Поради садівникам, які збираються змінити полуничне місце

порадиЗгодом полуниця дає все менше ягід, вони дрібнішають, частіше уражаються хворобами і шкідниками. Щоб полуничні кущі залишалися здоровими і дивували багатим урожаєм великих, солодких ягід, слід раз в 3-5 років оновлювати посадки. Які секрети пересадки полуниці на нове місце потрібно знати?

Як вибрати місце

Полуниця - сонцелюбива культура, тому вибирати для неї слід саме сонячне, відкрите місце. Воно не повинно бути затінене високими деревами або будівлями. Недостатнє освітлення неодмінно позначиться на врожаї: ягоди стануть менш солодкими, дрібними.

Недостатня освітленість призводить до частих грибкових захворювань полуниці. Особливо страждає урожай в дощове літо. Підвищена вологість для ягідних кущів небезпечна, зростає ризик їх ураження грибками, вірусами, бактеріями. Не оминуть посадки стороною і слимаки.

Висаджувати полуницю можна будь-яким способом, в залежності від структури грунту: кущі полуниці

 • на високі грядки;
 • в траншеї;
 • в грядкі- «равлики»;
 • в прості насипні грядки;

Якщо ділянка, на якій передбачається вирощування полуниці, може підтоплюватися весняними талими водами або рясними опадами, висаджувати кущі краще на високі грядки. Так їх коренева система не загниє від перезволоження, а ягоди будуть краще провітрюватися.

Не слід вибирати для полуниці болотисті, низинні ділянки, південний схил, піщані і глинисті грунти. Всі вони небажані для висадки.

Кислотність грунту також має значення для гарного росту. Найкращим значенням є показники рН 5,5-7. Перед посадкою полуниці грунту слід заздалегідь підготувати.

Підготовка ґрунту для пересадки полуниці

Важливим етапом підготовчих робіт є формування грядок і підготовка грунту для посадки полуниці. Починають захід за місяць до висадки саджанців.

Якою б ретельною не була прополка і перекопування, в ґрунті залишаться насіння і кореневища бур'янів. Виполювати їх серед полуничних кущів складно: бур'яни проростають крізь кореневу систему культурних рослин.оприскування землі

Тому рекомендується обробити грунт гербіцидами для повного знищення бур'янів:

Засобами обприскують бур'янисту рослинність і очікують на повну її загибель. Щоб запобігти проростанню насіння бур'янів на грядках, використовують препарат Дуал Голд.

Щоб знезаразити грунт від збудників грибкових і бактеріальних захворювань, слід рясно обробити її фунгіцидними складами:

Високу ефективність має обробка грунту біодобрива, наприклад, Байкал-ЕМ-1. Вміщені в його складі грунтові мікроорганізми згубні для патогенної мікрофлори, але благотворно впливають на грунт.

Фунгіцидами також обробляють саджанці перед посадкою, щоб не занести з ними хвороби на ділянку. грядка з добривом

Грунт перед висадкою обов'язково присмачують добривами. Обов'язково вносять компост - не менше 1 відра на кв.м., можна додати перепрілий гній, деревний попіл.

Вносять відповідні мінеральні склади з обов'язковою заробкою в грунт:

Знезаражений, перекопаний і удобрений грунт залишають на 2-3 тижні, тільки після цього приступають до висадки.

Терміни пересадки

Пересаджувати полуницю на нове місце слід своєчасно. Спиратися слід на життєві цикли рослин, щоб кущі швидше і легше приросли.

Пересадку проводять:

 • Навесні. Саджанці можна посадити на нове місце відразу після прогрівання грунту ранньою весною. В такому випадку рослини встигнуть зміцніти до спеки і добре перенесуть висадку. Однак урожай в поточному році малоймовірний: кущі витрачають всі сили на вегетацію.рослина в землі
 • Влітку. Оновити посадки можна відразу після закінчення плодоношення ягідних кущів. З кінця липня до кінця серпня рослини висаджують на підготовлені грядки, наприклад, що звільнилися від цибулі або часнику. Полуниця річної посадки з успіхом приживеться лише при достатній кількості вологи і помірних температурах: в спеку рослини зупиняються в рості.
 • Восени. З вересня настає найсприятливіший період для зміни полуничних посадок. Земля вже насичується опадами, температури знижуються, стають оптимальними. У рослин є ще достатня кількість часу для приростання на новому місці, під зиму вони підуть підготовленими. А вже навесні такі саджанці дадуть перші квіти.

Не слід залишати оновлення посадок на середину осені: погода може бути непередбачувана, кущі що недостатньо прижилися можуть постраждати від раптових морозів.

Порядок пересадки

При встановленні відповідних погодних умов - сухого, похмурого дня при температурі не нижче + 18 ... + 20, можна приступати до посадки саджанців полуниці.

Висаджують полуничні кущі по одній з схем:

 • для ранніх сортів - рослини висаджують на грядку в два ряди по схемі 30х30 см, відстань між грядками - від 60 см;
 • для пізніх і середньостиглих сортів - схема посадки 40х40 см з відстанню між грядками 70-80 см.

Порядок посадки: грядка в соломі

 1. На вирівняних грядках викопують лунки за обраною схемою посадки.
 2. У лунку поміщають саджанець полуниці так, щоб сердечко розташовувалося на рівні грунту. Не можна заглиблювати або надмірно високо висаджувати рослини: це призведе до їх загибелі.
 3. Коріння при посадці обов'язково розправляють, вони не повинні бути зігнуті.
 4. Лунки засипають поживним ґрунтом, злегка ущільнюють, притискаючи рослину.
 5. Саджанці рясно поливають водою, зрошуючи рослини навколо.
 6. Грунт після посадки краще замульчувати: так полуниця легше переживе пересадку.

Не слід переживати, що кущі розташовані далеко один від одного. Уже в наступному році вони розростуться і займуть весь вільний простір. При більш щільній посадці рослини частіше піддаються хворобам, нападу шкідників. Обробляти їх складно і незручно.

Підготовка нового «місця проживання» для полуничних кущів - відповідальний захід. Саме від правильності його проведення залежить плодоношення рослин. Посаджена восени на новому місці полуниця порадує першим урожаєм вже на наступний рік. А на звільнені від ягідних кущів грядки можна посадити боби, квасолю, горох або зелень.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід