Відлякуючі засоби для кротів

Гризуни, що з'явилися на дачній ділянці, приносять дачникам безліч проблем. Вони не тільки є носіями захворювань, але і завдають істотної шкоди врожаю. Одним з таких тварин є кріт. Які особливості його поведінки потрібно знати, щоб позбутися від нього?

Хто такі кроти

Ці тварини — дрібні (до 20 см або 170 г) ссавці, що ведуть переважно підземний спосіб життя. Вони вправно пересуваються спорудженою мережею ходів, збираючи й харчуючись комахами та черв'яками.

Особливості зовнішнього вигляду кротів:

 • Видовжений тулуб покритий рівним, приємним на дотик хутром. Він легко лягає вперед і назад: тварина може пересуватися без труднощів в будь-якому напрямку. Забарвлення — однотонний чорний, з сірим або бурим відтінком.
 • Передні лапи короткі, потужні, особливості будови визначають їх копальні функцію. Кігті великі, щільні, легко розривають землю й ушкоджують коріння. Задні лапи слабші.
 • Хвіст короткий.
 • Голова подовжена, невелика, покрита безліччю вібрис, щільно прилягає до тіла. Ніс витягнутий, вушні раковини відсутні. Очі дуже маленькі, нерозвинені.

Завдяки такій будові тіла, тварини чудово пристосовані до підземного життя. Вони швидко пересуваються по норах, мають розвинений дотик і нюх. На поверхні ґрунту гризуни практично беззахисні: вони погано бачать, не мають захисних покривів.

Для підземного життя тварини облаштовують мережу нір. Вони викопують землю передніми лапами, виштовхуючи надлишки на поверхню ґрунту й утворюючи горбки. Протяжність ходів сягає сотні метрів, їх глибина — до 20 см. Однак зазвичай тунелі розташовані біля поверхні.

Ходи бувають декількох видів:

 • кормові — поверхневі ходи для харчування;
 • гніздові — глибокі нори до 2 м для сплячки й виведення потомства.

Спосіб життя — переважно поодинокий, але однією мережею ходів може користуватися кілька тварин. Основна їжа — дощові черв'яки, яких гризуни знаходять у власних ходах. Невеликі розміри й високий метаболізм визначають активність крота — без їжі він може обходитися не більше 14 годин.

Шкода від кротів

Якщо тварини мешкають в «дикій» місцевості, то їх інтереси не перетинаються з садівниками. Однак пухка, родюча земля манить кротів: такий ґрунт легше рити, а їжі в ньому набагато більше.

Кріт, що з'явився на ділянці, може завдати істотної шкоди дачній ділянці:

 1. Різке зменшення кількості дощових черв'яків. Частину з них кріт поїдає, інша частина йде з небезпечної ділянки. Знижується родючість ґрунту, зменшується кількість ґрунтового гумусу.
 2. Утворення кротячих нір. Численні ходи безповоротно псують вигляд ділянки, особливо на газонах. Ідеальна галявина перетворюється в пориту, нерівну всього за добу. Під купами витягнутого з ходів ґрунту гине трава, що залишилася — жовтіє і всихає від нестачі вологи. Додатковий полив не приносить ефекту - вода йде в ходи, немов в дренажну систему. Така ж доля чекає дерева, чагарники та інші сільськогосподарські культури. Кроти не харчуються корінням, але ушкоджують їх в процесі облаштування нір.
 3. Зниження родючості ґрунту. Відбувається воно не тільки через зменшення числа черв'яків, а й з-за перемішування верхнього, родючого шару з нижнім, глибинним.
 4. Поява інших гризунів. Мережа ходів використовується не тільки кротами, але і землерийками, полівками, щурами. Крім того, тварини є переносниками бліх, кліщів, різних захворювань.

При перших ознаках появи кротів на ділянці необхідно вжити заходів для їх відлякування. Чим більше розвинена мережа ходів, тим складніше позбутися від гризунів і від наслідків їх перебування на дачі. Особливо складно відновлювати газони.

Засоби, що відлякують кротів

Для позбавлення кротів з ділянки необхідно використовувати тільки засоби, що відлякують. Вони більш гуманні, не завдають шкоди тваринам. Крім того, деякі види кротів занесені в Червону книгу через загрозу зникнення. Загибель такого звірка завдасть шкоди популяції. Народні засоби є малоефективними, вони не приносять бажаного, швидкого результату. Кроти легко ховаються при найменшій небезпеці, йдуть на безпечні ділянки.

Серед ефективних засобів, що відлякують:

 • Порошок (Bros Carbidex, Krotdelete). Препарати виготовлені на основі карбіду кальцію, який вступає в хімічну реакцію з водою. Простий у використанні склад починає діяти вже через пару годин. Його засипають всередину кротячого тунелю і закривають отвір, щоб запах поширювався через мережу ходів тварини. Препарат безпечний для домашніх тварин і дітей. Обробку повторюють кожні 3 дні.
 • Рідкі препарати (Рідина Bros). Спеціально підібрана ароматична композиція дозволяє відлякати кротів з ділянки. Тривалість дії засобу — до 6 днів. Рідину заливають в розритий тунель і злегка присипають землею. Препарат впливає на рецептори тварини, дратує їх. Кроти намагаються триматися якомога далі від небезпечного місця.
 • Гранули (Bros). Відлякуючий засіб для запобігання появи нових ходів на ділянці. Гранули насипають в хід і закривають отвір, при необхідності оновлюють.
 • Електричні відлякувачі (Sonic Bros). Ультразвук і вібрація, що поширюються пристроєм, дуже неприємні для кротів. Вони намагаються переміститися якомога далі від надокучливого приладу. Переваги такого засобу — безпека для інших тварин і птахів, довгий термін служби, простота та екологічність використання.

Для підвищення ефективності боротьби з кротами краще використовувати кілька засобів. Вдалими є поєднання засобів, що відлякують, з пастками. Такі пристосування виконані з пластику у вигляді відрізка труби, діаметр якої ідентичний розмірам кротячого ходу. Тварину, що попалася, витягають і відпускають в лісовій зоні, якомога далі від дачної ділянки.

Щоб не вести тривалу, обтяжливу боротьбу з кротами, рекомендується використовувати ряд профілактичних, відлякуючих заходів. Якщо вибір і використання відлякувачів викликають у вас труднощі, зверніться до менеджерів нашого інтернет-магазину. Вони допоможуть підібрати ефективні засоби в потрібній кількості в залежності від площі вашої ділянки.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід