Що посадити в городі на початку вересня?
При настанні осені проходить період збору врожаю і грядки порожніють. Садівники намагаються скоріше закінчити дачний сезон, але багато хто замислюється, що посадити в городі на початку вересня. Можна заповнити порожню землю соковитою зеленню і швидкостиглими овочами, які наповнять город фарбами, і дадуть корисні вітаміни і мінерали.
Які культури можна посадити на початку осені
Роботи з посіву ділять на дві категорії - це озимі овочі і зелені швидкозростаючі культури, які не потребують великої кількості сонячного світла і невибагливі до нічного зниження температури.
При виборі насіння для швидкого отримання врожаю потрібно грунтуватися на вегетативний період культури і купувати матеріал з терміном дозрівання 30-60 днів. Якщо посадку провести на початку вересня, то можна отримати повноцінний урожай до заморозків на грунті. Багато зелених культур не люблять спеку і набирають корисні речовини в прохолодну погоду.
Пізні посадки овочів 
Швидким урожаєм порадує редис, термін вегетації якого становить 20-30 днів. Його можна посадити на спорожнілій грядці після часнику або цибулі. Осінні дощі поливатимуть насіння, а останні сонячні промені дадуть досить тепла для швидкого зростання. Редиска, вирощена пізньої осені не така гірка і більш соковита, як річний урожай. Культура витримує заморозки на грунті до -5 градусів.
У теплиці після збирання помідорів сіють швидкостиглий горох. Залежно від тривалості теплого періоду, овоч поспіє через 50-60 днів. Виростити великі стручки не вийде, але через 20 днів після сходів в їжу використовуються листя і молоді зав'язі, багаті вітамінами і мінералами.
У вересні роблять посадки озимих овочів, які порадують швидкими сходами на наступну весну. Це морква, часник, цибуля-сіянка і коренева петрушка. Проведення озимого посіву заощадить час, загартує насіння і дасть достатньо вологи для проростання навесні.
Для овочів вибирають грядку на сонячному місці, де накопичується досить снігу. Насіння сіють на глибину 1-2 см, присипають землею і тирсою або ялиновим гіллям. При сході снігу грядку потрібно звільнити від верхнього шару і чекати паростків.
Що можна посадити в городі на початку вересня із зелених культур
Більшість корисних трав і салатів швидко ростуть при низьких температурах і не потребують великої кількості сонця. Це дозволяє отримати 2-3 врожаї за сезон і любителі зелені цим користуються.
Для отримання осіннього врожаю можна посадити:
- Листова гірчиця проростає при температурі 0 + 5 градусів. Для отримання швидких сходів потрібно попередньо замочити насіння в живильному середовищі до набрякання і посадити на глибину 0,5 см в землю. Вегетативний період гірчиці становить 30-40 днів, але вже через три тижні можна вживати листя в салатах і маринувати зелень.
- Кріп може дати урожай навіть при постійних заморозках на грунті до - 5 градусів і невеликому сніговому покриві. Холодостійка культура невибаглива до посіву і догляду, досить трохи заглибити насіння в землю і полити водою. Урожай свіжої ароматної зелені буде готовий через 2-3 тижні.
- Кресс-салат при посадці на початку вересня буде готовий до вживання на 12-15 день після сходів. Насіння проростає при температурі + 5-10 градусів, а паростки швидко набирають масу. Багато садівників використовують салат, як міні-зелень і додають до м'ясних страв і в салати. При перших заморозках грядку можна вкрити плівкою або спеціальним матеріалом.
- Салат латук невибагливий до вологості грунту і невеликій кількості сонячного світла. Для отримання врожаю досить розсипати насіння на грядці і трохи полити водою. Сходи з'являться на 3-5й день при температурі + 3-5 градусів. Салату не страшні нічні заморозки, і він буде готовий до вживання на 10-15й день після сходів і набере повну масу через місяць.
- Мінуза або японська капуста дасть соковиту зелень і прикрасить порожню грядку яскравим різьбленим листям. Посіяти насіння можна на клумбі, як доповнення до осінніх квітів. Холодостійка культура швидко зростає і буде готова на 2-3 тиждень. Досить тільки посипати насінням пухку землю і полити водою. Сходи з'являються на 3 день при температурі +10 градусів.
- Руколла, дуже корисна і красива зелень, яка стане джерелом вітамінів, мікроелементів і прикрасою городу. При посадці насіння заглиблюють в грунт на 0,5 см і рясно поливають. Сходи з'являються на 3-5й день і активно ростуть навіть при низьких температурах. Руколла набере зелену масу і буде готова до вживання через 2-3 тижні.
- Шпинат наситить організм корисними мінералами і вітамінами при додаванні в салати, супи та другі страви. Культура невибаглива, але повільно зростає 50-60 днів до технічної стиглості. Перед посівом рекомендується замочити насіння і посадити на глибину 1 см в грунт. Якщо існує загроза заморозків, шпинат вкривають плівкою на ніч.
Ці культури наповнять осінній город соковитою зеленню, а стіл корисними вітамінами і мінералами.
Що можна посадити в городі на початку вересня з пряних і лікарських трав
Дворічні і багаторічні культури осіннього врожаю не дадуть, але така посадка найбільш сприятлива для отримання рясного росту рослин на наступний сезон.
Пряні і лікарські трави сходять на 10-15-й день після посадки і швидко ростуть і вкорінюються, тому молодій зелені не страшні заморозки і сніговий покрив.
Насіння сіють, як озиму культуру, але при довгій і теплій осені можна зібрати перші листочки для чаю.
Для отримання хорошого врожаю і виключення вимерзання молодих пагонів потрібно вибрати най засніжніше місце в городі, а грядки замульчувати.
З пряних трав для осінньої посадки підходять: кінза, розмарин, базилік і петрушка. Для лікарських рослин краще виділити окреме місце і посадити естрагон, мелісу і м'яту.
Навесні, коли зійде сніговий покрив, паростки будуть готові до активного набору маси і дадуть рясну зелень, яка можна буде зрізати 2-3 рази за літо і сушити на зиму.
У вересні дачний сезон у городників не закінчується, восени можна отримати урожай зелених культур, які не встигли посадити навесні.