Захист груші на присадибних ділянках

порадиЯблуні та груші мають схожі захворювання і шкідників, проте є у грушевих дерев власні, специфічні «вороги». Це слід враховувати при підборі препаратів для обприскування груші в період вегетації. Адже не всі вони здатні впоратися з небезпечними комахами і грибками.

Шкідники груші

З приходом весни слід ретельно оглядати грушеві дерева на предмет ураження шкідниками. Перезимовані комахи стають активними вже з перших теплих днів.

Шкідники грушевих дерев:

  • Грушевий довгоносик (трубковерт). Комаха здатна паразитувати не тільки на груші, а й на ряді інших плодово-ягідних культур. Однак для грушевих дерев шкідник найбільш небезпечний. Перезимовані жуки активно пошкоджують бруньки, а потім живляться свіжим, молодим листям і пагонами.препарати від грушевих кліщів Визначити наявність трубковертів в саду можна по скрученим в трубку листю - в них самка шкідника відкладає яйця, влаштовуючи за сезон до 30 таких «гнізд».
  • Грушевий галовий кліщ. Мікроскопічні комахи проводять зимівлю під покривними лусками бруньок. А з приходом тепла відкладають яйця у бруньки, що розпускаються. В результаті молоде листя уражається личинками шкідника, на ній з'являються галові нарости. За сезон кліщ здатний поширитися по всьому дереву. Уражене листя темніє і опадає.
  • Грушева медяниця. Дорослі особини сисного шкідника зимують в опалому листі або в тріщинах кори плодових дерев. Зі встановленням стабільного тепла комаха робить кладки яєць близько бруньок, а з появою листя - на нижній частині листової пластини. Вражає шкідник і квітки, відкладаючи яйця близько квітконіжок. Личинки, що вилупилися з другої половини весни починають активно послаблювати дерево, стають причиною зараження груші грибками.

У профілактичних цілях досить однієї обробки інсектицидами, однак при сильному ураженні дерев медяницею і кліщем проводять дворазове обприскування препаратом Вертімек - перший раз до цвітіння, другий раз - після його закінчення. препарати від грушевого трубковертаПідвищити ефективність обробки можна чергуванням препаратів: для ранньовесняного захисту застосовують препарат Енжіо, а після цвітіння - Вертімек.

Ефективні препарати проти грушевого трубковерта - Ампліго, Актара і Енжіо. Профілактичну обробку проводять з фази «зелений конус» і до цвітіння.

Хвороби груші

Хвороби груші не тільки псують зовнішній вигляд дерева або плодів, але і послаблюють дерево, поступово призводять до його загибелі.

Небезпечні хвороби грушевого дерева:

  • Бактеріоз (побуріння листя). Захворювання поширюється комахами і повітряно-крапельним шляхом у вологу погоду. При виявленні перших ознак ураження - побуріння листя - гілки зрізують із заходом на 3 см на здорову тканину. Уражені пагони знищують.препарати від іржі на груші
  • Іржа груші. Поширене захворювання призводить до передчасного опадання листя груші, послаблює дерево, призводить до зниження зимостійкості. Грибкове захворювання поширюється на грушеве дерево із ялівцю козацького, що знаходиться поблизу - саме на ньому відбувається основний розвиток грибка.

Профілактичні обробки проти перезимували збудників хвороб проводять ранньою весною, ще до розпускання бруньок груші. Для обприскування використовують медьсодержащие препарати (Бордосская рідина та ін.) або Тіовіт Джет. Цей препарат використовують і після закінчення цвітіння дерев. Крім фунгіцидної дії, засіб знищує деякі види кліщів.

Інший ефективний засіб проти хвороб груш - Скор. Обробку проводять двічі з інтервалом в 10-14 днів.

Для захисту груші від шкідників і хвороб слід проводити профілактичні обробки фунгіцидами та інсектицидами з моменту набрякання бруньок. Це дозволить знищити шкідників і хвороботворні грибки і уникнути зараження всього саду.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід