Розсада квітів: коли і які краще висаджувати

У період із середини зими до початку весни починаються клопоти, пов'язані з вирощуванням розсади. Першими висівають квіти. Важливо не упустити момент і зробити все вчасно. У цій статті ми розповімо про вирощування розсади квітів, які висівають одними з перших. Це кермек, петунія, еустома.

Кермек

Кермек (статиця) являє собою багаторічну трав'янисту рослину або напівчагарник. У нього розетка з великих прикореневих листя і прямі стебла висотою 30-90 см. Квітки у кермека дрібні, 5-пелюсткові, зібрані в волоті. Вони можуть бути різних кольорів — білого, жовтого, синього, блакитного, рожевого, малинового та ін. Цвіте кермек тривалий час — з липня до самих морозів. Його суцвіття використовують як сухоцвіти в зимових букетах. Рослина невибаглива, стійка до нестачі вологи, хвороб, шкідників. У нашій кліматичній зоні кермек вирощується однорічною культурою.

Висівати насіння кермека на розсаду можна, починаючи з другої половини лютого до початку березня. Для цього готують легкий, пухкий і поживний ґрунт. Укладають його у лотки або касети, помірно зволожують. Насіння досить дрібні, занадто заглиблювати їх не потрібно. Рівномірно розподілені по поверхні ґрунту насіння засипають тонким шаром землі. Місткість накривають плівкою й поміщають в тепле місце.

Сходи починають з'являтися дуже швидко, вже через 3-4 дні. Після цього плівку знімають і поміщають місткість з паростками в добре освітлене місце. Коли у молодих рослин буде 2-3 справжніх листки, їх потрібно пікірувати в окремі місткості. У паростків кермека є точка зростання, яку важливо не заглиблювати при пересадці. Не варто затягувати з пікіровкою, оскільки у статіці об'ємна коренева система, що швидко розвивається, з довгим стрижневим коренем. У відкритий ґрунт розсаду кермека висаджують вже на початку травня.

Петунія

Петунія — трав'яниста рослина з сімейства пасльонових. Цінується за тривале і пишне цвітіння. Селекціонери вивели безліч різновидів цієї рослини, що відрізняються за розміром і забарвленням квітів, формою куща. Петунії досить невибагливі, виростити їх може навіть недосвідчений садівник.

Терміни посіву петунії розраховують залежно від того, коли необхідно очікувати її цвітіння. Він моменту посіву до утворення бутонів проходить в середньому 3-3,5 місяці. Отже, для того, щоб одержати квітучу рослину в червні, потрібно проводити посів насіння в лютому. Але треба пам'ятати, що в цьому разі для нормального розвитку розсади знадобиться підсвічування.

Посів проводиться в легкий ґрунт, волого- і повітропроникний. Насіння петунії дрібні, посів можна проводити двома способами — поверхневим розкладанням по ґрунті й легким закладенням сухим річковим піском на дуже невелику глибину, щоб верхній край насіння злегка було видно. Висівають насіння рядами, відстань між насінням 1-1,5 см, між рядами - 4-5 см. Така схема посіву сприятиме хорошій вентиляції молодої розсади. Після посіву проводять полив за допомогою розпилювача. Накривають місткість поліетиленовою плівкою для запобігання пересихання насіння на початковому етапі. При проростанні насіння важливо не пересушити ґрунт, інакше проростки загинуть. Далі поміщають місткість в місце з температури повітря 20-25 С.

Після появи сходів плівку прибирають і знижують температуру повітря до 18-25 С. Важливо дотримуватися режиму вологості розсади. Не потрібно допускати перезволоження або пересушування. Чергування режимів поливу, підсушування й акуратного розпушування міжрядь дозволяє уникнути такого небезпечного захворювання, як «чорна ніжка».

Коли рослини, що підростають, починають затінювати один одного, необхідно провести пікіровку. Так кожен паросток отримає необхідний йому життєвий простір. Після пікіровки проводять полив із застосуванням комплексного мінерального добрива, в складі якого переважає фосфор для хорошого розвитку кореневої системи. У відкритий ґрунт петунію висаджують, коли остаточно мине загроза заморозків.

Еустома

Еустома (лізіантус) - красиво квітуча, вишукана та елегантна рослина дуже популярна сьогодні. Квіти еустоми нагадують ніжні напіврозкриті рози чи маки. Колірна гамма їх дуже різноманітна. Протягом сезону на одній рослині по черзі розпускається до 20 квітів. Еустоми ідеально підходять для створення букетів. Вирощування цих квітів — справа непроста, але воно того варте.

Еустома має тривалий період вегетації. Від посіву насіння до зацвітання рослин проходить близько 6 місяців. Посіявши насіння еустоми в січні, можна в липні милуватися її цвітінням. При виборі насіння слід враховувати терміни цвітіння того або іншого сорту — ранні, середньоранні, пізні.

Ґрунт для розсади повинен бути легким, волого- і повітропроникним, нейтральним, з pH 6-7. Еустома не любить кислі ґрунти. Ґрунт у місткості злегка ущільнюють, зволожують, роблять неглибокі борозенки (2-3 мм) і розкладають насіння з відстанню між ними 1-1,5 см. Ширина міжрядь - 4-5 см. Потім акуратно присипають борозенки тонким шаром сухого піску. Все зволожують розпилювачем, накривають поліетиленовою плівкою і поміщають місткість з посівами в місце з температурою 21-24 С.

Слід уважно стежити за вологістю ґрунту і не допускати пересушування. Після проростання плівку прибирають, температуру навколишнього середовища зменшують до 18-22 С. Від посіву насіння до появи сходів проходить 6-14 днів, від посіву до пікіровки - 6-8 тижнів. Пікірують еустому після досягнення паростками 1,5-2 см і наявності 4 листочків. Перетримувати не потрібно, навіть у таких візуально невеликих паростків вже дуже розвинена коренева система, якій потрібно більше простору. Розсаді еустоми необхідні кальцієві підгодівлі. Надалі проводять щотижневі підгодівлі з чергуванням азотних і кальцієвих складів. В період формування бутонів і початку цвітіння включають добрива комплексними складами з підвищеним вмістом калію.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід