Раундап Макс - що це, як використовують

Бур'яни постійно доставляють садівникам незручності. Порожні ще недавно ділянки швидко затягуються травою, а потім — дикорослими чагарниками й деревами. Щоб без праці позбавлятися від них були розроблені спеціальні засоби — гербіциди. Який препарат можна назвати найефективнішим?

Що таке Раундап Макс

Раундап Макс — сучасний ефективний гербіцид суцільної дії. Він ефективний проти будь-яких бур'янів, деревних і чагарникових культур завдяки особливій речовині — гліфосату. Препарат знищує будь-які рослини, тому його слід застосовувати тільки на ділянках, де немає культурних посадок.

За способом проникнення в тканини рослин він є контактним, системним. При попаданні на зелені частини бур'янів Раундап Макс швидко вбирається, розноситься по тканинах в усі частини рослини, викликає пригнічення їх росту.

До незаперечних переваг препарату Раундап Макс відносять:

 1. Швидке знищення бур'янів. Їх вегетація при своєчасній обробці припиняється до цвітіння й утворення нового насіння. Ріст бур'янів починається раніше, ніж з'являються паростки культурних рослин. Тому бур'яни при ранній обробці не встигають нашкодити культурним посівам.
 2. Не впливає на ґрунт. Препарат розкладається на безпечні сполуки при попаданні в ґрунт, тому не шкодить насінню, що знаходяться там, не робить згубної дії на пророслі або висаджені надалі рослини.
 3. Зменшує трудовитрати. Обробку засмічених площ проводити легше, ніж суцільне прополювання або механічну обробку ґрунту.
 4. Мала небезпека для домашніх тварин, бджіл, людини. При дотриманні заходів особистої гігієни препарат безпечний для здоров'я, не викликає отруєння. Однак заборонено його використання поблизу водойм.
 5. Суцільна дія. Раундап Макс згубний для злакових і дводольних культур, одноліток і багаторічників, чагарників, дерев.

Після нанесення препарату протягом тижня він вбирається в тканини рослини та розноситься по всіх його частинах. В цей час не слід обробляти ґрунт механічно, видаляти бур'яни вручну. Такі роботи знизять ефективність обробки препаратом, оскільки гліфосат не досягне підземної частини, а значить, зростання бур'яну відновиться незабаром. Помітне пригнічення росту і розвитку бур'янів спостерігається через 10 днів, а повне її знищення — через 15-20 днів.

Як винайшли Раундап Макс

Як і багато геніальних винаходів, препарат Раундап Макс був отриманий випадковим чином. Джон Франц, працівник компанії Монсанто, займався синтезом нових органічних сполук. В ході досліджень в 1970 році він отримав речовину, що володіє слабкою гербіцидною властивістю. Подальші поліпшення формули, вивчення властивостей отриманих речовин привели до відкриття гліфосату — хімічної сполуки, що має стійку згубну дію на рослинність.

Сама назва «Раундап» в перекладі з англійської означає «кругова оборона». Це відсилання до початку заселення північноамериканського континенту, коли переселенці відстрілювалися від індіанців, перебуваючи в колі з фургонів.

Поширена версія того, що Раундап був винайдений для військових цілей США під час війни у В'єтнамі. Препарат використовували для знищення непрохідних джунглів за допомогою авіаоброблення.

Вже на початку 80-х років минулого століття препарат став найбільш продаваним у світі гербіцидом. Придбавали його всі: обробляли засобом особисті господарства та сільськогосподарські угіддя.

Як відрізнити від підробки

Висока ефективність і простота обробки зробили Раундап Макс відомим серед садівників і фермерських господарств. Став він популярним і серед шахраїв. Вироблена ними рідина має нульову ефективність. Щоб захистити себе від підробок, важливо вміти відрізняти справжній гербіцид від підробленого.

Ознаки якісного Раундапу Макс:

 • біла, напівпрозора каністра з зазначенням обсягу;
 • фірмове тиснення на тарі;
 • мірна шкала на каністрі для зручності дозування;
 • під етикеткою розташований 9- або 10-значний індивідуальний код, справжність якого можна перевірити на офіційному сайті виробника;
 • кольорова етикетка з логотипом компанії й докладним описом препарату, виробника, термінів придатності, дати виробництва та номера партії.

Якщо відсутня хоча б одна з перерахованих ознак, слід відмовитися від покупки пропонованої рідини, тому що вона є підробленою.

Правила використання Раундапу Макс

Препарат являє собою рідину з несильним запахом, в'язкої консистенції. Зміст основного чинного компонента в Раундап Макс становить 450 г / л. Дотримання правил використання препарату дозволяє підвищити його ефективність.

До них відносять:

 1. Кращий час для обробки — весна, в період активної вегетації та сокоруху. Це дозволяє швидко поширюватися хімікату по тканинах рослини.
 2. Для жорсткої води концентрацію препарату подовжують (на 5-7%).
 3. 3. Нанесений на бур'яни склад вбирається протягом 6 годин. Тому час для обробки вибирають з урахуванням погодних умов, бажано — в ранковий час (коли роса вже висохла) або ввечері, при відсутності опадів і вітру.
 4. Розпилення в залежності від цілей і місця обробки проводять широко (для повного очищення необробленої ділянки), цілеспрямовано (для видалення бур'янів в деяких місцях), локально (за допомогою шприца або кисті).
 5. Приготований розчин бажано використовувати відразу, проте він зберігає властивості протягом тижня.
 6. При приготуванні й роботі з препаратом необхідно використовувати засоби індивідуального захисту: захисний костюм, гумові рукавички, маска.
 7. Після роботи з Раундап Макс одяг піддають пранню, шкірні покриви промивають водою з милом.

Дозування визначають залежно від виду переважних бур'янів:

 • 120 мл — для позбавлення від багаторічних бур'янів;
 • 100 мл — для знищення бур'янів на доріжках і вздовж парканів;
 • 80 мл — для очищення ділянки перед посадкою основних культур;
 • 60 мл — для винищення однорічних бур'янів на ділянці.

Суцільне позбавлення ділянки від бур'янів потрібно здійснювати з дотриманням заходів особистої безпеки. Якщо використання Раундапу Макс викликає у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони детально розкажуть про кратності обробок, режимі дозування хімікату, заходи особистого захисту.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід