Відновлення газону: плями, лисини, бур'яни та інші проблеми

порадиРівна, смарагдово-зелена галявина прикрасить будь-яку ділянку. Однак часто її декоративність погіршують бур'яни, лисини, плями, активність домашніх або диких тварин. Як відновити газон?

Причини пошкодження газону

Причини появи лисин на газоні можуть бути будь-якими - від неправильного поливу або внесення добрив до грибкових хвороб і безпечності самих садівників. Зіпсувати галявину можуть залишені на газоні відра, дачні меблі, плівка та інші матеріали. Є й інші причини псування газонної трави.

Неправильне скошування

Своєчасне і правильне косіння галявини зберігає її високу декоративність. Однак не всі дачники знають, як правильно косити газон. Поширені помилки - занадто низьке або високе скошування - призводить до появи лисин на галявині, погіршення її виду.бур'ян на газоні

Заростання бур'янами

Газонна трава на початковому етапі росту дуже чутлива до «засмічених сусідів». Швидкозростаючі бур'яни забирають у газону вологу, поживні речовини, сонце, перешкоджаючи росту галявини. Через бурхливе зростання бур'янів на молодому газоні утворюються великі залисини, втрачається його декоративність.

Деякі бур`яни небезпечні навіть для дорослого газону: конюшина, в'юнки, мокриця, подорожник, кульбаба та інші. Потрапивши в грунт насіння може проростати протягом довгих років, погіршуючи вид галявини.

Просідання грунту

Просідання грунту особливо сильно проявляється після першої зимівлі газону або після рясних опадів. Причина псування галявини в цьому випадку - неправильна підготовка грунту перед посівом трави. Часто газон просідає в місцях проведення комунікацій, де грунт просідається сильніше.

Заростання мохом

Газон в тінистих, вологих місцях схильний до іншого «шкідника» - моху. Стимулює його появу кислий грунт,мох на газоні неповноцінне підживлення, низьке скошування трави і відсутність весняної обробки галявини аератором, вертикуттером.

Розростаючись, мох поступово витісняє газонну траву, адже він менш вимогливий до умов вирощування. У нього немає коренів, тому трава не може витіснити його з засіяних місць.

Вимерзання і випрівання

Осінньо-зимовий період для газону - найнебезпечніший. Рясні опади, випавший сніг ще по вегетуючій траві, утворення крижаної кірки призводять до появи не гарних бурих залисин.

Після зими стають видні наслідки появи грибків - різні пожовклі, сріблясті або бурі округлі плями на газоні.

Кроти та комахи

Кроти завдають шкоди як овочевим рослинам або іншим культурним посадкам, але і газону. Порита кротами галявина має зовсім не декоративний вигляд. Поступово трава над виритими ходами жовтіє через нестачу вологи: її коріння виявляються «підвішені» над порожнинами.

Небезпеку для газону представляють мурахи, які організовують мурашники на газоні, а також різні шкідники - капустянки, цвіркуни тощо. Вони проробляють в газоні отвори і залишають земляні горбки, які погіршують вигляд рівної галявини.кроти на газоні

Домашні тварини

Пошкодити газон можуть не тільки дикі, але і домашні тварини. Кішки і собаки здатні завдати галявині не меншої шкоди. Особливо страждають молоді газони віком до 2 років.

Висока активність тварин призведе до витоптування газонної трави, появи залисин. Собаки можуть копати ями прямо на галявині, зводячи нанівець старання садівників. Причиною появи висохлих ділянок на газоні можуть стати і кішки, і собаки.

Як відновити газон

При погіршенні зовнішнього вигляду газону слід негайно визначити причини втрати декоративності і приступити до відновлення газону.

Якщо тваринами, грибками або неправильним доглядом пошкоджені великі ділянки газону, то легше їх відновити, повторно посіявши насіння травосуміші.

При просідання грунту газон можна відновити двома способами:

  • Підрізають дерен смугами в місці просідання і прибирають їх на час робіт. Досипають грунт і ретельно його утрамбовують. Зняті смуги галявини повертають на місце і рясно поливають.заміна газону
  • У ями, що утворилися, досипають родючий грунт і висівають насіння газонної трави. Відновлюватися до однорідності газон буде довше, ніж під час вирізання смуг.

Траву слід регулярно і правильно скошувати, не допускати її переростання, не косити у вологу або жарку погоду.

Особливо важливо доглядати за газоном після зими. Щоб під сніговим покривом трава не випрівала і не ушкоджувалася хворобами, обробку фунгіцидами проводять восени і навесні. Двічі на рік галявину підживлюють підходящими по сезону складами.

Чим відновити газон

Для відновлення газону знадобляться не тільки інструменти. Важливо підібрати підходящу травосуміш: можна використовувати аналогічний склад або висадити спеціальну регенераційно-відновну суміш.

Для захисту та лікування газону від грибкових захворювань використовують фунгіциди:

Проти комах-шкідників на газоні підійде препарат Белем - ефективний інсектицид проти ряду ґрунтових шкідників.обприскування газону

Від кротів популярні пастки різних модифікацій, спеціальні відлякуючі рідини і засоби, отруйні гранули фірми Bros.

Щоб підготувати грунт перед засівом газонної трави застосовують гербіциди суцільної дії - Ураган Форте, Антибур’ян, Антисапа тощо.

Уже після появи сходів травосуміші обробити галявину можна виборчими гербіцидами Дикамба Форте, Осотин, Хлібодар та ін.

Для підживлення газону застосовують спеціальні склади:

Слід розділяти весняні та осінні добрива і вносити їх по сезону, щоб трави отримали речовини, необхідні на даному етапі розвитку.

Для знищення моху на галявині застосовують тіньовитривалі суміші трав, а також комплексні добрива Флоровіт для газонів з мохом, в складі яких є залізо. Крім того, вносять вапно для розкислення грунту і проводять аерацію зарослих мохом ділянок.

Відновлення газону - трудомісткий і іноді довгий процес. Щоб мінімізувати роботи, важливо правильно доглядати за газоном, своєчасно і повно підгодовувати траву, скошувати і захищати її від шкідників, грибків, тварин.

Товари зі статті
38грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Газонна трава, Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Виноград, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Полуниця
Для захисту від
клястероспоріоз, моніліальний опік, парша, борошниста роса, плодова гниль, сіра гниль, біла і бура плямистості, кучерявість листків, мілдью, оїдіум, П
25грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Яблуня, Плодово-ягідні, Овочеві, Картопля, Груша, Морква, Персик, Томат
Для захисту від
парша, борошниста роса, альтернаріоз, Кучерявість листя, фітофтороз
170грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Газонна трава, Декоративні, Зернові, Картопля
Для захисту від
снігова пліснява, кореневі гнилі, сажкові хвороби, парша (види), фузаріоз, ризоктоніоз, фомоз, гельмінтоспоріоз, ризоктоніоз, ботрітіс
45грн
Виробник
SBM (Франція)
Культури
Картопля, Буряк, Цибуля, Морква, Баштанні, Огірок, Капуста, Томат, Кукурудза, Соняшник
Для захисту від
личинки хруща, дротяники, підгризаючі совки

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід