Вирощування цибулі з насіння

 Ріпчасту цибулю з насіння можна виростити трьома способами: ранньовесняним посівом в ґрунт, посівом під зиму та через розсаду.

  Підготовка ділянки

Немає іншої овочевої культури більш вимогливої до підготовки ділянки. Коренева система ріпчастої цибулі слабка, основна маса коренів розташована у верхньому шарі, тому для отримання гарних врожаїв потрібні легкі ґрунти з високим вмістом поживних речовин. Поповнити їхній запас дозволяє осіннє внесення органіки (перегній, компост). Свіжий гній безпосередньо під цибулю не вносьте, бо це викликає велике наростання зеленої маси і затримує формування цибулин.

 Висів насіння та догляд за сходами

Висів проводьте якомога раніше, використовуючи тільки високоякісне насіння. Характерною особливістю цієї культури є повільний розвиток у перший період вегетації. Інтенсивний ріст настає тільки після утворення 4-5 справжніх листків. Підзимній посів насіння проводять у ледь підмерзлий ґрунт, щоб насіння за осінь не проросло (такі рослини дають на 10-15% більший урожай). Озимі сорти висівають з 15 серпня до 7 вересня. Для них важливо сформувати 4-5 листочків до морозів. Саме із підзимніх посівів отримаєте ранню продукцію у травні. Якщо ви хочете виростити цибулю через розсаду (також гарантує високий ранній урожай), то її готують з кінця лютого, а з середини квітня висаджують готові сіянці на грядки. Останнім способом вирощують переважно салатні сорти, які формують велику цибулину і мають більш тривалий період вегетації.

Ретельно доглядайте посіви, так як цибуля - одна з найбільш чутливих до засмічення культур. Критичний період - 40-50 днів після появи сходів, коли ваша опіка та увага буде найбільш потрібною молодим рослинкам.

Ви вже зрозуміли, що цибуля – рослина примхлива. Вимоглива вона і до вологи. Хоч і не використовує багато води, проте для гарного розвитку потребує високої вологості ґрунту і повітря. При проростанні насіння та утворенні цибулини вологість ґрунту повинна бути високою, а при дозріванні - нижчою. За 15-20 днів до збирання поливи припиняють взагалі.

 

 Удобрювання

Добрива вносять восени (органічні і мінеральні) чи протягом вегетації. Зверніть увагу, що цибуля не переносить високої концентрації ґрунтового розчину, тому добрива рекомендується вносити не одноразово, а в кілька прийомів. Особливо важливо проводити підживлення сортів і гібридів, призначених для тривалого зберігання. Наприкінці вегетації підгодівлі не проводять.

 Особливості вирощування інших видів цибулі 

 Вимоги цибулі порею до ґрунтово-кліматичних умов мало відрізняються від вимог ріпчастої цибулі. Вона добре розвивається і дає високі врожаї тільки на удобрених, з достатнім запасом вологи ґрунтах. Кращий спосіб отримати хороший урожай - це виростити розсаду. Але якщо ви не бажаєте цим займатися – сійте безпосередньо в ґрунт в третій декаді травня. Розсаду починайте вирощувати з кінця лютого. Посіви накривають плівкою і розміщують у добре освітленому і теплому місці. Через місяць загущені сходи проріджують таким чином, щоб відстань між сусідніми рослинами в ряду була 2-3 см. Під час зростання розсади рекомендується підрізати листя, щоб його довжина залишалася на рівні 8-10 см. Приблизно в першій половині липня, у віці 6-8 тижнів, розсада готова до висадки. До тих пір ділянку можна використовувати під інші культури (редис, салат, рання картопля, горох та ін.). Підживлення цибулі-порею органічними чи мінеральними добривами дає дуже хороші результати. Особливо добре реагує порей на азот, що потрібно враховувати при виборі добрив. 

 Щодо особливостей вирощування цибулі шніт,   то високий урожай ніжного і соковитого листя можна отримати тільки при регулярних поливах. Ґрунт ретельно готують з осені: перекопують на глибину 25-30 см та вносять органічні добрива (гній, компост). Сіють шніт влітку і під зиму, але найкраще - навесні (2 декада квітня - 1 декада травня). У фазі 1-го справжнього листка сходи проріджують, залишаючи в рядку відстані 10-15 см між рослинами. Догляд за посівами і посадками полягає в розпушуванні міжрядь,2-3-кратному внесенні мінеральних і органічних добрив та поливу по мірі необхідності. Після масового зрізання зеленої маси рослини обов’язково підживлюють.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід
Дякую! Дуже цікава і корисна інформація.