Вирощування цибулі з насіння

 

 Вирощування цибулі з насіння

 Зазвичай, ріпчасту цибулю прийнято вирощувати із сівка. Але останнім часом городники все більше віддають перевагу насіннєвому способу. Він дозволяє зекономити на посадковому матеріалі, отримати урожай, який зберігається набагато краще та звести до мінімуму можливість занесення нематодної інфекції. Переваги способу зрозумілі – розберемося з тонкощами.

 Ріпчасту цибулю з насіння можна виростити трьома способами: ранньовесняним посівом в ґрунт, посівом під зиму та через розсаду.

  Підготовка ділянки

Немає іншої овочевої культури більш вимогливої до підготовки ділянки. Коренева система ріпчастої цибулі слабка, основна маса коренів розташована у верхньому шарі, тому для отримання гарних врожаїв потрібні легкі ґрунти з високим вмістом поживних речовин. Поповнити їхній запас дозволяє осіннє внесення органіки (перегній, компост). Свіжий гній безпосередньо під цибулю не вносьте, бо це викликає велике наростання зеленої маси і затримує формування цибулин.

 Висів насіння та догляд за сходами

Висів проводьте якомога раніше, використовуючи тільки високоякісне насіння. Характерною особливістю цієї культури є повільний розвиток у перший період вегетації. Інтенсивний ріст настає тільки після утворення 4-5 справжніх листків. Підзимній посів насіння проводять у ледь підмерзлий ґрунт, щоб насіння за осінь не проросло (такі рослини дають на 10-15% більший урожай). Озимі сорти висівають з 15 серпня до 7 вересня. Для них важливо сформувати 4-5 листочків до морозів. Саме із підзимніх посівів отримаєте ранню продукцію у травні. Якщо ви хочете виростити цибулю через розсаду (також гарантує високий ранній урожай), то її готують з кінця лютого, а з середини квітня висаджують готові сіянці на грядки. Останнім способом вирощують переважно салатні сорти, які формують велику цибулину і мають більш тривалий період вегетації.

Ретельно доглядайте посіви, так як цибуля - одна з найбільш чутливих до засмічення культур. Критичний період - 40-50 днів після появи сходів, коли ваша опіка та увага буде найбільш потрібною молодим рослинкам.

Ви вже зрозуміли, що цибуля – рослина примхлива. Вимоглива вона і до вологи. Хоч і не використовує багато води, проте для гарного розвитку потребує високої вологості ґрунту і повітря. При проростанні насіння та утворенні цибулини вологість ґрунту повинна бути високою, а при дозріванні - нижчою. За 15-20 днів до збирання поливи припиняють взагалі.

 

 Удобрення

Добрива вносять восени (органічні і мінеральні) чи протягом вегетації. Зверніть увагу, що цибуля не переносить високої концентрації ґрунтового розчину, тому добрива рекомендується вносити не одноразово, а в кілька прийомів. Особливо важливо проводити підживлення сортів і гібридів, призначених для тривалого зберігання. Наприкінці вегетації підгодівлі не проводять.

 Особливості вирощування інших видів цибулі 

 Вимоги цибулі порею до ґрунтово-кліматичних умов мало відрізняються від вимог ріпчастої цибулі. Вона добре розвивається і дає високі врожаї тільки на удобрених, з достатнім запасом вологи ґрунтах. Кращий спосіб отримати хороший урожай - це виростити розсаду. Але якщо ви не бажаєте цим займатися – сійте безпосередньо в ґрунт в третій декаді травня. Розсаду починайте вирощувати з кінця лютого. Посіви накривають плівкою і розміщують у добре освітленому і теплому місці. Через місяць загущені сходи проріджують таким чином, щоб відстань між сусідніми рослинами в ряду була 2-3 см. Під час зростання розсади рекомендується підрізати листя, щоб його довжина залишалася на рівні 8-10 см. Приблизно в першій половині липня, у віці 6-8 тижнів, розсада готова до висадки. До тих пір ділянку можна використовувати під інші культури (редис, салат, рання картопля, горох та ін.). Підживлення цибулі-порею органічними чи мінеральними добривами дає дуже хороші результати. Особливо добре реагує порей на азот, що потрібно враховувати при виборі добрив. 

 Щодо особливостей вирощування цибулі шніт,   то високий урожай ніжного і соковитого листя можна отримати тільки при регулярних поливах. Ґрунт ретельно готують з осені: перекопують на глибину 25-30 см та вносять органічні добрива (гній, компост). Сіють шніт влітку і під зиму, але найкраще - навесні (2 декада квітня - 1 декада травня). У фазі 1-го справжнього листка сходи проріджують, залишаючи в рядку відстані 10-15 см між рослинами. Догляд за посівами і посадками полягає в розпушуванні міжрядь,2-3-кратному внесенні мінеральних і органічних добрив та поливу по мірі необхідності. Після масового зрізання зеленої маси рослини обов’язково підживлюють.

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід
Дякую! Дуже цікава і корисна інформація.