Сучасний захист яблуневого саду від шкідників і хвороб

порадиЯблуні схильні до зараження безліччю грибкових і бактеріальних хвороб, нападу численних шкідників. Тому для захисту яблуневого саду слід проводити комплексні своєчасні обробки ефективними препаратами.

Обробка яблунь навесні до початку цвітіння

Починати захисні обробки яблуневого саду слід вже з ранньої весни - ще до набрякання бруньок, або в фазу «зеленого конуса». У цей період особливо дієві препарати контактної дії на основі міді. Мідьовмісні засоби надійно знищують спори грибків і бактерії, що перезимували, наприклад, збудників парші, бактеріального опіку та раку.

Для першого обприскування доцільно застосовувати французький препарат Блу Бордо від компанії UPL - світового лідера з виробництва засобів для захисту рослин. Засіб схвалено для органічного землеробства, добре розчиняється у воді. Його особливою перевагою є відсутність після обробки блакитних плям на листі.

В період утворення бутонів активність проявляє яблучний квіткоїд та бруньковий довгоносик. Вони пошкоджують квітки, що ще не розкрилися, і призводять до зменшення врожайності яблунь. Проти цих шкідників використовують препарат Прованто Профі. На 10 л води досить додати 0,5-1 г препарату, цієї кількості робочого розчину вистачить для обробки 1 сотки яблуневого саду.бруньки на яблуні

Фактична норма витрати може варіюватися в залежності від висоти і розкидистості крони дерев і щільності їх посадки.

Крім препарату Прованто Профі в період закладки бутонів можна використовувати і інший засіб цієї лінійки - Прованто Максі. На 10-14 л води додають 1 г захисного препарату, робочого розчину достатньо для обробки 1 сотки яблуневих посадок.

Повторну обробку проводять в фазі «рожевого бутона». На цьому етапі застосовують найбільш надійні сучасні фунгіцидні препарати Магнікур Сенсейшн і Магнікур Стар. Їх ефект заснований на блокуванні дихальної функції. Вони діють проти ряду хвороботворних грибків, небезпечних для яблуневого саду, в т.ч. борошнистої роси і парші.

Норми дозування:

Препарати забезпечують надійний захист яблунь від грибкових інфекцій, рекомендується чергувати їх при обробці для підвищення ефективності і щоб уникнути звикання збудників хвороб до діючої речовини.

Перевага препаратів Магнікур Сенсейшн і Магнікур Стар - у високій активності основного компонента. Потрапляючи на поверхню листової пластини, фунгіцид вбирається в неї і захищає лист цілком. Препарат не змивається дощем і не послаблює своєї дії довгий час.цвіт яблунь

Обробка під час цвітіння і плодоношення

До появи сучасних засобів захисту рослин обробки інсектицидами під час цвітіння яблунь були заборонені: могли постраждати комахи-запилювачі (бджоли, джмелі). Однак саме в цей період квітки особливо вразливі перед деякими шкідниками, наприклад, оленкою волохатою. Жук пошкоджує квітки і зав'язі, приводячи до їх осипання.

Захистити яблуні від небезпечних шкідників в період цвітіння допоможе препарат Прованто Вернал. Навіть при прямому контакті з бджолами при дотриманні дозувань засіб безпечний для комах-запилювачів. На 10 л води додають всього 2 мл засобу.

Після закінчення цвітіння для повторної обробки знову використовують препарат Магнікур Стар в дозуванні 5 мл на 10 л води. Завдяки системній дії, фунгіцид надасть тривалу захисну дію на оброблювані дерева.

На етапі усворення зав'язей і росту плодів небезпеку для яблуні являє яблунева плодожерка. Шкідник пошкоджує маленькі яблука, сприяє їх обпаданню. Максимальний ефект від обробок відзначений на етапі появи гусениць.

Захисне обприскування проводять препаратами системної і контактно-кишкової дії з тривалим захисним періодом, оскільки поява гусениць може бути розтягнуто на кілька тижнів. Зазначеними властивостями володіє препарат Прованто Вернал. Для обробки 2 мл засобу розводять в 10 л води і використовують для обприскування яблуневого саду.зав'язь яблук

Найчастіше погода в цей період сприяє поширенню грибкових захворювань, тому в графік обробок включають фунгіциди. Препарати Магнікур Сенсейшн і Магнікур Стар знищать збудників парші, борошнистої роси та інших захворювань. Якщо погодні умови не змінилися, обробку повторюють через 10-15 днів. Препарати слід чергувати між собою, щоб уникнути звикання і зниження ефективності обприскувань.

Завершальне обприскування фунгіцидним складом Магнікур Сенсейшн проводять в серпні для захисту яблунь від плодових гнилей.

При плануванні обробок важливо враховувати не тільки погодні умови, що сприяють поширенню хвороб. Увагу також звертають на сортові характеристики зростаючих яблунь. Деякі сорти стійкі до одних захворювань, але вкрай чутливі до інших грибків і бактерій.

Комахи-шкідники при обробці одними і тими ж фунгіцидами також проявляють стійкість до певних діючих речовин. Щоб не знижувати ефективність захисних обприскувань, слід чергувати препарати, враховуючи спектр їх дії. Так, якщо Прованто Профі ефективний проти більшості поширених шкідників, то Прованто Майт найбільш дієвий проти довгоносиків і попелиці.

Графік обробок інсектицидами планують з урахуванням активності комах. Так, за сезон може бути кілька поколінь яблуневої плодожерки, молі, листокруток та інших шкідників.

Обробка від кліщівплоди яблук

Різні види кліщів нечутливі до інсектицидів, для їх знищення застосовують акарицидні засоби. Довів свою ефективність препарат Прованто Майт: він гарантовано знищує плодових і павутинних кліщів на яблунях і інших плодово-ягідних культурах.

Для захисту дерев 4-6 мл засобу розводять в 10 л води. Отриманого готового робочого розчину достатньо для обробки 3-8 яблунь в залежності від їх розміру і віку.

Оскільки препарат Прованто Майт володіє контактною дією, необхідно рясно змочувати листові пластини з обох сторін, а також пагони, на яких можуть знаходитися кліщі. Не слід економити робочий розчин: чим ретельніше буде проведена обробка, тим ефективніше виявиться ефект від обробки. Масова загибель шкідника спостерігається на 7 день з моменту обробки.

Обробку яблуневого саду від шкідників і хвороб слід здійснювати своєчасно і в повному обсязі. Кратність і термін очікування вживаних препаратів вказана в інструкції по застосуванню. При проходженні всіма правилами обробки плодові дерева будуть надійно захищені весь сезон.

Товари зі статті
45грн
Немає в наявності

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід