Редис: коли сіяти і як доглядати

порадиХрусткі, соковиті коренеплоди редиски - найперший весняний овоч на дачі. Однак насіння слід сіяти своєчасно і в потрібному місці, щоб не залишитися без врожаю: рослини можуть «піти в стрілку». Як виростити редис на ділянці?

Які сорти редиски вибрати

Різноманіття сортів редису вражає: коренеплоди відрізняються не тільки розміром, але і формою, кольором, смаком.

Відразу після сходу снігу сіють ранні сорти культури: вони здатні порадувати урожаєм через 2-3 тижні. Редис підсівають кожні 10-14 днів, щоб продовжити період отримання свіжих коренеплодів. Серед найвідоміших ранніх сортів - 18 днів, Жара, Французький Сніданок, Сакса.

Особливо цінуються садівниками нестрелкуючі сорти і гібриди, які можна вирощувати з весни до осені:

Прикрасять стіл різнокольорові сорти і сортосуміші редису - Малага, Білосніжка, Асорті, Вайт Брекфест, Калейдоскоп. Круглі і витягнуті, коренеплоди неодмінно сподобаються дорослим і дітям.

Більш стійкі до несприятливих умов, недостатнього освітлення гібридні різновиди редису. Вони завжди дають хороший урожай рівних, красивих коренеплодів.

Серед них:

При виборі насіння також звертають увагу на смакові особливості коренеплодів. Деякі сорти мають приємний, солодкуватий смак без гіркоти, інші - пікантні, гоструваті.

Посів редиски

Щоб коренеплоди зросли красивими і великими, слід правильно і своєчасно садити насіння на грядці.

Коли сіяти редиснасіння редиски

При вирощуванні редиски важливо правильно визначити оптимальні терміни для посіву. Не можна затягувати з висадкою: культура дає хороший урожай тільки в короткий світловий день.

Чим спекотніше і активніше сонце, тим більша ймовірність стрілкування рослин. При появі квіткової стрілки редис перестає нарощувати коренеплід: він стає твердим, волокнистих, сухим, непридатним для їжі.

Сіяти редис можна з кінця березня, якщо встановилася досить тепла погода. У теплиці садять культуру на 2-3 тижні раніше. Насіння редиски здатні проростати навіть при мінімальних позитивних значеннях температури. Уже при +1 ... + 2 градусах з'являються сходи, проте для формування коренеплоду рослинам необхідно близько + 15 ... + 18 градусів.

Як вибрати місце

Підбір правильного місця для посадки редису грає важливу роль в отриманні хорошого врожаю. Культура не дасть великих коренеплодів на важких, сухих або, навпаки, надмірно вологих грунтах.

Грядки з редискою розташовують не на самому сонячному місці: вони повинні бути затінені в першій або ж другій половині дня. Грунт для культури підійде пухкий, нейтральний, поживний і легкий.

Не допускається висів редиски на заболочених грунтах, а також на відкритих, надмірно сонячних ділянках.

Кращим попередником для редиски є салат, однак добре росте він і після бобових, цибулі, томатів, огірків і суниці.граблі

Як підготувати грунт

Грядки для редиски краще підготувати з осені, щоб навесні відразу після встановлення тепла приступати до посіву. Однак можна встигнути виконати підготовку і навесні, за 2-4 тижні до висадки культури.

Грунт під редис обов'язково перекопують, видаляють всі кореневища бур'янів. Добре відгукнеться рослина на додавання перегною або компосту під перекопування. Важкі глинисті грунти розбавляють річковим піском і органікою.

Для заповнення дефіциту речовин в грунт вносять мінеральні добрива - сульфат калію і суперфосфат по 20-30 г на кв.м. Навесні можна додати карбамід - близько 10 г на кв.м.

Безпосередньо перед посівом грунт знову розпушують, вирівнюють, формують грядки.

Підготовка насіння до сівби

Багато садівники сіють редис без попередньої підготовки насіння і отримують хороші врожаї. Однак передпосівна обробка дозволяє прискорити проростання і підвищити схожість посівного матеріалу.

Порядок підготовки насіння редиски:

 1. Перед посівом бажано оглянути насіння і відбракувати пошкоджені, пересохлі і занадто дрібні.лоток для яєць на землі
 2. Насіння знезаражують в розчині фунгіциду. Використовують надійні препарати Максим, Фітоспорин, Магнікур, Ридоміл Голд або будь-який інший ефективний засіб проти спор грибків.
 3. Підвищити схожість насіння можна замочуванням в розчині стимуляторів росту - Епін, Бурштинова кислота, Циркон. Підійде для замочування розчин Гумата Калію з мікроелементами, добриво Вертекс тощо. Вони підвищують стійкість сіянців до несприятливих умов.
 4. Після замочування насіння злегка підсушують для зручності посіву.

Підготовлене насіння дають сильні, міцні сходи. Урожай редиски підвищується, збільшується розмір коренеплодів.

Як садити редис

Традиційно редис вирощують на грядках рядками на відстані 15-20 см одна від одної. Глибина загортання насіння - 3 см, між рослинами відступають близько 5-7 см. Цього достатньо для формування коренеплодів. Можна сіяти редис більш густо з подальшим проріджуванням сіянців.

Порядок посіву редису:

 • На грядці формують борозенки глибиною близько 3-4 см.
 • Проливають рядки, чекають повного вбирання вологи.
 • Висівають насіння на потрібній відстані один від одного.
 • Засипають борозни грунтом або річковим піском і знову поливають грядку.

Для збереження тепла і прискорення проростання насіння посіви накривають агроволокном або плівкою. Після появи сходів укриття знімають.проріджування редиски

Існують також альтернативні способи посіву редиски, наприклад, за допомогою лотків. Придавлюючи їх до грунту, садівники отримують готові посадочні лунки для посіву. Це дозволить уникнути загущення сіянців.

Догляд за редисом

Після появи сходів редис слід забезпечити правильним доглядом. Нескладні правила допоможуть отримати хрусткі, соковиті, великі і корисні коренеплоди.

Секрети догляду за редискою:

 • Полив. Недостаток вологи негативно позначиться на розмірах і смаку коренеплодів. Поливати редис слід часто, щоб грунт завжди був злегка вологим. Не можна допускати пересихання грунту.
 • Прополка. Коренеплоди не виростуть великими, якщо посадки редису заростають бур'янами. Прополку проводять регулярно, щоб бур`яни не позбавляли коренеплодів вологи, живлення і сонця. Крім того, викопують загущені сходи: конкуруючі між собою, рослини будуть гірше рости.
 • Розпушування. Не можна допускати утворення грунтової кірки: вона перешкоджає нормальному росту редиски. Рихлити грунт слід після кожного поливу.

Підрослі коренеплоди слід збирати в ранкові години, попередньо зволоживши грунт на грядці.

Редис - невибаглива, швидкозростаюча культура. Свіжі коренеплоди особливо гарні в свіжому вигляді. Їх додають в свіжі салати, використовують для приготування закусок. Однак коренеплоди довго не зберігаються: це слід враховувати при плануванні посівів.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід