Весняна обрізка вишні і чим обробити її від небезпечних хвороб

порадиНавесні в саду, що прокидається, кожне плодове дерево і ягідний кущ потребують уваги садівника. Щоб підтримати їх здоров'я, збільшити врожайність і вберегти від загибелі, необхідно провести обрізку і обробку рослин захисними складами. Як доглядати за вишнею навесні?

Як обрізати вишню навесні

Весна - найсприятливіший період для формування крони вишні. Приступають до неї відразу після встановлення стабільного тепла близько +5 градусів. Обрізку проводять тільки в сухі, ясні, тихі дні, щоб місця зрізи швидше підсохли і не стали «воротами» для інфекцій.

Правила проведення весняної обрізки:

 1. Видалення гілок здійснюють до початку сокоруху, тобто до набрякання бруньок. Після появи листя і молодих пагонів зрізують лише підмерзлі гілки.
 2. Формування крони починають з першого року після посадки. Залишають скелетні гілки, спрямовані в різні боки, що знаходяться на відстані в 10-15 см одна від одної. обрізка вишні весною
 3. Щорічно проводять санітарну обрізку: видаляють всі сухі і пошкоджені гілки. Завадять рослині і ті пагони, що загущают крону і знижують її провітрюваність.
 4. Кущові вишні проріджують сильніше, ніж деревовидні, оскільки вони більш схильні до загущення. Їх плоди без обрізки сильно дрібніють, врожайність знижується. Висоту деревовидних вишень регулюють обрізанням верхівок при досягненні ними висоти в 3-3,5 м.
 5. Не слід залишати на вишневих кущах гілки, дотичні або які переплітаються один з одним. Серед них вибирають найбільш міцний, добре розвинений пагін, а другий обрізують.
 6. Оскільки цвітіння вишні відбувається на молодих гілках, то річні прирости (довжиною понад півметра) лише вкорочують на третину. Сильна обрізка торішніх пагонів може призвести до їх усихання і зниження врожайності.
 7. У кущів видаляють всю кореневу поросль, тому що вона перетягує велику кількість живлення на зростання та шкодить плодоношенню.
 8. З віком врожайність вишні знижується, скелетні гілки накопичують хвороби, стають сприйнятливі для багатьох шкідників і грибків. Щоб продовжити життя рослини, збільшити його врожайність, важливо своєчасно омолоджувати кущ.
 9. Омолоджуючу обрізку на старих деревах проводять поетапно, розтягуючи оновлення крони на кілька років. Сильне зрізання старих скелетних гілок ослабить дерево, призведе до його стресу і уповільнення зростання.

Всі місця зрізів обробляють садовим варом або іншими захисними складами, що запобігають потраплянню грибків. Пагони з ознаками хвороб спалюють або виносять з ділянки, щоб не сприяти подальшому поширенню інфекції по саду.

Які хвороби вишні небезпечніжовті листки вишні

Вишневим деревах властиві деякі поширені хвороби, які є згубними для культури. Важливо відрізняти їх один від одного і своєчасно приступати до лікування або викорчовування дерев.

Найнебезпечніші хвороби вишні:

 • Антракноз. Сама явна ознака антракноза - поява темних сухуватих плям. Страждає і листя вишні: воно покривається невеликими плямами світло-коричневого кольору з бурою облямівкою, які поступово займають всю поверхню аркуша.
 • Клястероспоріоз. Якщо на листі вишні з'являються дрібні світло-коричневі плями з малиново-червоною облямівкою, які потім перетворюються в наскрізні отвори, то рослина уражена клястероспоріозом. Хвороба призводить до псування врожаю: на вишні з'являються корости, ягоди деформуються, втрачають товарний вигляд. При відсутності лікування хвороба перекидається на деревину: з тріщин на гілках виділяється камедь.
 • Коккомікоз. Грибкове захворювання вражає листя вишні. На них з'являються червоні точки, через деякий час колір пластини змінюється на жовтий, потім на бурий. В кінцевому підсумку листя опадає. Страждають від хвороби молоді пагони, зелені плоди.
 • Моніліоз. Моніліальний опік небезпечний для вишні вже навесні: на пелюстках з'являються плями, які поширюються на всі квітки і призводять до їх в'янення. Страждають молоді прирости - на них з'являються вм'ятини і виразки, починає текти камедь.
 • Парша. Паршу легко впізнати на листі вишні по бурим оксамитовим плямам. Недозрілі плоди засихають і опадають, а зрілі - розтріскуються.камедь на вишні
 • Іржа. З'являються червоно-коричневі плями на листі - перша ознака іржі. Далі з нижньої частини листової пластини з'являються нарости, на яких утворюються нові спори. При сильному зараженні вишня скидає листя і відмовиться від плодоношення, а в подальшому - загине.

При відсутності лікування будь-яка хвороба призведе до поступового ослаблення вишні, відмови від плодоношення і до її загибелі. Вишневими деревами грибки не обмежаться і швидко розповсюджуватися по саду і городу, заражаючи інші культури.

Обробка вишні від хвороб навесні

Найкращий захист вишні від хвороб - своєчасна профілактична обробка захисними складами. Обприскують рослини після встановлення теплої погоди, щоб обробка складами була найбільш ефективна.

Обробляють вишню навесні в кілька етапів:

 • після сходу снігу обприскують пагони і землю під рослинами;
 • в період бутонізації;
 • після утворення зав'язей.

Для весняної обробки вишні підходять надійні засоби:

 • Триходермін - біологічний засіб від бактеріального раку, коккомікоза та інших хвороб на вишні;весняна обробка вишні
 • Фіотодоктор Лист - біофунгіцид, що захищає вишневі дерева від коккомікоза, борошнистої роси та ін .;
 • Хорус - дуже ефективний фунгіцид від клястероспоріоза і моніліального опіку;
 • Cкор - відмінний препарат від парші та інших хвороб на плодово-ягідних культурах;
 • Сальто - системний фунгіцид, що захищає вишню від парші, коккомікоза, монилиоза та інших захворювань;
 • Бордосская суміш - потужний засіб від комплексу хвороб.

При виявленні перших ознак хвороб на вишні слід приступати до лікування дерев. Якщо хвороба поширилася на окрему гілку - її зрізують і спалюють. Повністю уражені рослини викорчовують і виносять з ділянки.

Формування крони вишневих дерев і обприскування фунгіцидами є обов'язковими заходами після зимівлі. Без правильної обрізки та обробки вишні захисними складами врожайність рослин знизиться, погіршиться якість ягід, їх смак. Хвороби швидко розповсюджуються по саду, поступово призводять до загибелі плодово-ягідних та інших культур.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід