Захист самшиту від шкідників влітку

порадиСамшит - популярна вічнозелена рослина, яка полюбилася садівникам за придатність до стрижки: його можна сформувати у вигляді будь-якої, навіть самої вигадливої фігури. Густа крона куща і вологі умови його зростання сприятливі для багатьох видів комах, в т.ч. шкідливих. Як захистити самшит від шкідників влітку?

Які шкідники небезпечні для самшиту влітку

У літню пору самшит особливо схильний до нападу шкідників. Комахи швидко поширюються по кущу, послаблюють його. При відсутності лікування навіть самі мікроскопічні шкідники можуть стати причиною загибелі дорослої рослини.

Листоблішка

Непримітна жовто-зелена комаха з крилами часто селиться на рослині колоніями. Заражені личинками листя скручуються, деформуються, покриваються білястим нальотом. Восковий наліт є живильним середовищем для «підростаючого покоління» шкідника.шкідник на самшиті

Поодинокі комахи і навіть невеликі колонії не здатні погубити рослину, проте можуть сильно послабити її до наступаючої зими.

Самшитова галиця

Поява на листі і пагонах самшиту галів - коричневих або жовтуватих наростів - явна ознака зараження рослини самшитовою галицею. Личинки комахи харчуються соком куща, приводячи до утворення «пухирів», які згодом покриваються корковим шаром. При відсутності лікування рослина швидко слабшає, зупиняється в рості і гине.

Самшитова вогнівка

Гусениці самшитової вогнівки - одні з найнебезпечніших шкідників самшитових кущів. Вони в лічені дні можуть знищити навіть міцну рослину. Комахи обплутують самшит павутиною, знищуючи листя. В результаті кущ швидко сохне, втрачає декоративний вигляд.

Шкідник практично не має природних ворогів, добре розмножується навіть у несприятливих умовах. Боротьбу з самшитовою вогнівкою слід починати при перших ознаках зараженості.

Павутинний кліщпаутина на самшиті

Мікроскопічна комаха зустрічається практично на будь-яких кімнатних, декоративних, овочевих і плодово-ягідних культурах. Колонії кліща швидко обплутують листя самшиту найтоншою павутиною. Сприяють швидкому поширенню комахи суха і спекотна погода.

Виявити павутинного кліща на самшиті вдається не відразу: на листках з'являються дрібні жовтуваті точки - проколи, сам лист з часом покривається павутинкою і відмирає.

Самшитовий червець

Середина літа - час активного поширення по самшиту червеця. Це невелика біла комаха веде потайний спосіб життя, поселяється в пазухах листків і на їх зворотному боці. Колонії комах легко визначити по білястим виділенням і білим, немов вата, коконам, в яких приховані яйця шкідника.

Щитівка

Коричневі нарости на стеблах і листках самшиту - не захворювання, а поширений небезпечний шкідник - щитівка. Множинні комахи різних розмірів харчуються соком куща, сильно послаблюючи його.

Як захистити самшит від шкідниківвогнівка на самшиті

При перших ознаках появи шкідників на самшиті - пожовтіння листя, утворення павутинки, зупинка в рості рослини - слід приступати до лікування куща.

Профілактика

Напад будь-якого шкідника можна запобігти своєчасними обробками захисними складами і правильною агротехнікою. В іншому випадку рослина швидко втратить декоративний вигляд.

Проти шкідників самшиту ефективні такі профілактичні заходи:

 • своєчасна обрізка, видалення пошкоджених, загущаючих і слабких пагонів;
 • повноцінне підживлення по сезону;
 • знезараження робочого інструмента після кожного використання;
 • підтримання належних умов для вирощування культури: високої вологості та постійної температури;
 • залучення в сад природних ворогів: комахоїдних птахів, сонечок, золотоочок та інших хижих комах.

Однак кращою профілактикою стане обробка рослин інсектицидними препаратами в період активності шкідників.

Які препарати використовувати для обробки самшитукущі самшиту

При виявленні перших ознак ураження самшиту шкідниками слід приступати до обробки рослин захисними складами. Їх підбирають відповідно до виду шкідливої комахи.

Для обробки самшиту від шкідливих комах використовують ефективні препарати:

 • Актеллік - популярний інсектицид від вогнівки, попелиці, галиці, кліщів і блішки. Володіє високою ефективністю і тривалим періодом захисної дії.
 • Вертімек - препарат, який надає інсектицидну і акарицидну дію на широкий спектр шкідників декоративних, плодово-ягідних і овочевих культур. Препарат стійкий до змивання опадами, володіє тривалою захисною дією.
 • Фуфанон - дієвий препарат проти шкідників самшиту: вогнівки, кліща, червеця та інших сисних і гризучих комах.
 • Балазо - препарат з акарицидною та інсектицидною дією ефективний проти кліщів, гусениць та інших шкідників самшиту.
 • Цезар - надійний інсекто-акарицид, застосовуваний для знищення кліща на будь-якій стадії розвитку, а також вогнівки, попелиці, блішки та інших комах.
 • Санмайт - високоефективний контактний акарицид, який має згубну дію на кліща на всіх стадіях його розвитку. Володіє стрімкою дією, ефективною навіть при низьких температурах.
 • Антикліщ ПРО - засіб, що поєднує інсектицидну і акарицидну дію має широкий спектр дії. Препарат ефективний проти сисних і гризучих шкідників, всіх видів кліщів.

Всі обробки інсектицидами і акарицидами проводять тільки оригінальними, ефективними препаратами відповідно до інструкції. Не слід порушувати рекомендований режим дозування, оскільки в цьому випадку не гарантовано захисну дію. Всі роботи проводять в масці і рукавичках, розведений робочий розчин зберіганню не підлягає.

Своєчасна обробка самшиту хімічними і біологічними захисними препаратами запобігає появі на рослині шкідників. Це дозволить зберегти високу декоративність повільноростучої культурі і стимулювати її правильний ріст і розвиток.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід