Вирощування картоплі з насіння

Технологія вирощування


Перш ніж приступити до посадки насіння в домашніх умовах, їх слід підготувати. Для цього вони замочуються у воді на 2 доби.

Добре себе зарекомендувало загартовування насіння картоплі протягом 10 днів. З цією метою в нічний час насіння поміщають в холодильник при температурі +1 градус вище нуля, а вдень рослини знаходяться при кімнатній температурі.

Далі насіння промиваються і обсушують.

Для того, щоб підготувати грунт треба взяти дернову землю (1 частина), торф (3 частини), пісок (1 частина) і перегній (2 частини) або використати універсальний грунт.

Посадка насіння проводиться в кінці березня - початку квітня. Насіння картоплі дуже маленькі, тому посадку треба здійснювати дуже акуратно і точно.

Рівномірно розподілити насіння зверху і присипати піском. Товщина шару дорівнює приблизно 0,5-1 см. Між рядами має бути 10 см, а між насінням 5 см.

Далі грунт зволожується за допомогою пульверизатора.

Тара з насінням картоплі зверху накривається поліетиленовою плівкою і поміщається в тепле місце до появи паростків. Температура повітря повинна бути не менше 20-25 градусів.

Перші сходи з'являться через 3 тижні. Після цього розсаду треба поставити в місце, де температура не буде перевищувати позначку в 20 градусів, і зняти плівку.

Після того, як будуть сформовані перші 2 справжніх листків рослини, їх треба пересадити в ємності з діаметром в 9 см. Пікіровка розсади картоплі не проводиться.

 

Як посадити розсаду у відкритий грунт?

Висаджувати розсаду на грядки треба віком рослин близько 45 днів. До цього моменту їх висота повинна становити 15 см, на кожній повинно бути по 6 справжніх листочків.

Грунт треба добре перекопати. За тиждень до висадки розсаду треба підживити азотними добривами.

Щоб попередити засихання кореневої системи рослин, її потрібно присипати торфом. При посадці картоплі відстань між саджанцями має бути не менше 35 см, а між рядами близько 70 см. Глибина лунок повинна становити 12 см. У кожну з них треба внести екоплант і налити по 0,5 л води.

Щоб уберегти рослини від можливих перепадів температур, розсаду треба накрити плівкою або агроволокном. Зняти її можна буде тоді, коли встановиться стабільно тепла погода і культури стануть міцнішими.

Треба регулярно розпушувати грунт, проводити прополку. Полив рослин здійснюється раз на 2 дні, особливо в суху, жарку погоду.

Двічі за сезон треба проводити підгортання. Перше проводиться тоді, коли надземна частина рослини матиме висоту 10 см. Друге підгортання проводиться через 2-3 тижні після першого, так як тонкому стеблу важко утримувати вагу рослини. Підгортання робить розсаду більш стійкою і сприяє формуванню додаткових коренів. У перший рік урожаю з кожного куща складе близько 500 г бульб, маса кожного з них від 10 до 100 г. Далі при хорошому догляді з кожного куща можна буде зібрати до 1 кг картоплі.

Через п'ять-шість років урожай почне знову знижуватися, тому можна знову проводити посадку картоплі з насіння.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід