Посадка газону на осінь

Газон на дачі завжди є місцем тяжіння на ділянці. Тут проходять активні дитячі ігри, спокійний відпочинок, приємні вечори з мангалом. Щоб галявина радувала око, травосуміш важливо своєчасно та правильно посіяти. Як проводять посадку газону восени?

Переваги осінньої посадки

Газонну траву можна сіяти протягом усього сезону. Однак найбільш вдалими термінами вважають весну й осінь.

Переваги осіннього посіву очевидні:

 1. Менше навантаження на посіви. В період активних робіт навесні можна «наслідити» на свіжому газоні. Восени, коли урожай зібрано і ділянка готова до зимівлі, ризик витоптування молодої трави нижче.
 2. Відповідна температура повітря. Навесні вище ймовірність тривалих спекотних, посушливих днів. Осіння прохолода сприяє дружньому проростанню насіння.
 3. Стабільно висока вологість ґрунту. Восени сходи не потрібно додатково поливати: природних опадів більш ніж достатньо. Постійна вологість виключає ризик загибелі зародка в фазі проростання.
 4. Низька активність бур'янів. Восени бур'яни готуються до періоду спокою, їх насіння вже не проростають так активно. Вегетативна частина багаторічних бур'янів відмирає, наситивши підземну.
 5. Підвищення стійкість газонних культур до несприятливих умов. Слабкі паростки гинуть, залишаючи місце й поживні речовини найсильнішим зародкам.

Щоб відчути всі переваги осіннього посіву, слід правильно визначити терміни висіву насіння.

Терміни посадки газону на осінь

Неправильний вибір часу для висіву травосуміші може бути згубний для галявини. Це спричинить додаткові трудові та матеріальні витрати.

Посадка газону восени передбачає два варіанти термінів посіву:

 1. Ранній посів. Висів здійснюють до середини осені — до 15 жовтня. Оптимально сіяти в вересні, коли теплі дні перемежовуються з дощами й помірною сонячною активністю. Насіння встигають прорости та зміцніти до настання зими, висота трави до листопада досягне 10 см. Скошувати її під зиму не потрібно: висота газону не повинна бути нижче 6-8 см. А навесні галявина вже буде радувати щільним травостоєм. Важливо, щоб з моменту появи сходів до заморозків пройшло не менше 30-40 днів.
 2. Підзимовий посів. Ґрунт для посадки готують заздалегідь, а посів здійснюють з першими морозами, але до випадання стійкого снігового покриву. Негативні температури виключать проростання насіння в поточному році, а з настанням весни насіння проростуть відразу після сходу снігу. Напитаний талою водою ґрунт сприяє активному росту трави, вже до літа галявина набере силу. При підзимовому посіві норму висіву насіння збільшують в 1,5-2 рази.

Ранній посів частіше використовують в регіонах з теплим кліматом, а в північних районах перевагу віддають підзимовому висіву. Крім того, підзимовий посів не підходить для ділянок з ухилом: разом з талими водами можуть «спливти» насіння газонних трав.

Найбільш несприятливий період для посіву газонних культур — друга половина осені. Насіння встигнуть зійти, проте молоді сіянці загинуть при перших морозах. Навесні необхідно буде знову досівати траву, щоб заповнити прогалини на газоні.

Незалежно від обраного терміну висіву необхідно заздалегідь провести підготовчі роботи на ділянці.

Порядок підготовки ділянки та посіву

Перед тим як висадити насіння газонних трав, слід правильно підготувати ділянку під майбутній газон. Підготовку починають в середині літа.

Підготовчі роботи включають:

 • облаштування майбутніх інженерних комунікацій — водопровід і дренаж повинні бути зроблені до початку ландшафтних робіт;
 • вирівнювання ділянки, одночасне видалення каменів, бур'янів, деревно-чагарникової рослинності (при необхідності використовують гербіциди суцільної дії);
 • вирівнювання рН ґрунту, внесення мінеральних складів (для раннього посіву важливий азот, для підзимового — калій);
 • остаточне розрівнювання ділянки граблями й ручним катком.

Після підготовки ділянки слід почекати 3-4 тижні для усадки ґрунту, оскільки перші ж опади виявлять нерівності та недоліки майбутньої галявини.

Способи посадки газону на осінь

Коли ґрунт для посадки газонної трави повністю готов, придбано потрібну кількість насіння і правильно вибрано день для посіву, можна приступати до посівних робіт.

Існує три основних способи посадки газону на осінь:

 1. Вручну. Найпоширеніший і дешевий спосіб, що передбачає суттєві трудовитрати. Його суть — ручне розкидання насіння по поверхні ґрунту. Складність методу полягає у

  визначенні оптимальної норми посіву на око, а також в рівномірності поширення насіння. Для запобігання утворенню залисин слід розкидати насіння вздовж і поперек ділянки. Для посіву вибирають сухий, безвітряний день. Насіння загортають граблями та мульчують торфом, утрамбовують ґрунт. Полив обов'язково проводять тільки дрібнодисперсним дощуванням. Сильний натиск води може стати причиною розмиву ґрунту.
 2. За допомогою сівалки. Для рівномірного та швидкого розподілу насіння на великих ділянках слід скористатися спеціальною механічною сівалкою. У місткість засипають насіння, а при русі вони рівномірно висипаються з нижньої частини лотка. Сівалку можна також використовувати для рівномірного внесення добрив: для цього в місткість засипають сухі мінеральні склади.
 3. За допомогою гідросівалки. Професійно й швидко посіяти газонну траву на великих площах можна за допомогою Гідросівалки за технологією «рідкий газон». Насіння подаються в рукав в суміші з поживними компонентами й вологою. Переваги способу — утворення захисної скориночки, що запобігає розмивання і роздування насіння і ґрунту. Особливо актуальний спосіб для дощової осені. Трава швидко і дружно сходить навіть на складних рельєфах, відрізняється активним ростом і швидким утворенням дерну.

Сходи газонної трави при сприятливих осінніх умовах можуть з'явитися вже на 3-5 день.

Правильно посіяний газон вже в наступному році стане основним місцем збору для всієї родини та друзів. Якщо посадка або вирощування газонної трави викликає труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони проконсультують по способах і термінах посіву, допоможуть з вибором травосуміші для конкретних умов і завдань.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід