Що таке ЕМ технології?

блогЗ кожним роком все більш популярним напрямком садівництва стає органічне землеробство. Садівники і дачники намагаються мінімізувати застосування на ділянці хімічних засобів захисту і синтетичних добрив. Перевагу віддають натуральним препаратам, що складається з корисних грибків або бактерій. Що таке ЕМ технології?

Що таке ЕМ технології

ЕМ технології - це розробки на основі ефективних мікроорганізмів. Впровадження ЕМ препаратів почалося більше 20 років тому, за цей час вони довели свою ефективність і надійність. Суть цієї технології полягає в застосуванні на ділянці не традиційних хімічних засобів, а «коктейлю» з різних мікроорганізмів, що приносять користь.

Залежно від виду корисні бактерії сприяють:

  • поліпшенню стану і структури грунту;
  • підвищенню стійкості рослин до хвороб і несприятливих умов;
  • насичують грунт простими, доступними для рослин мікроелементами, роблячи підживлення більш ефективними;земля в долоні
  • очищенню грунту від токсичних сполук;
  • придушенню діяльності патогенної, шкідливої ​​мікрофлори.

Всі ефективні мікроорганізми зустрічаються в грунті в природних умовах. Однак часто їх кількість занадто мало, недостатня для самостійного відновлення грунту. 

Всьому виною неправильна обробка грунту, застосування хімічних засобів, накопичення отруйних сполук в грунті і в рослинах. Завдяки застосуванню ефективних мікроорганізмів відновлюється природний баланс мікрофлори. Природа сама відновлює землю, вони знову стають живими, врожайними, родючими.

Невидимі неозброєним оком ефективні мікроорганізми виконують колосальну роботу. Бактерії сприяють розкладанню грунтової органіки, виділяють кислоти, необхідні для розщеплення складних хімічних сполук.

ЕМ препарати: спосіб і порядок застосування

Перші препарати на основі ефективних мікроорганізмів з'явилися в Японії. Успіх японських дослідників повторили і в інших країнах.

теплицяРосійський препарат «Байкал ЕМ-1» став основою для більшості подальших розробок і поліпшень, в т.ч. мікробіологічного добрива «Байкал ЕМ-1У», розробленого для України. На відміну від японського аналога, його дія спрямована здебільшого на оздоровлення грунту, а стимуляція зростання культурних рослин залишилася на другому плані.

Байкал ЕМ-1У для закритого грунту 

Культурні рослини в закритому грунті знаходяться в особливих умовах. Через закритість простору процеси в грунті протікають інакше, ніж на вулиці. Шкідливі грибки і бактерії знаходяться в сприятливих, вологих умовах. Зимівлю вони переносять легше, а з настанням тепла швидко поширюються з грунту і елементів конструкції на розсаду.

Дія біодобрива «Байкал ЕМ-1У» ґрунтується, в першу чергу, на придушенні шкідливої ​​мікрофлори. Збагачується грунт, розкладаються складні сполуки, що потрапили в грунт з добривами. Органіка, щорічно вноситься на тепличні грядки, швидше розкладається, забезпечуючи рослини необхідними речовинами.

До складу препарату входять ряд корисних бактерій:

  • молочнокислі;
  • азотофіксуючі;
  • фотосинтезуючі тощо.

Є в ньому і дріжджі, а також продукти життєдіяльності ефективних мікроорганізмів - амінокислоти, ферменти, доступні мінерали.сіянці огірків

За тиждень до висадки розсади в теплицю або парник слід рясно пролити грунт робочим розчином препарату. Для цього половину склянки (100 мл) «Байкал ЕМ-1У» розводять в 10 л води, витрата води на 1 кв.м. - до 1,5 л.

Байкал ЕМ-1У для відкритого грунту

Рослини відкритого грунту часто страждають від примх погоди - різких коливань температури, зайвої вологості при тривалих опадах та ін. Щоб садові культури не зупинялися в зростанні, а врожайність їх була високою навіть в неврожайні роки, слід застосовувати препарат «Байкал ЕМ-1У для відкритого грунту ».

Засіб використовують для приготування робочого розчину. Для обприскування вегетуючих рослин препарат розводять у співвідношенні 1 ст.л. на відро води. Обробляють культури по листу в вечірній час, в суху погоду.

Для підготовки грунту готують більш концентрований розчин - 1 до 100. Половину склянки мікробіологічного добрива розводять в 10 л води і використовують для зрошення ґрунту.

Байкал ЕМ-1У для розсади

розсадаРозсада вимагає від садівника особливої ​​уваги і турботи. Частина ніжних сіянців уражаються грибковими або бактеріальними захворюваннями і гинуть на ранніх стадіях розвитку.

Крім того, сіянцям необхідний «хороший старт» - якщо вони не будуть відчувати дефіциту мікро- і макроелементів, то зростання їх буде збалансованим, вони не будуть витягатися або відставати в розвитку.

Байкал ЕМ-1У для розсади захистить сіянці від патогенної грунтової мікрофлори, дасть сил для зростання, підвищить стійкість до несприятливих умов - коливань температури, порушення режиму поливу.

Байкал ЕМ-1У для розсади підійде не тільки для сходів, що вже проросли. Застосовують його і для замочування насіння. В цьому випадку зародки швидко і дружно прокидаються, дають сильні, міцні паростки. Разом з тим, під час замочування посівного матеріалу гинуть шкідливі грибки, спори яких можуть розташовуватися на оболонці насіння.

Для замочування насіння 2 краплі препарату розводять у склянці води і замочують на кілька годин. Для поливу розсади 1 столову ложку розводять в 10 л води і поливають рослини під корінь.

Байкал ЕМ-1У для кімнатних рослин

Для підживлення і стимуляції росту кімнатних рослин використовують Байкал ЕМ-1У для кімнатних рослин. Цей засіб універсальний, підійде для рослин з декоративним листям або з гарним цвітінням.кімнатні розмлини

Є й інші препарати цієї серії:

Підживлені мікробіологічним препаратом домашні квіти відрізняються високою декоративністю. Вони менше страждають від нестачі сонячного світла, сухості повітря. Кімнатні рослини не витягуються, менше уражаються грибковими захворюваннями.

Норма витрати препаратів - всього 1 мл на 1 л води. Робочим розчином поливають кімнатні рослини під корінь або обприскують по листу. Для замочування насіння кімнатних рослин протягом 1-2 годин 2 краплі Байкал ЕМ1-У розводять у склянці води.

ЕМ препарати - нові мікробіологічні засоби, які довели свою високу ефективність. Їх можна застосовувати як на збіднених грунтах для поліпшення їх структури і якості, так і для збереження родючості грунту на ділянці. Ними можна обприскувати або поливати рослини, додавати в компост для прискорення його приготування.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід