Посадка саджанців декоративних і плодових культур - Секрети

порадиПравильний вибір місця для посадки саджанця - запорука його гарного росту і рясного плодоношення в майбутньому. Плодові культури краще висаджувати на ділянках, де до цього не вирощувалися інші культурні рослини. Не слід розміщувати саджанці в місцях, де раніше вже виростали плодові і декоративні дерева і кущі.

Кращий час висадки саджанців - весна і осінь. Посаджені восени рослини встигають прижитися на новому місці до холодів. А навесні посадку краще планувати на березень-квітень, в залежності від погодних умов. На момент висадки саджанці повинні знаходитися в стані спокою - до розпускання бруньок або після опадання листя.

Важливо дотримати висоту посадки молодих дерев і кущів. Не слід заглиблювати їх сильно: коренева шийка повинна знаходитися на рівні грунту або на кілька сантиметрів нижче.

Посадкову яму для саджанців готують заздалегідь - не менше, ніж за 3-4 тижні до висадки. Її розміри повинні значно перевищувати обсяг кореневої системи рослин.

Діаметр і глибину посадкової ями вибирають в залежності від культури:

  • для плодових дерев викопують лунку шириною і глибиною від 60 см до 1 м;
  • для кущів досить 0,4-0,6 м.

Чим менше родючий і структурований грунт на ділянці, тим більший розмір ями необхідно викопувати.

Лунку заповнюють живильною сумішшю, що складається з наступних компонентів:препарат Тексіо Велум

  • 10-20 кг перегною;
  • комплексні мінеральні добрива;
  • мікродобрива;
  • родючий грунт.

Всі компоненти ретельно перемішують і заповнюють ними посадкову яму. Кореневу систему саджанців перед посадкою занурюють в спеціальну бовтанку.

Вона складається з рівних частин:

  • перегною;
  • глини;
  • води.

Щоб підвищити приживлюваність саджанців, в бовтанку додають препарат Тексіо Велум з розрахунку 20 мл засобу на 1 л води. Тексіо Велум - унікальний препарат, що включає антистресову, інсектицидну і фунгіцидну дію. Саджанці надійно захищені від тих, хто гризе, сисних та грунтових шкідників і поширених хвороб на термін до 1 місяця.

Бовтанка по консистенції повинна нагадувати сметану. Саджанець занурюють в розчин до рівня кореневої шийки і відразу висаджують.

Секрети посадки саджанців плодових і декоративних рослин допоможуть уникнути серйозних помилок в агротехніці. Культури швидко приживуться на новому місці і неодмінно порадують садівника відмінним зростанням.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід