Іржа груші

Захворювання, яке відоме під назвою іржа, розвивається у груш внаслідок зараження дерев грибком Gymnosporangium sabinae. Основну частину часу (зокрема, і в зимовий період) грибок паразитує на ялівцю. Навесні його спори розносяться по окрузі, заражаючи грушеві сади. Спори патогену (на одному кущі їх більше мільйона) здатні розноситися на 50-60 кілометрів, вражаючи грушеві насадження на великих територіях.

 


Фото:Хвороба груші з грибком іржі

Хвороба груші з грибком іржі на фото і в житті виглядає, як плями на листі рудого кольору, на яких з часом з'являються нарости. Іржа на листі груші призводить до їх передчасного опадання. Якщо дерево довго хворіє на іржу, патоген вражає не тільки листя, а й плоди, а також кору з деревиною. Внаслідок цього відбуваються великі втрати врожаю. Крім того, заражене плодове дерево може засохнути вже за кілька років.

 

Найбільшу шкоду грибок приносить грушевим садам у Чорноморському регіоні. Втрати врожаю через зараження іржею на півдні нашої країни коливаються від 50 до 100%. Також значні втрати (в середньому 20-30% урожаю) фіксуються у Грузії та деяких регіонах Росії.

 

З іржею можна і потрібно успішно боротися. Про ефективні способи лікування цього грибкового захворювання ми розповімо у цій статті.

 

Як розвивається захворювання

Перші симптоми зазвичай з'являються в середині весни, до початку літа ним уражена вже більша частина листя. Восени на плямах з'являються нарости, у яких розвиваються спори. Надалі спори розносяться вітром і вражають насадження ялівцю, на яких паразитують до весни. Цикл зараження в більшості випадків повторюється кожні 2 роки, що з часом може призвести до загибелі плодових дерев.

Обробка груші від іржі: ефективні методи лікування грибкового захворювання

Перед тим, як боротися з іржею на груші, бажано виявити джерело зараження (насадження ялівцю). Бажано лікувати всі рослини одночасно, щоб повністю знищити патоген. При появі ознак захворювання на кущах ялівцю, що ростуть недалеко, для захисту саду необхідно видалити і спалити уражені гілки. Через велику територію поширення спорів часто це неможливо, тому садівники стикаються з питанням, як вилікувати і врятувати грушу від іржі, чим обробляти дерева для профілактики.

 

Існують різні методи боротьби із хворобою іржі на листі груші, її лікування на кущах ялівцю.  Останнє необхідно робити, щоб знизити ризик повторного зараження дерев, тому для отримання максимального результату боротьба має бути комплексною. Можна скористатися народними методами або обробити сад сучасними хімічними препаратами. У другому випадку можна бути впевненим, що патоген буде повністю знищений.

 

Як і чим лікувати іржу на груші, кожен садівник вирішує самостійно, але не варто забувати, що сучасна хімія значно ефективніша за народні засоби. Садівники, які борються із хворобами традиційними методами, часто втрачають не лише врожай, а й значну частину дерев. Лікування грибку – це складний багатоетапний процес, який зазвичай доводиться повторювати через 1-2 роки. Чим лікувати іржу та як врятувати уражені дерева, ми розповімо далі у цій статті.

 

Народні препарати від іржі на груші: плюси та мінуси

На питання, недосвідчених садівників, чим обприскувати іржу на груші, прихильники народних методів пропонують наступні варіанти для обприскування:

  • розчин сечовини (на 5 літрів води 350 г сечовини);
  • настій деревної золи з господарським милом;
  • настій гною;
  • настій соди з милом;
  • рослинні відвари з чорнобривців, хвощу.

 

Необхідно враховувати, що народні засоби проти грибкових поразок не такі безпечні, як здаються на перший погляд. Наприклад, сечовина може спричинити сонячний опік рослин. Крім того, приготування настоїв займає 1-2 тижні, тому існує ризик пропустити оптимальний для обприскування період вегетації.

 

Звичайно, рішення, чим побризкати грушу від іржі, кожен приймає сам, але не варто забувати, що народні засоби ефективні лише на початковій стадії захворювання при невеликій площі ураження. Складно назвати найкращий засіб, але своєчасне оброблення груш сучасними препаратами проти грибкових захворювань у більшості випадків дозволяє врятувати рослину і зберегти врожай. Як позбутися грибкового ураження, чим обприскати сад, як вибрати засіб проти грибку груші, коли проводити обробку, читайте далі у нашій статті.

 

Фунгіцид від іржі на груші: найкращі засоби

Фунгіциди проти іржі на листі груші

Опис

Фунгіцит Тріафіт
фунгіцид Тріафіт

Трикомпонентний фунгіцид для захисту рослин від широкого спектру грибкових захворювань. Має тривалий період захисту.

Купроксат
фунгіцид Купроксад

Контактний препарат, що містить мідь.

Амістар Екстра
фунгіцид Амістар Екстра

Комбінований фунгіцид широкого спектру дії.

Кустодія
фунгіцид Кустодія

Системний фунгіцид з профілактичним та терапевтичним ефектом. Підвищує стресостійкість рослин, кількість та якість врожаю.

Камелот

фунгіцид Камелот

Препарат із швидкою лікувальною дією та добре вираженим профілактичним ефектом.

Скор від іржі

Зупиняє розвиток грибків, підходить для лікування та профілактики.


 

Коли обробити грушу від іржі

Зазвичай грушу обробляють до і після цвітіння, на початку і наприкінці літа, а також восени за 1-2 тижні до початку листопаду. За великої площі враження планову обробку груші повторюють через 2 тижні.

 

Чим обробити грушу від іржі восени

Обробка дерев перед скиданням листя має бути комплексною. Необхідно не тільки провести лікування восени, а й підвищити імунітет дерев. При виборі, чим обприскати грушу від іржі восени, варто вибрати препарат комплексної дії.

 

Чим обробити грушу навесні від іржі

Обробка груші від іржі навесні зазвичай виконується фунгіцидними препаратами, у тому числі, і з вмістом міді. Весняна обробка призначена для профілактики грибкових захворювань та їх лікування на ранніх стадіях.

 

В нашому інтернет магазині представлений великий асортимент сучасних високоефективних препаратів для обробки груші та інших культур від грибкових захворювань. Доставка здійснюється по всій території України. За потреби наші фахівці допоможуть підібрати оптимальні засоби для обробки груші від іржі.

 
Товари зі статті
29грн
25грн
Виробник
Укравіт (Україна)
Культури
Диня, Кавун, Виноград, Картопля, Цибуля, Огірок, Томат, Соя, Часник, Соняшник
Для захисту від
Мілдью, оїдіум, чорна плямистість, фітофтороз, альтернаріоз, макроспоріоз, пероноспороз, борошниста роса, фомоз, фомопсидоз, іржа, септоріоз
102грн
87грн
Виробник
ProtectON (Китай)
Культури
Хмільник, Яблуня, Виноград, Картопля, Томат, Соя, Соняшник
Для захисту від
фітофтороз, макроспоріоз, парша, мілдью, пероноспороз, альтернаріоз, септоріоз, іржа, фомоз
6 657грн
5 658грн
Немає в наявност
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Цукровий буряк, Ріпак, Ячмінь, Пшениця, Горох, Соя, Кукурудза, Соняшник
Для захисту від
септоріоз, борошниста роса, несправжня борошниста роса, іржа, плямистості, церкоспороз, рінхоспороз, альтернаріоз, склеротинія, сіра гниль, фузаріоз
5 300грн
4 505грн
Немає в наявност
Виробник
Adama (Ізраїль)
Культури
Ріпак, Ячмінь, Пшениця, Соя, Кукурудза, Соняшник
Для захисту від
пероноспороз (несправжня борошниста роса), плодова гниль, іржа, септоріоз, бура плямистість листя, фузаріоз, альтернаріоз, антракноз, аскохітоз, гельмінтоспоріоз, борошниста роса
15грн
13грн
Немає в наявност
Виробник
Альфа Смарт (Україна)
Культури
Троянда, Яблуня, Вишня, Черешня, Ріпак, Баклажан, Виноград, Картопля, Буряк, Морква, Огірок, Персик, Томат, Соя, Перець
Для захисту від
Борошниста роса, парша, альтернаріоз, моніліоз, коккомікоз, плямистість бура, клястероспоріоз, полістигмоз, оїдіум, гниль чорна, плямистість чорна, ір
20грн
17грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Картопля, Груша, Морква, Персик, Томат
Для захисту від
парша, борошниста роса, альтернаріоз, Кучерявість листя, фітофтороз

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід