Вирощування базиліка і розмарину на підвіконні

порадиЗ давніх часів людина використовує пряні трави. Вони поліпшують смак їжі, покращують апетит, використовуються для приготування ліків. Згодом людина навчилася культивувати ці рослини. Деякі з них можна виростити навіть у себе на підвіконні. На прикладі базиліка і розмарину розглянемо, як це зробити.

Базилік

Базилік - це однорічні та багаторічні трави сімейства ясноткових. Пряну траву застосовують в свіжому і в сушеному вигляді. Це прекрасна приправа до різних соусів, салатів і відмінний ароматизатор для м'ясних напівфабрикатів.

Приємний запах базиліку надають ефірні масла, які містяться в листі і стеблі рослини. Крім ефірних масел рослина містить камфору, сапонін, рутин, аскорбінову кислоту, каротин, вітаміни групи РР і В2 і ін.

Як вирощувати базилік на підвіконні зелене листя

Базилік можна виростити в горщику трьома різними способами:

  1. З насіння

При цьому способі вирощування базиліка важливо підібрати правильний сорт. Відмінно підійдуть Бакинський, дрібнолистий Маркіз і Єреванський сорти.

Перш, ніж висаджувати насіння, необхідно підготувати горщики і грунт. Ємність горщика повинна бути не менше 1.5 л. Для цього ідеально підійдуть довгі квіткові лотки. В якості грунту можна використовувати землю з дачної ділянки або придбати його в квітковому магазині. Головне, щоб грунт був легким і водопроникним. Оптимальний варіант 2 частини торфу і 1 частина перегною. Дно лотка має бути покрито битою цеглою або керамзитом. У грунт, куплений в магазині, необхідно внести добрива і тільки через 3-5 доби можна буде займатися посадкою базиліка.

Замочені на 2 години в марганцовці насіння висаджують у зволожену землю. Глибина закладки - 1 см, відстань - до 10 см. Після закривають горщик харчовою плівкою.

розсада базилікаПри температурі 22-28 ° С перші сходи з'являться через 5-7 днів. Рослина любить світло, тепло і регулярний полив, тобто 1 раз/добу вранці, але протягів не любить.

Грунт потрібно рихлити і щомісяця удобрювати органічним компостом і Гумматов, якщо вона не дуже хорошої якості. У зимовий час використовувати люмінесцентні джерела (до 15-17 годин/день) для поповнення нестачі світла.

  1. За допомогою живця

Знадобиться взяти бічний пагін дорослої культури і поставити його в ємність з водою на 1.5-2 тижні. Після того, як з'являться корінці, можна висаджувати його в грунт. Перші листочки можна буде зрізати через пару тижнів після посадки. Його вегетаційний період складе 3-4 місяці.

  1. Перенесенням вже дорослої рослини з грунту в горщик.

Разом з грудкою землі можна викопати молодий кущ базиліка і перенести його в квітковий горщик. Такий спосіб вирощування сильно обмежує вегетативний період рослини.

Розмарин пучок розмарину

Розмарин з сімейства ясноткових роду вічнозелених напівкущів володіє своєрідним ароматом, чимось схожим з запахом сосни. На смак - пряний, злегка гострий. У його листі містяться алкалоїди, дубильні речовини, ефірні масла та ін. Вони благотворно позначаються на роботі травної системи, мозкового кровообігу, скорочують популяції мікроорганізмів з групи стафило-і стрептококів, дріжджових грибків і кишкової палички. Пагони пряної рослини використовують в харчовій і парфумерній промисловості, медицині та кулінарії.

Розмарин - рослина невибаглива, але боїться холоду, тому жителі північних широт можуть вирощувати його тільки вдома, в квіткових горщиках або діжках, які в літній період можна виносити на вулицю.

Як виростити розмарин на підвіконні

У домашніх умовах розмарин можна виростити 3-ма способами:

  1. сходи розмаринуЗа допомогою насіння

Для вирощування в домашніх умовах найкраще підійдуть низькорослі сорти, такі як Річард, Ароматний, Ніжність, Росинка.

Грунт вибирають нейтральний або слабокислий, а квітковий горщик - місткий, щоб не обмежувати потужну кореневу систему рослини. На дно горщика укладають вермикуліт або керамзит. Розмарин любить більш пухкий, вологопроникний грунт. Перед посадкою насіння його обробляють Фітоспорином. Насіння самого розмарину не мають гарну схожістю, тому за 1-2 дні до посіву їх замочують на ватному диску для набухання. При посадці їх слід тільки розкидати по вологому грунті, але не засипати землею. Горщики накривають харчовою плівкою і ставлять у тепле (23-25 ​​° С) місце. Полив потрібен частий, але помірний.

Сіянці з'являться не раніше, ніж через 3-4 тижні. Як тільки утвориться 2-4 листки, паростки пікірують. Для підживлення в перші 2 місяці використовують мінеральні рідкі добрива.

Цвітіння розмарину спостерігають в квітні-травні. У цей час не можна його підстригати. Дорослим рослинам з деревними паростками можна надати красиву форму, тим самим стимулюючи його зростання. розмарин в воді

Молоду рослину навесні перед цвітінням слід щороку пересаджувати. Дорослій рослині (понад 5-ти років) потрібна заміна верхнього шару грунту і пересадка раз в 3-4 року.

  1. За допомогою живця

Для цього беруть здерев'янілий пагін, 8-10 см завдовжки, видаляють все нижнє листя і встромляють в землю із сумішшю торфу і піску або ставлять в стакан з водою. Приблизно через 3 тижні пагін дасть коріння і буде готовим для пересадки.

  1. Використовуючи молоду розсаду

Готову розсаду розмарину необхідно перенести в заздалегідь підготовлений горщик і строго виконувати правилам вирощування цього корисної і дуже привабливої рослини у себе на підвіконні.

Екзотичні пряні культури можна успішно вирощувати в домашніх умовах і використовувати протягом усього року на кухні. Доглядати за ними просто і не затратно по часу. А та користь, що вони приносять, безцінна.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід