Троянди: догляд навесні і влітку

Троянди не даремно називають королевами квітів. Ці прекрасні рослини радують око своїм неперевершеним зовнішнім виглядом і ароматом. А величезна різноманітність сортів, типів, кольорових відтінків просто вражає уяву. Привертають троянди і своїм тривалим періодом цвітіння - практично все літо. Але можливо це тільки при правильному догляді за кущами, їх своєчасній підгодівлі й захисту.

Догляд за трояндами навесні

Прибирання укриття, обрізка

Весняні клопоти починаються зі зняття укриття. Потрібно уважно стежити за температурою навколишнього середовища. Коли вона буде вище -5 С знімають верхній шар укриття. Через кілька днів, коли температура стане 0 С, потрібно зняти наступний шар (гілля або укриття), а потім і прибрати сухе листя. Так адаптація рослини буде поступовою і комфортною.

Важливо: від кореневої шийки, місця щеплення захист слід прибирати на останньому етапі.

Наступний етап - обрізка. Навесні вона носить санітарний характер. Важливо дотримуватися термінів - обрізка троянд проводитися тільки до розпускання бруньок. Тобто найближчим часом після збирання укриття.

Кущі потрібно ретельно оглянути. Всі сухі частини, обморожені, пошкоджені, поламані обрізають до здорової і живої тканини. Обрізку проводять чистим, гострим інструментом, обробленим спеціальними засобами окремо для кожного куща. Зріз виконується під гострим кутом на 0,5-1 см вище живий бруньки.

Якщо трояндовий кущ здається вам загиблим, обмороженим, то поспішати його викидати не варто. Цілком можливо, деякі бруньки вціліли і дадуть нові пагони. Всі рани і зрізи потрібно обробити садовим варом.

Обрізка з метою формування куща залежить від типу троянди:

  • Чайно-гібридні - цвітуть вони на приростах поточного року, навесні пагони вкорочують на 1/3, а старі видаляють.
  • Флорибунда - в перший рік кущ обрізають на 3-5 бруньок, однорічні пагони - на 1/3, трирічні - повністю зрізують.
  • Грунтопокривні - омолоджуючу обрізку проводять раз в 4-5 років, зрізуючи кущі до висоти в 20-30 см.
  • Плетучі - пагони 5 і більше років видаляють, інші обрізають, залишаючи на гілках по 3-5 бруньок.
  • Рамблер - цвітуть один раз на перезимували пагонах, старі гілки обрізають.
  • Шраби - цвітуть на пагонах поточного року, однорічні пагони вкорочують на 1/3.
  • Штамбові - їм достатньо лише санітарної обрізки.

Підживлення

Перша підгодівля для троянд вноситься після обрізки, до початку розпускання бруньок. Використовують азотну підгодівлю, або комплексні добрива, спеціалізовані добрива для троянд. Дозування слід дотримуватися відповідно до рекомендацій виробників. Кожні 2 роки доцільно додавати і органіку. Гній або компост заглиблюють в ґрунт безпосередньо навколо куща або використовують як мульчу.

Важливо: закладення в ґрунт органіки слід проводити тільки в добре пролитий, вологий ґрунт.

Мульчування

Ця процедура дозволяє запобігти швидкому випаровуванню вологи з ґрунту, зберігати ґрунт пухким, повітропроникненим, захиститися від проростання бур'янів. В якості мульчі можна використовувати компост, подрібнену кору дерев, агроволокно. Цей простий прийом дає можливість уникнути обов'язкових прополок і розпушування ґрунту на клумбі з трояндами.

Захист від хвороб

Троянди сучасної селекції стійкі до хвороб, але повністю виключати ймовірність зараження, звичайно ж, не можна. Профілактика - ось надійний захист троянд від хвороб.

Для профілактики грибкових хвороб навесні рекомендується провести обробку фунгіцидом або 1% розчином бордоської суміші. Для підвищення захисних сил рослин дає хороші результати обробка Епіном, Ізабіоном.

Догляд за трояндами влітку

Полив

Троянди люблять рясний, але не частий полив. Краще виконувати його вранці або ввечері, теплою водою, під корінь, змочуючи безпосередньо ґрунт, а не саму рослина. У спеку троянди поливають приблизно 1 раз в 5 днів. Частота поливу також регулюється, в залежності від типу ґрунту. Ґрунти піщані, легкі вимагають більш частого поливу, ніж важкі, які добре утримують вологу. Для великих кущів потрібно 1,5-2 відра води, а для невеликих молодих - 0,5-1 відро води на кущ.

Підживлення

Для активного зав'язування бутонів і подовження періоду цвітіння влітку трояндам необхідний P і К, а також Mg, Fe, Mn, B. А ось азотні добрива в цей період не потрібні, оскільки вони сприяють нарощуванню листя і відсувають цвітіння. Раз на місяць троянди можна підгодовувати суперфосфатом і сульфатом калію. Також ефективні позакореневі обробки.

Після цвітіння троянди також потрібно провести підгодівлю, це важливо для наступного сезону (монофосфат і суперфосфат).

Обрізка

Влітку також проводять обрізку троянд. Видаляють засохлі квіти, зламані, хворі гілочки. А також дуже тонкі, що ростуть у напрямку всередину куща і згущають його. У троянд, які цвітуть кистями зрізують повністю кисть. Чайно-гібридні троянди з однією квіткою на високому стеблі зрізують, залишаючи тільки 2-3 листків. Так троянда дасть нові пагони. Але робити це можна до середини літа. У другій же половині літа видаляють лише засохлі квіти.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Найпоширеніші хвороби будь-яких троянд - борошниста роса, чорна плямистість, сіра гниль, пероноспороз (несправжня борошниста роса), іржа троянд. Часто вони уражаються попелицями, пилильщиками, листовійками, трипсами. Важливо починати боротьбу і вживати заходів негайно, тільки зафіксувавши перші прояви захворювання або пошкодження рослини.

Для боротьби з небезпечними грибковими захворюваннями - борошниста роса, чорна плямистість, пероноспороз, іржа, сіра гниль - будуть потрібні фунгіциди. Це Топаз, Скор, Квадріс, Фундазол, Рідоміл. Рекомендується чергувати препарати, щоб уникнути звикання.

Для боротьби зі шкідниками - попелицями, пилильщиками, листовійки, трипсами, цикадками - використовують препарати інсектициди. Це Децис, Актара, Конфідор, Моспілан. Для знищення павутинних кліщів використовують препарати акарициди. Це Актеллік, Фитоверм, Цезар та ін.

У нашому интерне-магазині є всі препарати для догляду за трояндами, їх захисту та підживлення. З будь-яких питань можна звертатися до менеджерів. Вони завжди допоможуть і дадуть грамотну консультацію.

Товари зі статті
4 265грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Виноград, Груша, Огірок, Смородина, Малина, Полуниця
Для захисту від
борошниста роса, оїдіум, пурпурова плямистість, сіра гниль, американська борошниста роса
49грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Овочеві, Виноград, Картопля, Цибуля, Огірок, Капуста, Томат
Для захисту від
фітофтороз, альтернаріоз, бура плямистість, Несправжня борошниста роса, гнилі, фузаріозне в`янення, мілдью, оїдіум, сіра гниль, чорна плямистість, аск
29грн
Виробник
Сімейний Сад (Україна)
Культури
Троянда, Яблуня, Декоративні, Виноград, Груша, Квіти, Смородина
Для захисту від
Борошниста роса, церкоспороз, парша, фузаріозне та вертицильозне в'янення, сіра гниль, оїдіум

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід