Секрети вибору здорових саджанців

Сад може стати предметом вашої гордості або джерелом розчарування. Щоб він тільки радував, важливо спочатку правильно спланувати його і вибрати якісні саджанці. У цій статті ми розповімо про те, як правильно вибрати посадковий матеріал, на що потрібно звернути увагу.

Перш за все, хочеться застерегти покупців від придбання саджанців в неперевірених місцях. Тільки спеціалізовані магазини можуть гарантувати сортність рослини й високу якість саджанця. Вони цінують кожного свого покупця і піклуються про свою репутацію. Їхня продукція перевірена і відповідає всім вимогам, що пред'являються.

Придбані саджанці в інших місцях, навіть значно дешевше, з великою часткою ймовірності будуть не відповідати заявленим сортам або ж будуть нежиттєздатні. Крім цього, вони можуть бути джерелом інфекцій і хвороб. Ви втратите час, виростивши не те дерево, яке планували. У нашому інтернет-магазині можна купити саджанці з гарантованою сортністю, найвищої якості й за прийнятними цінами. Це саджанці фруктових дерев, горіхів, цитрусових рослин, екзотичних рослин.

Правила вибору саджанців

Вік саджанця

Завжди привертають увагу рослі багаторічні саджанці. У них товстий стовбур, розлога крона. Недосвідчені садівники часто вибирають саме їх і роблять першу велику помилку. Краще і швидше приймаються наймолодші рослини. Вони легше переносять пересадку і швидше починають рости.

Оптимальний вік саджанця - 1-2 роки. Вік саджанця відраховується з моменту щеплення. Тобто дворічним саджанцем називається рослина, прищеплена два роки тому. Трирічні й старіші рослини, звичайно, виглядають могутніше і, здається, що в плодоношення вони вступлять раніше. Але насправді це не так. Чим більше саджанець, тим об'ємніша його коренева система. Тим сильніше вона постраждає при викопуванні, і довше буде відновлюватися на новому місці.

Висота саджанця

У гарного однорічного саджанця висота 0,7-1 м, а діаметр стовбура — не менше 1-1,3 см. Довжина кореневої системи - 25-35 см. Бічних розгалужень в однорічного саджанця немає.

Для дворічок висота може становити до 1,5 м, діаметр стовбура — до 2 см. Довжина кореневої системи — від 30 см. Дворічні саджанці можуть мати 1-2 бічні гілочки.

Саджанці колоновидних дерев зовні відрізняються. У їх однорічок діаметр стовбура від 1,5 см і більше. І навіть 2-3-річні саджанці майже не мають бічних розгалужень.

Кора на стовбурі й гілочках гладка, чиста, без пошкоджень і слідів ураження шкідниками та хворобами.

Коренева система саджанця

Найбільшу увагу при покупці саджанців слід приділяти саме кореневій системі. Коренева шийка повинна бути зі зрізом підщепи, що добре зарубцювався, без видимих ​​дефектів і пошкоджень.

Коренева система гарного саджанця досить потужна, густа, з великою кількістю відростків. При цьому корінці повинні бути живі. Потемнілі корінці швидше за все вже мертві. Саджанець з одним центральним стрижнем приживатися буде довго і болісно.

Краще купувати саджанці з закритою кореневою системою, в пакеті або контейнері з субстратом. На відкритому повітрі коріння швидко обвітрюється і висихають.

Зберігання та транспортування саджанців

Найголовніше — це подбати про коріння. Якщо коренева система у саджанця відкрита, то слід обернути її вологою мішковиною або іншою натуральною тканиною. Причому зробити це потрібно не тільки зовні, але і всередині пучка. Це допоможе уникнути пересихання. Після цього потрібно обернути коріння поліетиленовою плівкою. Гілки, якщо вони є, потрібно акуратно обв'язати м'яким шпагатом, щоб уникнути їх обламування. До транспортування саджанці зберігаються в темному прохолодному місці.

Правила обрізки саджанців при посадці

При весняній посадці саджанці необхідно обрізати завжди. Річ у тому, при навіть самому дбайливому викопуванні частина коренів у деревця втрачається. Це дрібні усмоктувальні корінці, які й подають в рослину воду і поживні речовини. З їх пошкодженням порушується співвідношення кореневої системи та листової маси, вже закладеної в вигляді бруньок. Щоб відновити рівновагу і полегшити приживлюваність саджанця, його обрізають на висоту 60-90 см від землі. Однорічні саджанці можна просто вкоротити наполовину.

Під час висадки в осінній період часу обрізка недоцільна. У частинах рослини, що видаляються, містяться поживні речовини, які потрібні для успішної зимівлі деревця. Саджанці, посаджені восени, обрізають з поступовим зниженням дози наступної весни.

Коренева система у якісного посадкового матеріалу не має серйозних пошкоджень, не підсушена. Обрізки вона не потребує. Але якщо ви не впевнені в тому, що коріння ціле і здорове, то краще обрізати його. На зрізах тканина повинна бути світла, без темних плям.

Сподіваємося, що, дотримуючись вищевикладених рад, ви придбаєте гарантовано здорові й життєздатні саджанці дерев, правильно висадите їх і незабаром вони порадують вас рясним плодоношенням.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід