Селера – це трав'яниста рослина сімейства зонтичних, яка широко використовується для приготування страв у багатьох кухнях світу (італійській, іспанській, французькій, японській та корейській). Самостійне вирощування смачної та корисної рослини на дачі або присадибній ділянці досить просте, а купити насіння селери онлайн ви можете в нашому інтернет-магазині.
Вирощування селери з насіння: користь на власному городі
Селера відрізняється високим вмістом клітковини, на перетравлення якої організм витрачає багато енергії, тому її рекомендують для приготування дієтичних страв (калорійність 100 грамів оцінюється усього в 23-25 ккал). Також селера містить вітаміни С, В, А, Е, К, які найкраще засвоюються у поєднанні з жирними продуктами (наприклад, зі сметаною).
Існує 3 види селери, кожен з яких має унікальні корисні властивості:
Листова селера багата на вітаміни, а також містить велику кількість мікро- та макроелементів (калій, кальцій, магній, фосфор та натрій). Вона покращує роботу нервової та серцево-судинної систем, покращує імунітет.
Коренева селера сприяє зміцненню стінок судин, підвищує загальний тонус організму та працездатність, має м'яку сечогінну дію.
Черешкова селера – найпопулярніший вид рослини – покращує роботу центральної нервової системи, допомагає виводити з організму зайву рідину, при регулярному вживанні уповільнює процеси старіння. Соковиті хрумкі черешки містять фосфор та вітамін K, смакують в сирому виді (як самостійно, так і у складі салатів, смузі), а також додаються в супи, овочеві рагу та інші страви.
Особливості вирощування насіння селери
Селера не надто вибаглива до умов вирощування. Для отримання гарного врожаю потрібні сонячна ділянка з пухким та родючим ґрунтом (восени варто внести органічні добрива) та регулярний полив (рослина любить велику кількість вологи, але не можна допускати її застою). Листові сорти можна саджати, як на сонці, так і на ділянках з легкою тінню.
Варто пам'ятати, що селера всіх видів має великий термін визрівання (110-190 днів), тому її вирощують через розсаду, яку пересаджують у відкритий ґрунт через 70-80 днів.
Листова селера майже не потребує догляду. Достатньо стежити за тим, щоб ґрунт завжди був злегка вологим, при вирощуванні на ділянках з родючим ґрунтом підживлення не потрібне. Листові сорти починають вибірково прибирати (по декілька гілочок з кожної рослини) у середині літа.
Черешкові сорти починають зрізати наприкінці серпня. Це також роблять вибірково, тому збір врожаю може продовжуватись до заморозків (до -6 градусів). Кореневу селеру викопують, починаючи з кінця серпня, основну частину врожаю збирають після перших легких заморозків.
Важливим аргументом на користь рішення купити насіння селери та виростити її на власному городі є можливість збереження врожаю впродовж всієї зими. Коренева селера чудово зберігається в прохолодному приміщенні у ящику з піском. Листову та черешкову частину рослини для тривалого зберігання можна заморожувати.
Де купити насіння селери з доставкою по Україні
Купуйте насіння селери за вигідними цінами в міні або середніх упаковках. В наявності насіння таких відомих виробників, як Hem Zaden (Голландія), Satimex (Німеччина), Bejo Zaden та Rijk Zwaan (Голландія), а також українських торгових марок. Доставка Укрпоштою та Новою Поштою по всій Україні.
Гарантуємо відмінну якість посівного матеріалу та сервіс високого рівня.