Робота в квітнику на початку літа

порадиЖаркий весняний посадочно-посівний сезон плавно переходить в початок літа. Роботи виконуються в спокійному, помірному темпі. Догляду вимагає висаджена розсада в городі, саджанці - в саду. А які роботи проводять в квітнику на початку літа?

Полив

У спекотні червневі дні квіти особливо потребують вологи. Її недолік призводить до зупинки росту. Рослини прагнуть якомога швидше зацвісти і «обзавестися» насінням. На одиночні квіти йдуть всі сили садових культур.

Тому в посушливі дні квітник необхідно поливати не рідше ніж 2-3 разів на тиждень. Зрошувати квіти до моменту цвітіння можна дощуванням, а з його початком - тільки під корінь. В іншому випадку рослини будуть виглядати неохайно, на квітах можуть з'явитися плями, а відцвілі суцвіття загине прямо на квітконосі.

Поливати потрібно не тільки розсаду, а й багаторічні квіти. Незважаючи на їх розвинену кореневу систему, багаторічники витрачають велику кількість вологи на вегетацію і цвітіння. При нестачі води квіткові бруньки на наступний рік будуть закладені в меншій кількості.лійка

Підживлення квітів 

Починають підгодовувати квіти вже з початку червня. В першу чергу в живленні потребують багаторічники: астильби, лілії, хости, лілійники, дельфініуми. Недостача корисних елементів неодмінно позначиться на достатку цвітіння і його тривалості.

Підживлювати культури можна:

  • рідкими добривами (органічними або мінеральними) під корінь або по листу;
  • закладенням сухих мінеральних гранул в грунт при розпушуванні;
  • настоями на траві, курячому посліді, деревної золи і іншими народними засобами.

Добрива вносять лише по вологому грунті, щоб не попалити коріння рослин. Частота підживлення залежить від поживності грунту, але не повинна перевищувати 1 разу на 2 тижні.

Підгодовувати розсаду однорічних або дворічних квітів починають через 2-3 тижні після висадки. До цього моменту рослини повинні прижитися і зміцніти. Для початку вегетації їм досить добрив, внесених при перекопуванні і підготовці квітника до посадкам.

Останні посадки

На початку червня ще можна досаджувати квіткову розсаду в квітники на порожні місця. Залишки чорнобривців, петуній, віола безсумнівно встигнуть порадувати пишним цвітінням.гілочка бузку

Після остаточного встановлення теплої погоди приступають до висадки найніжніших, теплолюбних рослин. Бегонії, жоржини і канни при необхідності висаджують у відкритий грунт або залишають в садових вазонах і кашпо.

У самому кінці місяця можна приступити до посіву дворічних і багаторічних на майбутній рік. Висівають наперстянку, віоли, деякі види гвоздики, аквілегію, дзвіночки тощо.

Обрізка

Ранньоквітучі культури вже відцвіли, значить, пора брати в руки секатор і проводити обрізку. Відцвілі квіти псують зовнішній вигляд квітника, рослини витрачають сили на зав'язування і визрівання непотрібного насіння.

Видаляють суцвіття бузку, форзиції та інших декоративних кущів.

Вимагають уваги відцвілі іриси: видаляти слід лише квітконіс. Листя необхідне рослині для того, щоб накопичити поживні речовини в кореневище для повторного цвітіння в кінці літа або в наступному сезоні.

Ретельно стежать за півоніями. Їх відцвілі квітки сильно погіршують вид рослини, хилять стебла до землі, розкидають всюди різнокольорові пелюстки. Краще видаляти їх до початку осипання. Це продовжить цвітіння, збереже сили рослині, а також позбавить від збирання опалого пелюсток.

Розмноженнясекатор

Уже в червні можна приступати до розмноження багаторічних квітів та декоративних кущів. Лілійники краще ділити в кінці червня, після закінчення цвітіння, тоді вони встигнуть набрати сил перед зимівлею.

Декоративні кущі в червні розмножують методом живцювання. Для цього зрізують молоді, зелені пагони поточного року. На них повинні бути мінімум дві пари листя. Листові пластини з нижньої частини живців видаляють, з верхньої - підрізають наполовину.

Зріз на верхівці виконують під прямим кутом, знизу - під гострим. Занурюють в підготовлену поживну, пухку землю і накривають плівкою або пластикову ємність.

Живці можна нарізати з бузку, форзиції, дейції, барбарису, клематисів. Всі вони дають непоганий відсоток вкорінення. Результат вкорінення буде видно через 3-4 тижні: пагін повинен дати перші паростки.

Поспішати з пересадкою не потрібно, краще залишити нові рослини до осені або до весни, щоб вони наростили достатню кореневу систему.

У червні можна збирати дозріле насіння ранньоквітучих рослин для їх посіву на наступний рік. Важливо враховувати, що отримані сіянці можуть не зберегти сортових ознак материнських рослин при цвітінні.

Викопка весняних цибулинних

До середини-кінця місяця ранньоквітучі цибулинні починають занурюватися в стан спокою. Вони вже накопичили поживні речовини на майбутній рік.робота в квітнику

Періодичність викопування залежить від культури:

  • Кожні 3-4 роки слід викопувати дрібноцибулинні. Їх можна поділити, оновивши посадки і розмножити на потрібну кількість ділянок. Мускари, крокуси, проліски та інші культури краще виглядають невеликими групами.
  • Рябчики викопують після пожовтіння і засихання стебла і листя. Для цвітіння в наступному році цибулини потребують прогрівання.
  • Гіацинти і тюльпани краще викопувати щорічно. Їх підсушують в тінистому місці і очищають, закладають на зберігання до осені.
  • Нарциси добре ростуть на одному місці, не потребують пересадки. Їх квітконоси видаляють після цвітіння, а листя - після пожовтіння.

Перед закладанням на зберігання цибулини підсушують і очищають, проводять знезараження фунгіцидами. Пошкоджені екземпляри лікують, зрізуючи підгнилі частини до здорової тканини.

Цибулини прибирають на зберігання в темне, добре провітрюється місце. Їх розкладають по сортах в ящики до двох шарів. На місце викопаних цибулин можна поставити кашпо з квітами або висадити залишки розсади, щоб заповнити «залисини».

Роботи у квітнику на початку літа спрямовані на підтримку його декоративності. Рослини повинні отримувати достатню кількість вологи і живлення для пишного, рясного цвітіння. Без своєчасного підрізання квіти втратять всю красу, тому важливо видаляти суцвіття у міру їх відцвітання. А багаторічні і чагарники, які сподобались, вже можна розмножувати.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід