Посадка розсади теплолюбних культур: огірки, томати, перець, баклажани

порадиЗ остаточним приходом тепла розсаду пора пересаджувати на постійне місце - на грядку чи в теплицю. Вирощені з любов'ю рослини дуже ніжні, тому важливо не допустити помилок при висадці і не погубити їх. Як посадити розсаду огірків, баклажана, томатів і перцю на грядку?

Терміни висадки

Щоб не погубити теплолюбні рослини, необхідно дотримуватися термінів їх висадки.

Коли садити розсаду огірків

Висаджувати розсаду огірків можна після глибокого прогрівання грунту. Частою помилкою садівників є поспіх, яка призводить до «завмирання» зростання або загибелі навіть міцних рослин.

Якщо температура повітря протягом кількох днів тримається на рівні + 18 ... + 20 градусів, то це не означає, що огірки пора висаджувати. Холодний грунт перешкоджає нормальному росту рослини, воно піддається стресу.

Нічні температури не повинні сильно відрізнятися від денних. Різниця має бути щодня понад 5 градусів.

Коли садити розсаду томатів

Томати теж не люблять холодний грунт, проте переносять випробування легше, ніж огірки. Вони здатні пережити падіння температури нижче +5 градусів, однак більш низькі показники їм протипоказані.

Висаджувати томати можна після закінчення заморозків, встановлення теплої погоди з середньодобовою температурою не нижче +15 градусів.

Коли садити розсаду перцюпосадка розсади

Посадку перцю на місце проводять також після заморозків. Погода повинна встановитися по-літньому тепла, підходяща для вегетації теплолюбних рослин.

Але і спеку чекати не потрібно: перці повинні встигнути прижитися до посушливих днів.

Коли садити розсаду баклажана

Посадку баклажана варто відкласти до висадки огірків: культура також сильно страждає від заморозків. Навіть короткочасне похолодання здатне погубити рослину.

Пересаджувати розсаду в теплицю можна з середини квітня, а у відкритий грунт - в першій декаді травня. Обов'язково враховують погодні умови, не допускають різких перепадів температури.

Підготовка ґрунту

Знову ж правильним чином підготовлена земля допоможе молодим рослинам легше пережити стрес, безперешкодно наростити потужну кореневу систему.

Перший етап підготовки грунту на ділянці під посадку розсади - осінь. Досить перекопати або глибоко розпушити її після збирання культури-попередника з додаванням (закладенням) мінеральних і органічних добрив.

Можна виконати перекопування і навесні, оскільки теплолюбні культури висаджують останніми, приблизно через місяць після сходу снігу.

Грунт під культури знезаражують, рясно протоки її мідним купоросом або іншим складом з фунгицидно-інсектицидною дією. Це дозволить знезаразити грунт, знищити перезимували личинок і комах, а також спори грибків і бактерії.

Землю знову удобрюють, додаючи азотомістну органіку, сульфат калію, суперфосфат або інші склади для овочевих (Флоровіт універсальне, Біопон, Екоплант та ін.). Підживлення рівномірно розподіляють по поверхні майбутньої грядки і закладають в грунт.

Підготовка розсадирозсада томатів

Пересадка в грунт - справжній стрес для рослин. Адже змінюється температура повітря и грунту, вологість, інтенсівність освітлення. Щоб мінімізувати згубний вплив, слід підготувати розсаду до зміни умов вирощування.

Правильно підготовка розсади включає:

  1. Загартовування. Розсаду виносять на 1-2 години в добу в денні години на відкрите повітря, поступово продовжуючи час перебування на вулиці (на балконі, в теплиці). Загартування почіинають за тиждень до висадки розсади. Їїобов'язково притіняють від прямих сонячних променів.
  2. Полив. Під час вилучення розсади з ємності важліво не пошкодити кореневій системі. Тому слід дотримуватися особливого режиму поливу перед висадкою. Потрібно припинити полив за 2-3 дня до вилучення розсади, а за 1-2 години до посадочних робіт рясно полити рослину. Насичена грудка витягнеться цілою, не буде розпадатися.
  3. Витяг з ємностей в залежності від їх типу. Якщо розсаду вирощували в торфогорщиках або торфотаблетках, то рослини висаджують в землю разом з ними. При вирощуванні розсади в газетних або паперових стаканчиках можна залишати їх або обережно зрізати. З пластиковими ємностями складніше: утримують однією рукою земляну грудку, горщик нахиляють і витягають рослину. Під час вилучення розсади із загальних ємностей грунт умовно ділять на квадрати і витягають рослини за допомогою совка по черзі.

Підготовлена ​​и витягнута з ємностей розсада готова до пересадки на грядку.

Схема посадки розсада огірків

Для кожної рослини визначена своя схема посадки, яка забезпечує рівномірне освітлення, продуктивність і однаково, достатню площу живлення для кожної культури.

Як посадити розсаду огіркі

Огіркову розсаду при висадці не слід сильно заглиблювати. Можна поступово, разом з формуванням нових корінців присипати їх грунтом до сім'ядольних листочків, але не глибше.

Огіркам більше підходить висадка в шаховому порядку. Залишають відстань між рослинами - не менше 20 см, а між рядами - від 60-80 см.

Як посадити розсаду томатів

Помідорова розсада готова до висадки, якщо досягла у висоту 30 см, має приблизно 10 справжніх листків. Відповідна схема посадки для культури - 40х60 см. Однак відстань можна збільшувати, якщо вирощувати передбачається високорослі, розлогі, потужні сорти.

Рослини висаджують двома способами. Перший передбачає посадку розсади під 45 градусів до поверхні грунту з невеликим заглибленням. Другий - посадка «в яму», з подальшою її поступової засипанням в міру вегетації рослини.

Як посадити розсаду перцюрозсада

Перці люблять родючий грунт, тому лунку краще викопувати з запасом за об'ємом, і заповнювати перегноєм. Відстань між рослинами - 35х60 см.

Збільшувати відступ можна при вирощуванні високорослих або розлогих сортів перцю.

Як посадити розсаду баклажана

Розсаду "синеньких" висаджують частіше, ніж перця. Досить відступати 35х50 см. Ущільнення посадок не принесе збільшення врожайності, а підвищить ризик швидкого поширення шкідників і хвороб.

Розсаду баклажана і перцю висаджують строго вертикально, дотримуючись рівня висоти кореневої шийки.

Висадка теплолюбних рослин на постійне місце - довгоочікуваний захід для садівників. «Розсадна пора» завершується, поступаючись місцем очікуванню плодоношення садових культур. Чим менше помилок скоєно на етапі посадки, тим більший і швидкий урожай можна отримати.

Товари зі статті
36грн
Розмір плоду
250-280 г
Виробник
Hazera (Голландія)
Колір
рожевий
Тип насінин
гібрид
Термін вегетації
68-70 днів
Кількість насіння в 1 г
250-300
Термін дозрівання
ранній
27грн
Немає в наявност
Розмір плоду
300-350 г
Виробник
Hazera (Голландія)
Колір
червоний
Тип насінин
гібрид
Термін вегетації
62-65 днів
Кількість насіння в 1 г
160-180
Термін дозрівання
ранній
27грн
Немає в наявност
Розмір плоду
130-150 г
Виробник
Hazera (Голландія)
Колір
помаранчевий
Тип насінин
гібрид
Термін вегетації
60-70 днів
Кількість насіння в 1 г
160-180
Термін дозрівання
суперранній
18грн
Розмір плоду
300 г
Виробник
Enza Zaden
Колір
фіолетовий
Тип насінин
гібрид
Термін вегетації
112-120 днів
Кількість насіння в 1 г
220-260
Термін дозрівання
ранній

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід