Відновлення газону: плями, лисини, бур'яни та інші проблеми

порадиРівна, смарагдово-зелена галявина прикрасить будь-яку ділянку. Однак часто її декоративність погіршують бур'яни, лисини, плями, активність домашніх або диких тварин. Як відновити газон?

Причини пошкодження газону

Причини появи лисин на газоні можуть бути будь-якими - від неправильного поливу або внесення добрив до грибкових хвороб і безпечності самих садівників. Зіпсувати галявину можуть залишені на газоні відра, дачні меблі, плівка та інші матеріали. Є й інші причини псування газонної трави.

Неправильне скошування

Своєчасне і правильне косіння галявини зберігає її високу декоративність. Однак не всі дачники знають, як правильно косити газон. Поширені помилки - занадто низьке або високе скошування - призводить до появи лисин на галявині, погіршення її виду.бур'ян на газоні

Заростання бур'янами

Газонна трава на початковому етапі росту дуже чутлива до «засмічених сусідів». Швидкозростаючі бур'яни забирають у газону вологу, поживні речовини, сонце, перешкоджаючи росту галявини. Через бурхливе зростання бур'янів на молодому газоні утворюються великі залисини, втрачається його декоративність.

Деякі бур`яни небезпечні навіть для дорослого газону: конюшина, в'юнки, мокриця, подорожник, кульбаба та інші. Потрапивши в грунт насіння може проростати протягом довгих років, погіршуючи вид галявини.

Просідання грунту

Просідання грунту особливо сильно проявляється після першої зимівлі газону або після рясних опадів. Причина псування галявини в цьому випадку - неправильна підготовка грунту перед посівом трави. Часто газон просідає в місцях проведення комунікацій, де грунт просідається сильніше.

Заростання мохом

Газон в тінистих, вологих місцях схильний до іншого «шкідника» - моху. Стимулює його появу кислий грунт,мох на газоні неповноцінне підживлення, низьке скошування трави і відсутність весняної обробки галявини аератором, вертикуттером.

Розростаючись, мох поступово витісняє газонну траву, адже він менш вимогливий до умов вирощування. У нього немає коренів, тому трава не може витіснити його з засіяних місць.

Вимерзання і випрівання

Осінньо-зимовий період для газону - найнебезпечніший. Рясні опади, випавший сніг ще по вегетуючій траві, утворення крижаної кірки призводять до появи не гарних бурих залисин.

Після зими стають видні наслідки появи грибків - різні пожовклі, сріблясті або бурі округлі плями на газоні.

Кроти та комахи

Кроти завдають шкоди як овочевим рослинам або іншим культурним посадкам, але і газону. Порита кротами галявина має зовсім не декоративний вигляд. Поступово трава над виритими ходами жовтіє через нестачу вологи: її коріння виявляються «підвішені» над порожнинами.

Небезпеку для газону представляють мурахи, які організовують мурашники на газоні, а також різні шкідники - капустянки, цвіркуни тощо. Вони проробляють в газоні отвори і залишають земляні горбки, які погіршують вигляд рівної галявини.кроти на газоні

Домашні тварини

Пошкодити газон можуть не тільки дикі, але і домашні тварини. Кішки і собаки здатні завдати галявині не меншої шкоди. Особливо страждають молоді газони віком до 2 років.

Висока активність тварин призведе до витоптування газонної трави, появи залисин. Собаки можуть копати ями прямо на галявині, зводячи нанівець старання садівників. Причиною появи висохлих ділянок на газоні можуть стати і кішки, і собаки.

Як відновити газон

При погіршенні зовнішнього вигляду газону слід негайно визначити причини втрати декоративності і приступити до відновлення газону.

Якщо тваринами, грибками або неправильним доглядом пошкоджені великі ділянки газону, то легше їх відновити, повторно посіявши насіння травосуміші.

При просідання грунту газон можна відновити двома способами:

  • Підрізають дерен смугами в місці просідання і прибирають їх на час робіт. Досипають грунт і ретельно його утрамбовують. Зняті смуги галявини повертають на місце і рясно поливають.заміна газону
  • У ями, що утворилися, досипають родючий грунт і висівають насіння газонної трави. Відновлюватися до однорідності газон буде довше, ніж під час вирізання смуг.

Траву слід регулярно і правильно скошувати, не допускати її переростання, не косити у вологу або жарку погоду.

Особливо важливо доглядати за газоном після зими. Щоб під сніговим покривом трава не випрівала і не ушкоджувалася хворобами, обробку фунгіцидами проводять восени і навесні. Двічі на рік галявину підживлюють підходящими по сезону складами.

Чим відновити газон

Для відновлення газону знадобляться не тільки інструменти. Важливо підібрати підходящу травосуміш: можна використовувати аналогічний склад або висадити спеціальну регенераційно-відновну суміш.

Для захисту та лікування газону від грибкових захворювань використовують фунгіциди:

Проти комах-шкідників на газоні підійде препарат Белем - ефективний інсектицид проти ряду ґрунтових шкідників.обприскування газону

Від кротів популярні пастки різних модифікацій, спеціальні відлякуючі рідини і засоби, отруйні гранули фірми Bros.

Щоб підготувати грунт перед засівом газонної трави застосовують гербіциди суцільної дії - Ураган Форте, Антибур’ян, Антисапа тощо.

Уже після появи сходів травосуміші обробити галявину можна виборчими гербіцидами Дикамба Форте, Осотин, Хлібодар та ін.

Для підживлення газону застосовують спеціальні склади:

Слід розділяти весняні та осінні добрива і вносити їх по сезону, щоб трави отримали речовини, необхідні на даному етапі розвитку.

Для знищення моху на галявині застосовують тіньовитривалі суміші трав, а також комплексні добрива Флоровіт для газонів з мохом, в складі яких є залізо. Крім того, вносять вапно для розкислення грунту і проводять аерацію зарослих мохом ділянок.

Відновлення газону - трудомісткий і іноді довгий процес. Щоб мінімізувати роботи, важливо правильно доглядати за газоном, своєчасно і повно підгодовувати траву, скошувати і захищати її від шкідників, грибків, тварин.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід