Чим підживити ягоди навесні: лохина, полуниця, виноград

Чим підживити ягоди навесніЗміст статті:

Весняне підживлення ягід вкрай важливе для забезпечення доброго врожаю. Зазвичай ягоди підживлюють кілька разів за сезон, але саме весняне внесення має найбільшу вагу, оскільки в цей період формується початковий листовий апарат. Чим краще він розвинений навесні, у перші етапи розвитку рослини, тим міцнішим і здоровішим буде ягідний кущ. Добрива, внесені навесні, впливають не лише на врожай, а й роблять рослини більш стійкими до стресів від несприятливих погодних умов, зміцнюють імунітет рослин, що захищає їх від хвороб.

Комплексні добрива для ягід

Для ягідних рослин велике значення мають органічні підживлення. Навесні це компост, восени – гній, курячий послід (або ж гранульовані добрива на основі курячого посліду). Не можна забувати про регулярний полив, адже вони погано переносять пересихання, особливо в період зав’язування та дозрівання ягід, а органічні добрива сприятливо впливають на водоємність ґрунту. Водночас надмірне підживлення ягідних рослин може мати негативні наслідки. Надмірна кількість азоту затримує дозрівання плодів. Крім того, після надмірного внесення добрив ягоди втрачають свій колір і можуть стати м’якими і водянистими. У свою чергу, надлишок калію викликає прискорене цвітіння та опадання плодів. З цієї причини варто обирати добрива, які правильно збалансовані відповідно до потреб окремих видів рослин. На ринку є достатня кількість добрив для ягідних, ми ж розповімо про спеціалізовану лінійку добрив Флоровіт для ягідних культур.

Чим підживити лохину навесні

Чим підживити лохину навесніСеред інших ягід лохина вирізняється прихильністю до кислих ґрунтів – на рівні 3,8-4,9 pH. За недостатньої кислотності (тобто при показнику pH вище 5) лохина матиме відставання у рості, рано жовтітиме і скидатиме листя, що негативно позначиться на врожайності. Визначити кислотність ґрунту і виправити її варто ще до посадки лохини. Для визначення pH можна скористатися вимірювачем кислотності ґрунту або тест-смужками.

Однак навіть якщо лохина була посаджена у нейтральний або лужний ґрунт, можна виправити ситуацію. Головне – зробити це якомога раніше в сезоні. Існує значна кількість препаратів, які підкислюють ґрунт для лохини. Також є чимала кількість добрив, які одночасно і підкислюють ґрунт, і забезпечують лохину поживними речовинами.

Для одночасного підживлення і підкислення ґрунту можна використати добриво для чорниці (лохини) та брусниці. Це комплексне добриво, тобто містить, азот фосфор і калій, а також сірку, бор, мідь, залізо, марганець, молібден і цинк.

Підживлення лохини починають навесні на початку росту рослин, зазвичай у середині квітня. У перший рік вирощування використовують дозування 20 г/м2.. У наступні роки вирощування - по 30-35 г/м2.

Друге весняне підживлення проводять за місяць після першого. Рекомендована доза та сама. Третє підживлення проводять вже влітку, також череза місяць. Завершити підживлення рослин рекомендується до середини червня – більше в цьому сезоні лохину не удобрюємо.

Добриво слід розкидати навколо куща і акуратно перемішати з землею. Обережно, бо лохина має неглибоку кореневу систему. Після цього слід полити рослини.

Добриво для лохини також підходить для внесення під рододендрони, азалії, верес та папороті, які також люблять кислі ґрунти, однак дозу внесення потрібно регулювати відповідно до інструкції.

Крім того, якщо pH ґрунту вже достатньо кислий для вирощування кислотолюбних рослин, для підживлення лохини навесні можна використати універсальне добриво від Флоровіт

Чим підживити полуницю навесні

Чим підживити полуницю навесніВесняне підживлення полуниці можна починати вже з березня, якщо йдеться про другий рік вирощування. Орієнтуємося на плюсову температуру ґрунту і відсутність снігу. Щойно посаджену полуницю удобрюємо перший раз під час або після посадки. Загалом полуницю удобрюють один або два рази на сезон. Обраної схеми слід дотримуватися протягом подальшого вирощування у наступні роки.

При посадці норма витрати добрива Флоровіт для полуниці становить 500 г на 10 м2. Добриво ретельно змішують з ґрунтом на місці посадки кущиків. Не слід висипати чисте добриво безпосередньо в посадкові ямки, це може призвести до опіку коренів і надмірного удобрення. ЗА посадкового підживлення полуницю більше в цьому сезоні не підживлюємо.

У наступні роки можна підживлювати полуницю за наступними схемами:

  • один раз навесні з розрахунку 250 г на 10 м2;
  • один раз навесні 15 г на 10 м2 і один раз після збирання врожаю – 100 г на 10 м2.

Ми радимо використовувати схему підживлення полуниці двічі на сезон. Хоча зазначене добриво має пролонговану дію, велика кількість опадів може зробити його менш ефективним, у разі ж подвійного використання ефект рівномірно розподіляється протягом всього сезону вегетації, рослини входять в зиму більш стійкими.

Зважте, що полуницю не слід підживлювати восени, навіть якщо ви пропустили весняне і літнє підживлення.

Добриво Флоровіт для полуниці можна використовувати і для підживлення інших ягідних кущів, таких як малина, смородина, порічка, аґрус. Норма внесення – 25-50 г добрива на кущ.

Підживлення винограду навесні

Підживлення винограду навесніПопри те, що виноград можна вирощувати практично в будь-якому ґрунті і отримувати пристойні врожаї, ця рослина чітко реагує на весняне підживлення збільшенням врожаю. Підживлення винограду важливе ще й з точки зору здоров’я багаторічних насаджень – менше уражується лоза.

Завдяки спеціальній рецептурі добриво Флоровіт для винограду діє протягом усього вегетаційного періоду і містить мікроелементи у доступній формі.  Флоровит для винограду містить природні мінерали, що робить його більш екологічним.

Перед посадкою вносять 1-1,5 кг добрив з розрахунку на 10 м2. У цьому сезоні підживлення не повторюємо. Однак за наявності надлишків можна використати добриво на інших ягідних культурах відповідно до інструкції. Також можна залишити залишки на наступний рік вирощування, адже добриво має значний термін зберігання і придатності.

У подальші роки вирощування виноград підживлюють двічі на рік. Перше підживлення винограду проводять навесні після розкриття бруньок. Друге – за 10 днів до цвітіння чи на початку цвітіння (орієнтовно кінець травня). Виноград другого року вирощування підживлюють з розрахунку 45 г добрив на рослину при кожному удобренні. Починаючи з 3 року дозу збільшують до 60 г.

Товари зі статті