Прикрасити балкон квітами

порадиБалкон - не місце для нагромадження старих речей і будматеріалів. За допомогою квітів можна влаштувати на ньому справжню квітучу галявину, якщо правильно підібрати культури і розмістити рослини. Якими квітами і як прикрасити балкон?

Якими квітами прикрасити балкон

Різноманіття культур, які можна використовувати для прикраси балкона, вражає: однорічні та дворічні рослини, кімнатні і цибулинні квіти.

Однорічні

Найбільш невибагливими у вирощуванні і догляді квітами для прикрашання балконів стануть одно- і дворічні культури. Перевага їх незаперечна: з ранньої весни і до самих заморозків вони будуть радувати рясним цвітінням, вимагаючи мінімум витрат.

Вибір літників для балконів величезний:

При виборі однорічних культур враховують їх висоту. Вони повинні бути компактними, відповідними наявного вільного простору.

Кімнатніквіти в горщику

Деякі кімнатні квіти складуть гарну компанію однолітнім. Головне враховувати потреби домашніх рослин в освітленні, вологості, температури. Квіти з дому на балкон переселяють поступово, щоб не викликати у них стресу і загибелі.

Для прикраси балконного простору використовують:

 • герані (пеларгонії) - сортові компактні красуні весь сезон будуть радувати пишними квітковими «шапками», вимагаючи мінімум догляду;
 • плющі - ці листяні рослини, розбавлять квітковий «парад», додадуть зелені і пишноту листя для фону;
 • бегонії - квітучі бульбові різновиди можна вирощувати як балконні культури;
 • колеус - різнобарвна «Кропивка» по декоративності може затьмарити навіть однорічні квіти;
 • пальми - додадуть балкону тропічний вигляд, проте на північній, вітряній стороні їх розміщувати не слід;
 • мірт - вічнозелений чагарник можна формувати в різних формах, додаючи строгість ліній в декор;
 • бальзамін - компактні гібриди різновиди Уоллера часто вирощують в однорічній культурі для прикраси балконів, але вони відмінно зимують в квартирі.

Кімнатні культури не слід розміщувати на балконах південної орієнтації (крім гераней, колеус, бальзамінів і бегоній), полуденне сонце може залишити на їх листках опіки.

Цибулинні

Дуже стильно і незвично в кашпо на балконі виглядають цибулинні культури. Вибирати краще компактні сорти і гібриди зі спеціальних серій.квіти в горщику

Цибулинні підходять для балконів будь-якого напрямку, вони легко перенесуть недолік освітлення. Однак слід захистити їх від сильних вітрів: нарциси і тюльпани можуть бути пошкоджені поривами, посадки будуть виглядати неохайно.

Для озеленення балкона використовують:

Найбільш витончено виглядають композиції з декількох культур, підібраних по висоті і забарвленню. Ніжно-блакитні весняні іриси будуть вдало поєднуватися з жовтими нарцисами або ніжно-рожевими гіацинтами.

Цибулинні краще висаджувати в неглибокі горщики щільною посадкою, для цього враховують розмір цибулини. Так, найбільші висаджують на дно горщика, а ті, що подрібніше - ближче до поверхні в шаховому порядку. Культури не заважають один одному, не конкурують за живлення.

Чудові композиції з цибулинних розташовують на перших ближніх планах, щоб вигідно представити не тільки їх красу, а й яскравий, насичений аромат. Адже цвітіння їх нетривале, зате запам'ятовується на весь рік.

Як прикрасити балкон квітамичервоні квіти

Перед тим, як приступити до прикраси балкона, слід визначити вільне місце, яке може бути використане для оформлення квітами.

У типових будинках балкони мають невелику площу, однак і її можна використовувати максимально ефективно.

Рослини можна розмістити всюди:

 • на підвіконнях;
 • на підлозі;
 • на столах і декоративних підставках;
 • в навісних ящиках;
 • в підвісних кашпо.

За допомогою рослин можна прикрасити весь вільний простір, обов'язково залишивши зону для пересування і відпочинку.

 1. Кучерявими культурами можна задекорувати стіни, вертикальні опори.
 2. Ампельні незрівнянні в підвісних кашпо і в навісних ящиках.
 3. Великогабаритні, високі рослини розміщують в горщиках прямо на підлозі, встановлюючи їх так, щоб не затінювати, або, навпаки, спеціально притінють інші культури.
 4. Компактні культури можна розмістити прямо на столиках і підвіконнях. Вони не займуть багато місця, зате повною мірою розкриють свою декоративність.

Кашпо і ящики можна залишити в незмінному вигляді або прикрасити їх різними декоративними елементами, внісши дещицю ексклюзивності в оформленні.квіти

При виборі культур обов'язково враховують їх потребу в сонячному світлі:

 • На балконі північної орієнтації найкраще почуватимуться листяні або невибагливі квітучі культури (чорнобривці, лобулярія, пеларгонії).
 • Сонячна сторона підходить багатьом цибулинним і однорічним. Вдало виглядають композиції з петуній, віола, пеларгонії з бакопа і плющами. Вони не страждають від надлишку світла, а радують пишним цвітінням. Привчати вирощену у будинку розсаду до прямого сонця слід поступово.
 • Балкон східного і західного напрямку - найкращий варіант для озеленення. Рослини отримують достатньо світла для цвітіння, проте не страждають від опіків і перегріву в полуденний час.

При оформленні квітами балкона слід дотримуватися почуття міри: зайве нагромадження, занадто щільні посадки, надлишок колірних плям зведуть всі старання нанівець. При щільних посадках рослини будуть конкурувати один з одним, витягуватися, що позначиться на рясності цвітіння.

Гармонія повинна бути у всьому: в формі і кольорі. Добре виглядають підібрані в одному кольорі або на контрасті рослини. Крім того, можна декорувати балкон невеликими декоративними фігурками або дерев'яними елементами.

Облагороджений квітковими насадженнями балкон буде яскравою плямою виділятися на тлі міського пейзажу, кажучи про тонкий смак і умілих руках власника. У такому затишному місці приємно насолодитися квітковими ароматами і почитати книгу, попити чай або каву.