виконувати поставлені завдання.

Його переваги:

 • замінює безліч іншого інвентарю (мотику, лопату, косу, граблі);
 • ефективний навіть у важкодоступних місцях;
 • дозволяє економити сили і час;
 • підвищує родючість грунту за рахунок збереження її структури, перегнивання бур'янів.

Правила роботи

плоскорез фокина - застосування в роботіЩоб робота плоскорізом не викликала труднощів, а результат був вражаючим, потрібно дотримуватися кількох правил:

 1. Рух леза має здійснюватися паралельно поверхні грунту.
 2. Держак для роботи повинен бути спеціальним, плоским, але не круглим.
 3. Наявні в держаку отвори необхідні для підгонки інструменту під зростання садівника.
 4. Держак потрібно тримати двома руками, витримуючи відстань близько 15 см один від одного.
 5. Стояти при роботі потрібно прямо, не нахиляючись.
 6. Робота здійснюється неправильно, якщо інструмент застряє, заклинює в грунті.

Правильно зібраний і підігнаний до зростання плоскоріз дозволяє здійснювати садові роботи без додавання істотних фізичних зусиль.

Для чого потрібен плоскоріз Фокіна

Плоскоріз – багатофункціональний інструмент. З його допомогою можна виконати більшість садових робіт.

Видалення бур'янів

Видалення бур'янів за допомогою плоскорізу Фокіна – швидкий і ефективний захід. За одноразовий прохід видаляється до 80% бур'янів. Регулярне видалення (раз в тиждень-два) бур'янів дозволить позбутися від них повністю.

Підрізається надземна частина з невеликим (на 1-3 см) заглибленням леза. Рухи здійснюються різко, ривками, за аналогією з косою. Складновидалені бур'яни знищують іншим способом: лезо встромлюють під бур'ян, вибираючи кут в 60 градусів. Бур'ян висмикують, не турбуючи сусідні культури.

Коріння однорічних бур'янів перегниває в землі, багаторічні – поступово виводяться за рахунок ослаблення (точка росту кожного разу пошкоджується).

Розпушування грунту

Одна з основних функцій плоскорізу Фокіна – розпушення грунту. Воно виконується широкою частиною леза. При роботі його заглиблюють на 5-7 см і підтягують до себе легким горизонтальним рухом. Грунт під час роботи не згрібається, а залишається на місці розпушення.

Розпушування проводять як на незасіяних грядках, так і в міжряддях при наявності достатньої ширини.

Для проведення глибокого розпушування інструмент можна використовувати як мотику, здійснюючи ударні руху по грунту.

Підгортання

види плоскорізу ФокінаДля підгортання картоплі та інших культур плоскорізом працюють, як мотикою. Лезо трохи заглиблюють в грунт, вспушують його, злегка піднімаючи до потрібного рослині.

Нарізка борозен

Борозни на грядках можна нарізати, не нагинаючись, якщо використовувати плоскоріз. Лезо заглиблюють на необхідну глибину (до 5 см) і проходять на всю ширину грядки. Після посіву насіння розрівнювання здійснюють, проводячи інструментом по поверхні, як граблями.

Формування гряд

Роботи по формуванню гряд можуть виконуватися все одним інструментом – плоскорізом Фокіна, без використання лопат і граблів. Грунт з протилежного боку грядки підгортають до її центру, встановлюючи широку частину леза перпендикулярно поверхні грунту. Далі грунт вирівнюють, використовуючи його як граблі.

Зручно заздалегідь розмітити краю майбутньої грядки за допомогою мотузки. Це дозволить сформувати строго паралельні краї і її необхідну ширину.

Важливо враховувати структуру ґрунту при роботі: на вологих ґрунтах грядки роблять більш піднесеними, щоб позбутися від зайвої води в прикореневій зоні.

Плоскоріз Фокіна: який вибрати

Існує кілька різновидів плоскорізу Фокіна. Їх відмінність полягає не тільки в розмірах леза. Розрізняються вони виконуваними завданнями.

Серед них:

 • малий – компактний багатофункціональний інструмент з невеликим вузьким лезом, призначений для проріджування сходів, прополки в умовах обмеженого простору, неглибокого розпушування грунту;
 • великий – багатофункціональний інструмент з широким довгим лезом, використовується для прополки бур'янів, підгортання, формування грядок, розпушування на глибину до 15 см;
 • Могучник – плоскоріз з широким лезом, найбільш затребуваний під час підгортання;
 • Здоровань – посилена версія плоскорізу з укороченим лезом, який використовується для робіт на важких глинистих ґрунтах;
 • Полотік малий – інструмент для прискореного видалення бур'янів з довгим вузьким лезом;
 • Полотік великий – плоскоріз з подовженим широким лезом, який використовується для якісної масштабної очищення ділянки від бур'янів.

Вибираючи інструмент для власних потреб, слід орієнтуватися на поставлені завдання і на особливості ґрунту на ділянці.

Використання різного садово-городнього інвентарю значно полегшує роботу садівника. З питань застосування, зберігання, заточування плоскорізу Фокіна зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони допоможуть вибрати плоскоріз для виконання поставлених цілей і завдань.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід