Правильна обрізка полуниці в липні – і ваш майбутній урожай буде в рази більший в наступному сезоні.

Чи потрібно обрізати листя полуниці після збору урожаю, цю дискусію садівники обговорюють уже не перший рік. Частина спеціалістів стверджує - листя потрібно обрізати, щоб воно не встигло пустити нові пагони до початку – холодної пори року, щоб наступного року з новими силами почала розростатись і давати гарний урожай ваша полуниця. Коли ми видаляємо листя полуниці – ми омолоджуємо рослину і разом з листям знищуємо хвороби і шкідників. Інші фахівці стверджують, що листя – головний учасник процесу фотосинтезу рослини. Але якщо листя не видаляти, то через декілька тижнів воно почне червоніти, вкриватись плямами, таке листя не здатне забезпечити рослину поживними речовинами.

Ми все ж таки схиляємось до думки, що листя потрібно видаляти, за декілька тижнів воно відросте і для розмноження вусиками, найкращий час для якого друга середина серпня, посадковий матеріал виросте знову, і на наступний рік ви матимете гарні і сильні кущі полуниці.

Коли робити обрізку листя?

Найкращий час для цього – середина літа, через 3-4 тижні після збору урожаю. Виберіть ясний сонячний день, гострі ножиці чи секатор. Обрізайте кущі, видаляючи нижні листкові пластинки, залишаючи досить високі «пеньки» висотою 10-15 см.

Догляд після обрізку

Зберіть все обрізане листя до купи і винесіть його з вашої ділянки, де росте полуниця, добре розрихліть землю, а також пролийте кущі розчином інсектициду, наприклад Антихрущ, для захисту від ґрунтових шкідників. Через декілька тижнів підживіть полуницю – універсальним добривом або спеціалізованим добривом для полуниці та суниці Biopon

Товари зі статті
250грн
Виробник
Укравіт (Україна)
Культури
Плодово-ягідні, Овочеві, Картопля, Капуста, Томат, Малина, Полуниця
Для захисту від
личинки хрущів, колорадський жук, дротяники, несправжні дротяники, картопляна міль, гусениці підгризаючих совок, капустянка, попелиці, трипси, білокрилки

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід