Способи укриття винограду на зиму

1.Укриття винограду землею

Один з найстаріших методів, що користується популярністю. Ефективність такого укриття залежить від: глибини канавок, в які покладена лоза; висоти насипаної землі; вологості ґрунту. В укритті землею є і свої недоліки. Справа в тому, що такий захист веде до зниження морозостійкості виноградної лози. Необхідно врахувати також той факт, що під дією атмосферних опадів і під час відлиги, земля осідає і може відчутно зменшиться шар земляного насипу. Варто також уникати надмірного укриття лози, інакше лоза може «зопрівати» і в результаті загинуть бруньки виноградника.

 2Укриття винограду щитками

Техніка укриття щитками не являє собою нічого складного. Слід виготовити дерев'яну конструкцію - щиток, довжиною близько півтора метрів і шириною близько тридцяти сантиметрів. Такі щитки можуть бути скріплені між собою петлями. Щитки встановлюються «будиночком», зсередини щитки оббиваються руберойдом. Така двосхила конструкція є дуже зручною і економічно виправданою, оскільки може служити кілька років.. При такому вигляді укриття, також необхідно виключити контакт куща з землею. Для цієї мети застосовується будь-який підручний матеріал: дошки, гілки від обрізки дерев і т. д.. Недолік методу - трудомісткість при виготовленні щитків. Такий метод підійде власникам невеликого виноградника на присадибній ділянці.

 

3. Укриття винограду шифером

 Метод досить простий. Лози винограду поділяють на 2 сторони і пов'язують в своєрідні згортки, так звані фашинки. Як матеріал для обгортання використовують, наприклад, старі мішки. Після чого, упаковані таким чином лози укладають в попередньо викопані канави, глибиною близько 20 см., прямо на землю, без підстилки і пришпилюють їх металевими скобами до ґрунту. Заздалегідь лози винограду можна обробити розчином вапна. Зверху виноград вкривають шифером. Потім насипають шар землі, при цьому всередині утворюється прошарок повітря, яка служить теплоізоляцією для куща.

 

4. Укриття винограду очеретом

Для укриття винограду можна використовувати мати, сплетені з сухого очерету. Довжина і ширина їх можуть бути довільними, при цьому товщина повинна бути не менше 7 см. Лози двох кущів винограду зв'язують разом, потім пригинають до землі за допомогою невеликих дуг так, щоб до ґрунту залишалася відстань 10-15 см. З боків до цих дуг прикладають дошки. А поверх встановлених дуг лози покривають очеретяними матами. Зверху все вкривають плівкою. З торців роблять невеликі віддушини, які наглухо закривають при сильних морозах, а навесні, навпаки, відкривають. Завдяки такому укриттю лоза не підмерзне і не запріє. Крім того, очеретяні мати не гниють, і в них не селяться миші.

 

5. Укриття винограду агроволокном (Найбезпечніший спосіб)

Щоб звести до мінімуму ризик гниття окремих частин виноградної лози, її вкривають агроволокном. Якщо у вас в регіоні спостерігаються сильні морози, то рекомендується взяти матеріал з високою щільністю. Чим вище щільність агроволокна, тим міцніше і надійніше захист. Після того, як ви накрили кущ, краї агроволокна слід прикопати землею або придавити цеглою. Можна купити спеціальні залізні скоби, які закріплять краю матеріалу. Якщо кущ винограду невеликий і пагонів на ньому мало, то можна обмотати лози агроволокном, це послужить гарним захистом в сильні морози.

Ну ось, власне і все - укриття готове. З таким надійним захистом лози перенесуть будь-які морози і влітку порадують хорошим урожаєм стиглих ягід. Цей спосіб багато часу не займає, але неминучі додаткові витрати. Матеріалів може не виявитися в потрібний момент під рукою, тому якщо плануєте такий спосіб укриття, подбайте про них заздалегідь.

 

А якими способами вкриваєте виноград ви? Поділіться ефективними методами захисту лози від морозу на нашій сторінці Фейсбук.

 

 

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід