Пристосування для зручного поливу саду і городу

порадиПолив - один з основних заходів по догляду за рослинами в саду і городі. Без води садові культури не потішать хорошим зростанням або урожаєм, будуть розвиватися вкрай неохоче або зовсім загинуть. Які пристосування полегшують полив рослин на дачі?

Види поливу

Рослини дуже чутливі до нестачі вологи: вона є основною потребою всіх культур. Однак деякі садові рослини надають перевагу поливу зі зволоженням листя, а іншим зволоження надземної частини протипоказано.

Тому виділяють наступні основні види поливу:

  • Дощування. Рослини повністю зрошують водою за аналогією з природними опадами. В процесі дощування листя очищаються від пилу, підтримується висока вологість повітря, необхідна культурі. Полив дощуванням підходить для винограду, огірків, капусти, хвойних культур і квітів до бутонізації.
  • Полив під корінь. Не всі рослини потребують змочування вегетативної частини. Деякі культури вважають за кращий полив під корінь - за допомогою лійки з розсіювачем або інших спеціальних пристосувань. Потрапивши на листя волога може стати «воротами» для грибкових інфекцій, особливо в теплу погоду при недостатньому провітрюванні. Картопля, цибуля, часник, буряк краще поливати в міжряддя, а гарбузи, кабачки, баклажани і томати - під корінь.
  • Крапельний полив. Використовується для поливу рослин в теплицях і в кімнатних умовах. Вода надходить по системі трубок під кожну рослину, обсяг її регулюється. Крапельний полив встановлюють для огірків, томатів, перців, баклажанів та інших культур.

Поливати рослини під корінь можна в будь-який час доби, а дощуванням - тільки в ранкові години, щоб волога на листі встигла висохнути до полуденного сонця.шланга для поливу

Для кожного виду поливу існують різні пристрої, що полегшують працю садівника.

Пристрої для поливу

Найвідоміший і незамінний пристрій для поливу - лійка. Вона зручна для точкового поливу і в режимі економії води, не обійтися без неї на ділянках без водопроводу. Якщо для кімнатних рослин буде достатньо лійки об'ємом 0,7 - 3 літри, то для садових робіт оптимальний обсяг від 5 до 12 літрів. Пластикові моделі відрізняються легкістю, міцністю, зручною формою.

Однак поливати з лійки великі площі - трудомістка і довга робота. Для полегшення поливу в допомогу дачникові приходять різні пристрої для поливу.

Шланги

Поливальні шланги різної довжини необхідні для «доставки» води по всій ділянці. Шланги з ПВХ відрізняються високою зносостійкістю, достатньою гнучкістю, а завдяки армуванню захищені від випадкових пошкоджень.

Можна придбати один довгий шланг 50 м або кілька коротких - довжиною 20-30 м і з'єднувати їх за допомогою коннекторів.

Важливо подбати і про зручне зберіганні шлангів: їх можна згортати на спеціальну котушку і підвішувати на настінний тримач.пістолет для поливу

Для невеликих ділянок зручні шланги, що розтягуються. Вони не займуть багато місця при зберіганні, вони легкі, але досить міцні. Під тиском води шланг збільшується в довжину в 2,5-3 рази.

Пістолет для поливу

Поливати посадки безпосередньо з шланга не тільки незручно, але й небезпечно для рослин. Занадто сильний струмінь розмиває грунт і пошкоджує ніжні саджанці, розсаду.

Пістолети з наконечником мають регульовану потужність поливу і розмір крапель. Пістолети з розпилювачем мають кілька режимів поливу: можна підібрати зручне розпорошення для зрошення будь-якої рослини.

За допомогою пістолета можна поливати будь-які рослини: ті, що люблять дощування, поливають по листу, а інші - безпосередньо під корінь.

Зрошувачі

Зрошувачі незамінні на будь-яких ділянках: встановлені в потрібних місцях, вони імітують дощ і зволожують не тільки грунт, але і повітря на ділянці.

Виділяють наступні види дощовиків:зрошувач

  • Осцилюючі. Трубчасті конструкції з рядом отворів оснащені поворотним механізмом. Завдяки цьому вони відмінно справляються з поливом прямокутних або квадратних ділянок. Дальність поливу залежить не тільки від конкретної моделі, а й від тиску в системі водопостачання, і може становити близько 20 метрів.
  • Обертові. Обертові дощовики найзручніше встановлювати на спеціальних кілочках або підставках. Вони можуть мати від 1 до 3 розпилювальних ріжка з регулюванням кута нахилу або радіусу поливу. Деякі моделі можна встановлювати послідовно, охопивши всю площу ділянки або певну зону.
  • Кругові. Прості, але зручні моделі оснащені насадкою з декількома режимами поливу. Їх можна встановлювати на підставці або безпосередньо на грунті.

Всі зрошувачі відрізняються зручністю використання і установки, їх легко переносити і налаштовувати під конкретні умови.

Полив саду і городу - обов'язковий захід. Без достатньої кількості вологи в грунті неможливо отримати хороший урожай ягід, овочів і фруктів. Щоб полив не доставляв клопоту зручно використовувати пістолети і спеціальні зрошувачі різних типів.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід