Розсада Фріго

рассада клубники фриго Все частіше в каталогах виробників зустрічається полуниця, зазначена терміном «Фриго». Розсада Фріго – це не новітній сорт, а спосіб отримання молодих рослин. Що таке метод фріго і в чому його особливості?

Що таке Фріго

Отримання рясного врожаю залежить не тільки від вибору відповідного сорту і забезпечення необхідних умов вирощування. Найчастіше посадковий матеріал, який продається приватними особами і невеликими господарствами, має приховане зараження серйозними хворобами і шкідниками. В результаті міцні на перший погляд рослини не дають і частини заявленого врожаю.

Щоб отримати здорову розсаду, готову до плодоношення, використовують метод Фріго. Рослини вирощують в оптимальних умовах протягом сезону. При наближенні періоду спокою розсаду викопують, ретельно очищають від землі і листя, сортують.

Підготовлені рослини упаковують в плівку пучками і закладають на зберігання при постійній температурі -1оС і високої вологості повітря. Такі умови дозволяють зберегти розсаду тривалий час – до 10 місяців.

Переваги посадки розсади "фріго"

Преимущества посадки рассады ФригоПосадка полуниці фріго давно випробувана великими фермерськими господарствами. Вона дозволяє підвищити ефективність вирощування, економічну вигоду.

Використання розсади полуниці за методом фріго вигідно відрізняється від традиційного:

 • відсутність шкідників і хвороб полуниці;
 • великий відсоток приживлюваності;
 • компактність саджанців;
 • максимальне збереження поживних речовин в зимовий період дає можливість швидкого пробудження і активної вегетації;
 • старт плодоношення через 1,5-2 місяці;
 • можливість розтягнутого збору врожаю при поступовій висадці розсади.

Отримання максимальних результатів вирощування полуниці фріго доступно при ретельному дотриманні агротехніки.

Процес посадки

Після покупки розсади фріго можна приступати до її висадки. Якщо рослини придбані занадто рано, а умови для зберігання до посадки відсутні, слід висадити полуницю в тимчасові ємності.

Добре зарекомендували себе торф'яні горщики. Їх використання дозволяє безболісно пересадити молоді рослини на грядки. Посадка розсади в горщики повинна здійснюватися за всіма правилами для фріго. Вона не відрізняється від висадки у відкритий грунт на постійне місце.

Процес посадки полуниці фріго дещо відрізняється від звичного підготовчими заходами:

 1. Процесс посадки фригоПідготовка місця для висадки. Ділянка заздалегідь перекопують і вносять комплексні добрива. Кращою є посадка на високі грядки.
 2. Пробудження розсади. Не слід відразу висаджувати полуницю. Спочатку рослини (в упаковці) розміщують в кімнатних умовах на пару годин, не допускаючи пересихання коренів.
 3. Замочування. Для пробудження розсади і заповнення дефіциту вологи слід замочити її на добу. Для замочування використовують воду кімнатної температури. Рекомендується додати в неї кілька крапель стимулятора росту.
 4. Корені полуниць вкорочують до 10-12 см, щоб спростити процес посадки і стимулювати зростання нових корінців.
 5. Саджанці розміщують в підготовлені лунки. Кореневу систему полуниці розправляють, не допускаючи перегинів, ущільнень або деформації. Точка росту повинна розташовуватися на рівні ґрунту. При її заглибленні вірогідний розвиток гнилей та пошкодження квіткових бруньок. При надмірно високій посадці розетка виявляється над грунтом, коріння пересихають і відмирають.
 6. Посадкова лунка засипається грунтом без сильних ущільнень. Відстань між саджанцями становить близько 30 см.
 7. Висаджену розсаду рясно поливають і мульчують. В якості мульчі підійде чорний агротекстиль або солома.

Наступний полив здійснюють щодня перші 7-10 днів, далі частоту скорочують до 1 разу в 5-7 днів при відсутності природного зрошення.

Підживлення фріго

Подкормка рассады ФригоВисока приживлюваність і активне зростання полуниці фріго вимагає дотримання особливого режиму внесення добрив. У момент висадки розсади вносити підживлення не можна.

Речовин, що перебувають в грунті досить для початкового етапу росту саджанців. Перше внесення здійснюють під час цвітіння, друге – через 15 днів після нього. У складі мінеральної поживи повинні бути присутніми калій і фосфор. Вони відповідають за формування зав'язі, запобігають їх осипання.

Після закінчення плодоношення використовують азотовмісні склади. А перед зимівлею в грунт слід закрити фосфорно-калійні добрива. Вони підвищують імунітет рослин і підготують їх до зимівлі.

Розсада фріго – новий спосіб отримання якісного посадкового матеріалу. Поступова висадка саджанців дозволяє розтягнути отримання врожаю на весь сезон. Якщо агротехніка розсади фріго викликає труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони детально розкажуть про культуру і про секрети її вирощування.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід