Загроза врожаю від надмірних травневих дощів і холодів

порадиВід примх погоди безпосередньо залежить майбутній урожай ягід і овочів. Вся праця може бути марною, якщо в травні надто дощитиме або буде холодно. Як вберегти врожай від несприятливих умов?

Чим небезпечний для врожаю надмірний дощ

Народна прикмета свідчить: часті дощі в травні - до родючого року. Однак садівники знають, що надлишок вологи в кінці весни може загрожувати врожаю.

Підвищена вологість не йде на користь садовим культурам. Страждають від неї плодово-ягідні рослини і овочі:

 • Плодові дерева, незважаючи на свою міць і великі розміри, «бояться» дощу. Надлишки вологи сприяють швидкому поширеннювода на городі грибків по саду. Подальше лікування може затягнутися до кінця року. Проливні дощі залишать садівника без врожаю яблук, груш та інших плодів і ягід також з іншої причини: відсутність запилювачів. Вони перечікують вологу погоду, не вилітають з укриття.
 • Картопляним посадкам слід приділити особливу увагу під час дощів. Рекомендується формування високих гребенів при підгортанні, щоб відвести надлишки вологи від посаджених бульб. Рослини в цей період дуже вразливі. Бульби в дуже сирій землі можуть «задихнутися», в результаті стрімко розвивається гниль, весь посадковий матеріал загине. Не менш небезпечні дощі і для бадилля. Його  активно вражають всі види небезпечних грибків. Буде потрібно проведення декількох обробок фунгіцидами.
 • Розсада томатів та інших овочів може постраждати від грибкових захворювань. Надлишок води шкідливий для культур, може викликати загнивання коренів, поширення гнилей по листю і зав'язі.

Часті опади не шкодять лише пряним, зеленим культурам. Вони охоче розвиваються, дають багате, соковите листя. Не страшна волога і капусті. При відносно теплій погоді і опадах листя активно наростає, раніше формує врожай.

Чим небезпечний для врожаю холод

Зворотні заморозки - «страшний сон» садівників. Вони здатні погубити всю розсаду і квіткові бруньки на деревах всього за кілька годин. Дачники безсилі перед похолоданням. Якщо нульові температури здатні перенести багато рослин, то навіть легкий мінус буде згубний для всієї розсади.сніг на траві

Пошкоджені морозом культури будуть довго відновлюватися, період плодоношення відкладеться на більш пізній термін. Це призведе до зниження врожайності.

Небезпечний «мінус» і для дерев. Бутони і квіти легко ушкоджує мороз. Після такого впливу вони масово осипаються, плоди і ягоди не зав'язуються.

Якщо заморозки прогнозують одноразові, ранкові або нічні - пережити їх рослинам легше. Більш небезпечним явищем вважають затяжні заморозки, що тривають протягом декількох ночей.

Як зберегти врожай

Порятунок врожаю - головна турбота садівника при несприятливих погодних умовах. Дачникам слід негайно приступати до обробки рослин перед прийдешніми заморозками або якщо видався сухий день в дощовий період.

Тепло і волога - ідеальні умови для життєдіяльності слимаків та равликів. Вони пошкоджують плоди полуниці і суниці, дотичні з землею, здатні повністю знищити розсаду огірків, кавунів, капусти, кабачків і гарбузів.

Врятувати врожай допоможуть гранульовані засоби від равликів і слимаків. Ефективним препаратом є Снаколь від слимаків. Різнобарвні гранули розсипають в міжряддях і в місцях скупчення шкідників. Знерухомлені шкідники висихають протягом кількох діб.

Проти стресу у рослин використовують:слимаки на листях

 • Кендал. Має виражену антистресову дію, запобігає рослинам легко і без втрат переживати капризи погоди. Він збільшує стійкість рослин до посухи та заморозків, зміцнює стінки клітин садових культур.
 • Вимпел. Унікальний препарат з множинною дією: антистрессовую, кріопротекторною, адаптогенну, що стимулює ріст. Засіб має також функцію прилипачів. Його застосування в травні дозволяє не тільки врятувати рослини, але і збільшити їх урожайність на третину.
 • Мегафол. У складі препарату - натуральні полісахариди, амінокислоти і фітогормони. Вони виводять з клітин рослин шкідливі сполуки, перешкоджають проникненню в плоди пестицидів. Крім того, засіб ефективний в боротьбі за урожай при стресових для культур ситуаціях.
 • Радіфарм. Антистресовий препарат, який виконує також функції укорінювача і стимулятора росту. Він насичує рослини мікроелементами, активує клітинний обмін речовин, викликає посилений ріст кореневої системи.
 • Епін + - стимулятор росту, що допомагає рослинам подолати несприятливі умови з найменшими втратами. Препарат активує вегетаційні процеси в тканинах і клітинах рослин.

Для захисту рослин і плодів використовують фунгіциди. Вони допоможуть запобігти поширенню грибків по посадкам. Якщо плодоношення культури настане не скоро, можна використовувати будь-які препарати для обробки - хімічні або біологічні. Ефективні обробки засобами: Блу Бордо, Хорус, Скор та ін.

Якщо ж планується швидке отримання врожаю, вибір слід робити на користь біологічних засобів. Вони повністю безпечні для людини, виробляються на основі корисних бактерій, не проникають в плоди і тканини рослин. Одним з найбільш відомих біопрепаратів є Фітоспорин.

Якщо готових препаратів під рукою немає, можна використовувати народні засоби. Одні допоможуть позбутися від слимаків, інші - допоможуть запобігти поширенню хвороб, треті - врятують від холодів.

Народні засоби для збереження врожаю:гранули вруці

 • суперфосфат - доступний підручний засіб, який вносять мінімум за добу до настання похолодання;
 • сіль - прекрасний засіб для відлякування слимаків та равликів від ніжної розсади або плодів;
 • підпірки - встановлюють під кущами полуниці або овочів, щоб виключити зіткнення плодів з грунтом, збільшити провітрюваність рослин;
 • дренаж - за допомогою вил на грядках слід виконати множинні глибокі отвори;
 • покривний матеріал - найнадійніший спосіб порятунку рослин і врожаю від похолодання;
 • димлення, дощування - два способи зберегти урожай плодово-ягідних культур.

Якщо прогнозується довгий період негоди або холоду, слід відразу вживати всіх заходів для захисту рослин і порятунку врожаю. Найбільший ефект нададуть комплексні заходи - обробка антістрессантамі, фунгіцидами, формування укриттів.

Якщо рослин в травні чекають серйозні випробування у вигляді рясних, тривалих дощів або раптових поворотних заморозків, слід вжити заходів для збереження врожаю. Врятувати плоди і ягоди можна за допомогою ефективних засобів - стимуляторів росту, антистресових складів, народних засобів.

Товари зі статті
38грн
Виробник
Syngenta (Швейцарія)
Культури
Газонна трава, Яблуня, Вишня, Черешня, Плодово-ягідні, Виноград, Слива, Груша, Абрикос, Персик, Полуниця
Для захисту від
клястероспоріоз, моніліальний опік, парша, борошниста роса, плодова гниль, сіра гниль, біла і бура плямистості, кучерявість листків, мілдью, оїдіум, П

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід