Популярні типи рокаріїв. Які рослини використовують?

порадиКласичні квітники, що складаються з красивоквітучих і декоративнолистних рослин, є найпоширенішими в оздобленні дачної ділянки. Якщо розбавити буйство яскравих кольорів красивими каменями, то вийде рокарій. Які рослини використовувати для їх створення?

Типи рокаріїв

Перш ніж вибирати рослини для рокарія, слід визначити найпоширеніші види цього кам'янистого квітника. Вони розрізняються за формою і розміром каменів, культурами що використовуються для озеленення.

Виділяють рокарії:

 • На площині (ландшафтні). Їх облаштовують на рівній горизонтальній поверхні, розкладаючи камені і озеленити елемент квітами або кущами. Плоский кам'янистий квітник можна без особливої ​​підготовки розбити на будь-якій дачній ділянці. Його перевага - в цілісності картини. Композицію можна розглянути в площині з усіх боків.рокарій
 • Тераси. Ділянки на схилі найкраще декорувати терасуванням. Невисокі підпірні кам'яні стіни, що розміщуються ступенями, прикрашають ампельні або сланкі рослини. При такому облаштуванні квіти не страждають від пересихання. Вода не скочується по схилу, а рівномірно всмоктується в грунт. Кожну ступінь можна оформити різними культурами. 
 • Скелі або скеля. Квітник можна оформити у вигляді штучного гірського масиву. Для цього розкладають великі нерівні камені і оформляють їх невисокими рослинами. Головний акцент в композиції роблять на декоративність і природність кам'яної скелі, а не квіти.
 • Піднесений рокарій. Квітник можна виконати у вигляді насипу, декорованого камінням і квітами, або підняти рокарій за допомогою кам'яних стін з усіх боків. Такий садок може включати і звисаючі культури, і кущі, високі і низькі рослини.

Будь-який рокарій важливо правильно розмістити. Кам'янистий квітник повинен повністю розкривати свою красу. Оптимально використовувати для його створення природні нерівності: схили або пагорби. Такі рокарії більш стабільні, для їх облаштування знадобиться менше зусиль.

Ділянка для кам’янистого садка повинна відповідати наступним вимогам:

 • Гарна освітленість, відкритість місця. Для оформлення буде легко підібрати сонцелюбні культури і розмістити їх разом.
 • Рокарій не повинен бути самостійним елементом: він повинен вдало вписуватися в загальну дизайнерську задумку, стиль.
 • Квітник з камінням розташовують так, щоб його не розмило весняними талими водами або рясними опадами. Не розміщують рокарії в низинах.тераси

Рокарії добре виглядають разом з водоймами, розаріями, газонами. Підкреслити декоративність квітника можна вдалим підсвічуванням, що акцентує увагу на найвигідніших видах. 

Порядок облаштування рокария

До облаштування рокарія слід підходити обдумано. Не можна відразу приступати до посадки рослин, без плану задумка може виявитися не такою вдалою, вимагатиме коригування.

Облаштування рокарія включає наступні етапи:

 1. Планування. Виконують креслення, на якому відображають розміри і форму рокарія. На ньому відзначають розташування каменів і рослин, технічних елементів (автополив, підсвічування та ін.). Квіти і кущі повинні бути позначені в перспективному розмірі: такими, якими вони стануть через кілька років, на піку декоративності. Тому слід залишати між культурами достатню відстані, щоб вони не приховали під зеленню камені.
 2. Розмітка місцевості. Межі рокария розмічають на місці, злегка змінюють при необхідності.
 3. Підготовка ґрунту. Верхній шар грунту (близько 20 см) слід зняти, ретельно видалити всі бур'яни або заздалегідь використовувати надійні гербіцидні засоби суцільної дії (Торнадо, Раундап, Ураган).
 4. Дренування. На підготовленій ділянці облаштовують дренаж: засипають шар щебеню, гальки, битої цегли, пересипають їх піском. Це відведе надлишки вологи при рясних опадах або таненні снігу.каміння
 5. Засипка родючого шару. Ділянку засипають поживним грунтом, відповідним для висадки рослин.

Підготовлене місце можна використовувати для заповнення каменями і рослинами. Камені для рокарія підійдуть не всякі: вони повинні поєднуватися один з одним за формою, гармоніювати за кольором. Спочатку розміщують найбільші камені, поступово переходячи до більш дрібних.

Які рослини використовують для рокаріїв

Рослини - обов'язкова жива частина будь-якого рокарія. Вони повинні підкреслювати красу і природність кам'янистого квітника, гармоніювати з камінням за кольором, формою, розміром.

Для оформлення рокарія, на відміну від альпійської гірки, можна вибирати будь-які рослини. Кущі, трави, що стеляться, квіти, цибулинні або пишні декоративнолистяні культури - все можна використовувати для прикраси кам'янистого садка.

Для рокаріїв можна використовувати:

 • Цибулинні культури. Невеликі групи пролісків, крокусів або гіацинтів «пожвавлюють» кам'янистий садок з самої ранньої весни. Проліски, іриси, тюльпани теж можна сміливо висадити в рокарії. Добре виглядають з камінням жовтець, фрітілярія, анемони.
 • Квітучі багаторічники. Астильби, флокси, канни чудово виглядають в поєднанні з каменями. Композицію можна обіграти в одному кольорі або вибрати кілька гармонуючих між собою відтінків.рожеві квіти
 • Декоративно-листяні рослини. Хости - невід'ємна частина рокаріїв. Вони відмінно виглядають з квітковими культурами, камінням, кущами, створюючи приємний зелений або контрастний яскравий фон. 
 • Хвойні кущі. Хвойники незамінні в рокарії. Сланкі ялівці, пишні туї, сосни з незвичайною кроною відмінно поєднуються один з одним і іншими культурами. Для оформлення можна використовувати хвойники різної висоти, форми крони і кольору хвої (зеленого, блакитного, жовтого).
 • Декоративні кущі. Компактні спіреї, тамариксом і дейції будуть радувати чудовим цвітінням, перетворюючи композицію протягом сезону. Самшит, дерен і верба стануть чудовим тлом для квітів. А яскраві ягоди барбарису прикрашатимуть рокарій до самої зими.

Рокарій - гармонійне поєднання сталості каменів і мінливості рослинності. Правильно оформлений кам'янистий садок доставить естетичне задоволення, підкреслить вигідні сторони ділянки. Посаджені культури можна періодично змінювати, перетворюючи і оновлюючи рокарій.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід