Каталог саджанців обліпихи

Знайдено: 1 - 7 серед 7 товарів

Обліпиха (лат. Hippophae) – рослина сімейства лохові, які ростуть переважно на берегах річок та озер на піщаному ґрунті або гальці. Вона також часто зустрічається в гірській місцевості на висоті понад 2000 метрів над рівнем моря. 

Народні цілителі використовували обліпиху ще за часів Стародавньої Греції. Все більше сучасних людей розуміють, що купити саджанці обліпихи онлайн і виростити їх на присадибній ділянці або дачі – це чудовий спосіб забезпечити родину вітамінами. Ягоди обліпихи вживають у свіжому вигляді, сушать, заморожують, готують з них соуси, соки, варення та інші страви. 

Переваги вирощування обліпихи

Плоди обліпихи містять близько 190 різних біологічно активних речовин. Серед них вітаміни А, Н, В1, В2, С, D, Е, В3, В6, В9, флавоноїди, амінокислоти, феноли, бета-каротин, фолієва та органічні кислоти, мінеральні елементи. Ягоди обліпихи здатні уповільнити процеси старіння, знижують ризик вірусних сезонних захворювань. Їх вживання також сприяє покращенню стану шкіри та волосся, роботі мозку, системи травлення, підтриманню нормального стану суглобів, прискорює обмін речовин та знижують почуття голоду. 

Кращі сорти обліпихи

Обліпиха в нашій країні відома досить давно, але сортові рослини з'явилися тільки в 30-х роках XIX століття. У нашому кліматі спеціалісти рекомендують обирати морозостійкі сорти, наприклад:

  • Велетень – середньо-високий жіночий сорт заввишки до 3 метрів з невеликою овальною кроною. Вузьке листя зеленого кольору має невеликий наліт. Великі соковиті плоди вагою до 1,2 грама оранжевого кольору мають кисло-солодкий смак з легкою терпкою нотою. Сорт має високу морозостійкість, найкраще росте на сонячних ділянках з супіщаним родючим ґрунтом.
  • Адам – чоловічий сорт (кущ виконує роль обпилювача для жіночих рослин, не дає врожаю). На 4-5 жіночих дерев достатньо 1 чоловічого куща. Кущ має щільну розкидисту крону, на пагонах колючок немає. Сорт стійкий до хвороб, шкідників та морозів, найкраще росте на сонячних ділянках, які захищені від протягів.
  • Клавдія – популярний жіночий сорт, який характеризується високою стійкістю до морозів та не вибагливістю до догляду. Це багатостовбурний чагарник середньою висотою 2,8-3 метри, який за бажанням можна сформувати у вигляді дерева. Гілки не мають колючок, плоди помаранчевого кольору мають вагу 0,75-0,85 грама, дозрівають в серпні.
  • Єва – жіночий сорт з високою морозостійкістю. Кущ не потребує складного догляду, виростає висотою до 3 метрів, починає родити у віці 3-4 роки. Середній врожай з одного куща складає приблизно 20 кілограмів плодів.

 

Особливості вирощування обліпихи

Купити саджанці обліпихи онлайн в Україні варто в період посадки (весною або осінню). Навесні саджанець необхідно посадити в ґрунт до розпускання бруньок. Ягоди родяться лише на жіночих рослинах, а чоловічі кущі необхідні для їх запилення. Один чоловічий кущ потрібен в середньому на 4-6 жіночих рослин. 

Де купити саджанці обліпихи в Україні онлайн

Купуйте саджанці обліпихи онлайн з доставкою по Україні в нашому інтернет-магазині. В наявності великий вибір сортів для вирощування в нашому кліматі. При замовленні на суму 1500 гривень доставка безкоштовна (адресна кур'єром — від 2000 гривень). 

Обирайте та купуйте саджанці обліпихи у нас, щоб забезпечити родину ягодами, які вчені називають одними найкорисніших у світі.