Ранній урожай в парниках і теплицях. Як вибрати матеріал?

порадиНепередбачувана весняна погода, коротке літо і поворотні заморозки унеможливлюють повноцінне плодоношення теплолюбних культур на дачі. Щоб підтримувати необхідні умови для рослин і отримувати ранні врожаї овочів і зелені, дачники вирощують їх в теплицях і парниках. Як правильно вибрати матеріал для захищеного грунту?

Які овочі можна виростити в теплицях і парниках

Теплиці і парники необхідні не тільки в холодних регіонах. Вони дозволяють отримувати урожай овочів і зелені не тільки влітку, а й ранньою весною, коли погода ще відрізняється непостійністю.

Оскільки висота парників обмежена, а температурні коливання в них більші, ніж в теплицях, необхідно правильно підібрати рослини для вирощування.

У парничках висаджують:

Можна використовувати парники для вирощування розсади овочів - томатів, перців, баклажанів. Добре себе почувають в невисокому спорудженні огірки, дині та кавуни.

Теплиці завдяки своїм розмірам підходять для вирощування високорослих культур:

У теплиці огірки, дині та кавуни вирощують шляхом підв'язування батогів до опори для економії простору. Для отримання ранніх врожаїв в спорудженні можна висадити навіть ягідні культури - полуницю і суницю, щоб збирати урожай на 2-3 тижні раніше.

Який матеріал краще для парникапарник із плівки

Парник - компактна споруда для вирощування розсади і ранніх овочів. Оскільки його об’єми невеликі, то повітря швидко перегрівається, особливо в сонячні дні. Однак ночі навесні ще прохолодні: температура всередині швидко падає. При обладнанні парника слід враховувати цю особливість і підібрати матеріали, які добре зберігають тепло вночі, але продуваються вдень.

Невеликі стаціонарні парники роблять з полікарбонату або скляних рам. Але більш популярними і затребуваними є розбірні, мобільні різновиди парників.

Їх виконують з каркасу - пластикового, алюмінієвого або дерев'яного - і укривного матеріалу.

Поліетиленова плівка

Поліетиленова плівка - один з найбільш затребуваних укривних матеріалів. Вона підходить для вирощування будь-яких культур.

Серед її достоїнств:

  • доступність;
  • низька ціна;
  • мала вага;
  • компактні розміри в складеному вигляді;агроволокно на грядці
  • надійний захист від негоди.

Поліетиленова плівка при хорошій фіксації добре захищає від будь-яких примх погоди. Рослини, що знаходяться в парнику, захищені від сильних дощів, заморозків, сильного вітру. Крім того, вона відмінно пропускає сонячні промені. Завдяки цьому повітря всередині парника швидко нагрівається і не видувається на вулицю.

У плівки є ряд недоліків, серед яких - міцність матеріалу. Низькоякісний матеріал може порватися вже в перший сезон, тому важливо купувати його у надійного продавця. Недоліком плівки є також погана провітрюваність. Якщо в нічні години це дозволяє зберегти тепло в спорудженні, то ​​в жаркий день рослини всередині швидко перегріваються і можуть отримати опіки.

Агроволокно

Найбільш підходящим матеріалом для облаштування парника є агроволокно. Цей матеріал надійно захищає рослини від перегріву і переохолодження, сприяє провітрювання овочів і розсади.

Ще одна його перевага - вологопроникність. Через найдрібніші пори дощова вода проникає в середину, зволожуючи грунт в парнику. Рослини під агроволокном не отримують опіки, а в денні години немає необхідності відкривати парник для провітрювання.

Легке агроволокно можна використовувати для укриття навіть без каркаса: такий парник «росте» разом з рослинами.

Який матеріал краще для теплицітеплиця із полікарбоната

Теплиця - більш капітальна споруда з великим об'ємом повітря. При виборі матеріалу слід враховувати її розміри і функціональність.

Полікарбонат

Раніше популярністю у садівників користувалися скляні теплиці. Однак через крихкість матеріалу, його тяжкості і небезпеки для оточуючих, скло поступається місцем більш сучасному і надійному матеріалу - полікарбонату.

Полікарбонатні укриття мають ряд переваг, серед яких - міцність, довговічність, мала вага матеріалу, гарне збереження тепла. Однак в полікарбонатних теплицях рослини можуть перегрітися в жаркий день без провітрювання.

Армована плівка

Для укриття теплиць можна використовувати плівкове укриття. Звичайна плівка погано впорається зі своїм завданням: її низька міцність недостатня для об'ємної споруди. Однак підійде армована плівка: вона складається з двох шарів поліетилену, між якими є сітка, що збільшує міцність і зносостійкість укриття.

Армована плівка добре переносить морози і сонячні промені, не втрачаючи своєї міцності. Вона не гниє, придатна до дрібного ремонту, однак її вартість вище, ніж у звичайного поліетилену.

Недолік у армованої плівки аналогічний: вона виключає провітрювання споруди, що може викликати перегрів розсади і овочів.

Агроволокнотеплиця із агроволокна

Теплиці з нетканим покривним матеріалом стають все більш затребуваними серед садівників. Агроволокно не гниє, оскільки виконано із синтетичних матеріалів. Його пориста структура сприяє нормальному провітрюванню: рослини надійно захищені від сильного вітру, але і не страждають від перегріву.

Для теплиць використовують тільки агроволокно білого кольору. Матеріал відбиває надлишок сонячних променів, а світло, що потрапляє всередину, рівномірно розподіляється по листю рослин. Це виключає появу опіків на листках.

Чим щільнішим є агроволокно, тим краще воно утримує тепло і захищає рослини. Матеріал витримує коливання температур, не вбирає вологу, сприяє провітрюванню. Нетканий матеріал пропускає вологу через себе, зменшуючи частоту поливів рослин.

Вибір укривного матеріалу для парників і теплиць - відповідальне завдання. Матеріал для споруд повинен бути довговічний, доступний. Він повинен покращувати мікроклімат в захищеному грунті, щоб рослини добре росли і розвивалися, давали ранні і рясні врожаї.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід