Вирощування полуниці в мішках круглий рік

порадиСолодка, свіжа полуниця круглий рік - мрія багатьох садівників. Однак вдома на підвіконні або на грядках в теплиці великий урожай не зібрати: горщики займуть весь вільний простір. Як вирощувати полуницю в мішках круглий рік?

Переваги вирощування полуниці в мішках

Зручність вирощування полуниці в мішках садівники відзначили вже давно. Ягідну культуру вирощують таким способом не тільки на дачних ділянках, але і в промислових масштабах в тепличних господарствах.

Переваги вирощування полуниці в мішках:

 • отримання врожаю до 5 раз на рік;
 • високі смакові якості ягід;
 • захищеність від більшості шкідників, в т.ч. ґрунтових;
 • низька схильність до грибкових захворювань завдяки провітрюваності і рівномірної освітленості посадок;
 • економія місця - грядка в мішку займає меншу площу в порівнянні з традиційною висадкою рядками;
 • відсутність бур'янів. кущ полуниці

Гідний урожай полуниці при вирощуванні в мішках можна отримати лише при дотриманні технології та умов.

Вирощування полуниці в мішках

Полуниця вимоглива до умов вирощування, тому важливо підібрати підходяще для неї приміщення.

Вирощувати в мішках полуницю можна:

 • У теплиці. При наявності обігріву та додатково світла в зимовий період рослини здатні плодоносити круглий рік. Мішки можна викласти на землю, стелажі або підвісити до конструкції. У теплиці для рослин створюється оптимальний мікроклімат: висока вологість і відповідний температурний режим.
 • В квартирі. Можна виділити під вирощування полуниці добре освітлене місце з помірною температурою. Основна складність при вирощуванні полуниці в будинку - низька вологість повітря. Сухість і тепло - сприятливі умови для поширення по посадкам павутинного кліща.
 • У відкритому грунті. Полуниця в мішках займає менше місця, це вигідно відрізняється від традиційних грядок. Вирощувати на вулиці ягоду можна з весни до осені. Можна розташувати мішки під навісом, на терасі або уздовж будівель.

Полуницю можна виростити цілий рік не тільки вдома або в теплиці. Підійде будь-яке тепле приміщення з добре продуманим освітленням: гараж або сарай.

Підготовчі роботи сажджанці полуниці

Перш ніж посадити саджанці полуниці в мішки, слід провести підготовчі роботи: вибрати відповідні мішки і якісний грунт, підібрати оптимальні умови для росту рослин.

Необхідно підготувати:

 1. Саджанці полуниці. Можна використовувати здорові покупні кущі або власний посадковий матеріал - найміцніші, перші розетки на вусах полуниці. Саджанці не повинні бути великими, інакше вони будуть затінювати один одного. Сорт має вирізнятися невибагливістю, стійкістю до несприятливих умов. Бажано використовувати самозапильні різновиди, в іншому випадку квіткам потрібно запилення вручну. Для посадки вибирають кілька сортів з різним періодом плодоношення, щоб продовжити час збору врожаю.
 2. Мішки. Для вирощування полуниці підходять поліетиленові щільні мішки, стійкі до впливу ультрафіолету. Вони повинні бути щільними, міцними, не пропускають частинки грунту і зберігають його вологість.
 3. Грунт. Від якості грунтової суміші залежить здоров'я кущів. Грунт підбирають слабокислий або нейтральний, легкий, пухкий. Він повинен містити перегній, торф, пісок, опил для розпушення. Субстрат необхідно знезаразити, щоб не допустити зараження саджанців.

Обраний посадковий матеріал замочують в стимуляторах (Гетероауксин та ін.) На 1-2 години, щоб активувати зростання всмоктуючих корінців. Буде корисним і знезараження посадкового матеріалу розчином фунгіцидів - Максим, Фундазол, Фітоспорін.

Посадка полуниці в мішки

При проведенні посадочних робіт слід суворо дотримуватися порядку. Результатом неправильної посадки стане низька врожайність, часті хвороби кущів.кущі полуниці в мішку

Етапи робіт:

 1. Заповнюють чисті мішки грунтом, злегка утрамбовують його.
 2. Перев'язують «хвостик» мотузкою, при необхідності залишають петлю для підвішування.
 3. Укладають або підвішують мішки, визначають розташування саджанців і проробляють хрестоподібні отвори шириною 9-10 см. Місця для посадки розташовують в шаховому порядку на відстані не менше 25 см, щоб забезпечити рослинам максимальну освітленість.
 4. У прорізи за допомогою совка висаджують саджанці. При посадці коріння розправляють, засипають грунтом і утрамбовують. Точка росту повинна розташовуватися на рівні землі: не слід заглиблювати її або висаджувати занадто високо.
 5. Грунт в мішку добре зволожують і укладають або підвішують на обране місце.

Важливо стежити за вологістю субстрату, тому що через його пересихання можлива загибель саджанців полуниці.

Догляд за полуницею в мішках

Полуниця в мішках вимагає меншого догляду, ніж на грядці. Рослини не вимагають мульчування, розпушування, видалення бур'янів. Рідше проводяться протигрибкові і інсектицидні обробки, якщо дотримуються оптимальні умови для вирощування.

Полуниця активно росте і плодоносить в наступних умовах:

 1. Найкраще полуниця росте при високій вологості повітря - близько 85-90%. Щоб не допустити розмноження грибків, слід регулярно провітрювати посадки. полуниця в мішку
 2. Відповідна температура повітря - 20-22 градуси. Зниження показника призводить до уповільнення вегетації, а підвищення призводить до стресу, коріння полуниці можуть випріти, особливо на сонці.
 3. Для утворення квітів кущики потребують висвітлення протягом 8-14 годин. Недолік світла неодмінно відіб'ється на врожайності і смаку ягід.
 4. Поливають полуницю не часто, у міру підсихання грунту, щоб не допустити гниття коренів. Найкращий варіант - крапельний полив. Трубки підводять до кожного куща або ярусно.
 5. Полуниця має особливу потребу в підживленні: саме від їхнього статку залежить врожайність, смак і якість ягід. Для цвітіння і утворення зав'язі рослині потрібно калій, а азот вносять помірно, щоб не допускати жирування куща.
 6. Вуса прибирають у міру їх появи, щоб молоді розетки не послаблювали материнський кущ і не знижували його врожайність.

При дотриманні умов вирощування і грамотному догляді рослини володіють міцним імунітетом і рідко піддаються нападу шкідників або захворювань. Однак якщо виявлені ознаки грибкового ураження або наявність комах, слід обробити посадки інсектицидами або фунгіцидами.

Вирощування полуниці в мішках - ефективний метод обробітку культури. Навіть на невеликій площі можна отримати гідний урожай ягід. Особливо гарні вони взимку: неодмінно нагадують про літо своїм ароматом і смаком.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід