Защита растений препаратами природного происхождения

блогБезпека препаратів - один з найважливіших критеріїв при розробці нових ефективних препаратів. Все більше виробників віддають перевагу створенню біологічних, натуральних засобів захисту рослин з органічної сировини або безпечних синтетичних аналогів.

Принцип захисної дії препаратів Вертімек і Проклейм

Садівники вже оцінили і полюбили біологічні препарати швейцарської компанії «Сингента»: Максим - популярний протруйник насіння, Квадріс - ефективний фунгіцид. Серед новинок агрохолдингу - препарати Вертімек і Проклейм. Обидва засоби виробляються на основі продуктів життєдіяльності корисних мікроорганізмів - авермектинів. Вони мають короткий термін очікування - всього до 14 діб.

Обидва препарати мають інсектицидну дію, проте діють проти різних груп шкідників. Після обробки засіб швидко вбирається в тканини листка і залишаються в ній протягом усього захисного терміну. В результаті рослина захищена навіть від шкідників, що розташовуються на зворотному боці листкової пластинки. 

Діюча речовина проникає в тканини швидко, тому дієвість препаратів не знижується через високі температури, опади або активного сонця. Під прямими сонячними променями біоінсектициди швидко розкладаються і втрачають ефективність, тому захисні обробки проводять в похмурі дні або у вечірній час.

Переваги препарату Проклейм
біо-інсектицид Проклейм

Метелики-шкідники - особлива група комах, які докучають садівникам. Совки, молі, білани і плодожерки здатні завдати серйозної шкоди посадкам, залишити дачників без врожаю овочевих і плодово-ягідних культур.

Період їх активності розтягнутий на протязі всього сезону: дорослі комахи живуть короткий термін, проте встигають зробити безліч кладок на рослинах. Личинки, що вилупилися швидко проникають всередину плодів або ховаються в листі.

Знищити цих шкідників на садовій ділянці за допомогою побутових засобів досить складно, оскільки вони швидко розпадаються від впливу ультрафіолету або високих температур. Крім того, подібні засоби мають високу токсичність і можуть накопичуватися в дозрівають овочах, фруктах і ягодах.

Біоінсектицид Проклейм використовується для захисту садових культур від лускокрилих шкідників. Доведено його ефективність проти більш ніж 40 видів шкідливих комах. Це не тільки шкідливі метелики, а й трипси, мінери і ін.

Проклейм має кишково-контактну дію, знищує дорослих комах, гусениць, личинок і навіть яйця шкідників. Вже через 1-4 години вони перестають харчуватися і втрачають рухливість, а через 1-4 дні настає їх повна загибель.

Оптимальний період для захисних обробок - від початку кладок яєць до масового виходу личинок шкідників. Перевага препарату Проклейм перед іншими інсектицидами - хороше проникання в тканини без поширення по рослині з соками. Тому важливо рясно змочувати робочим розчином всю вегетативну частину рослин.

Слід враховувати, що при приготуванні бакових сумішей біоінсектициди не можна змішувати з лужними сполуками, рідкими добривами і фунгіцидами, що містять фосетил алюмінію. Найбільшу ефективність засіб має при температурі + 15 ... + 25 градусів.

Переваги препарату Вертімек
біо-інсектицид Вертимек

Вертімек - надійний препарат, що поєднує інсектицидну і акарицидну дію. Він призначений для захисту плодово-ягідних і овочевих культур від сисних шкідників, мінерів, рослиноїдних кліщів, трипсів. Незаперечна перевага препарату - його широкий спектр дії. Він згубний проти садових шкідників, проте немає фітотоксичної дії на рослини.

Вертімек можна використовувати для обробки суниці, винограду, овочів, плодових дерев, горіхів.

Важливо правильно підбирати час обробки суниці проти кожного виду комах:

  • проти трипсів - на початку бутонізації та після збору врожаю;
  • проти кліщів - в період відростання розетки.

Особливо ефективні обробки плодових культур препаратом Вертімек:

  • в фазі утворення бутонів - для знищення перезимувалих самок кліщів;
  • після цвітіння - для позбавлення від кліщів, мідяниць, мінуючої молі та ін.

Препарати Проклейм і Вертімек мають високу ефективність, очищають сад від шкідливих комах. Завдяки своєчасним обробкам біологічними препаратами рослини надійно захищені, але не токсичні.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід