Клумби безперервного цвітіння: правильний підбір рослин

порадиКвітуча все літо клумба - мрія кожного садівника. Завжди доглянута, святкова, вона неодмінно притягує погляди. Щоб отримати клумбу безперервного цвітіння, важливо правильно підібрати культури для посадки. Які квіти вибрати?

Підбір рослин для клумби безперервного цвітіння

Підбір рослин для постійно квітучої клумби повинен бути обдуманим до дрібниць. В іншому випадку доведеться змінювати склад або розташування кольорів, щоб досягти ідеалу.

За часом цвітіння

Основний упор при підборі рослин для безперервно квітучої клумби варто робити на період цвітіння культур. Їх вибирають так, щоб в будь-який момент часу квітник не виглядав «понуро» без яскравих фарб квітів. Майбутній квітник детально промальовують на плані і відзначають період цвітіння кожної рослини.весняна клумба

Черговість появи квітів на клумбі:

Культури, квітучі в один час, бажано рівномірно розподіляти по клумбі, враховуючи також забарвлення суцвіття.

Щільність посадки

Під час висадки рослин на клумбу важливо враховувати особливості їх росту і розвитку. Так, багаторічні квіти висаджують на відстані один від одного. Це дозволить рослинам набратися сил і не конкурувати за світло і живлення. Згодом порожні місця заростають, культури зімкнуть ряди і будуть виглядати максимально ефектно.троянди на клумбі

Однорічні рослини, навпаки, краще висаджувати на невеликій відстані один від одного. Відступ залежить від висоти і розложенності конкретної культури і завжди вказується на упаковці насіння.

Також слід продумати чисельність рослин. Великі, рясні екземпляри хороші в сольній посадці, а дрібні - в груповий.

Розміщення на клумбі

При плануванні клумби безперервного цвітіння важливо не тільки підібрати рослини, але і правильно висадити їх на певні місця. Якщо квітник буде проглядатися тільки з однієї точки, наприклад, буде розташований біля стіни сараю або забору, то рослини висаджують ярусами.

На першому плані розміщують самі низькорослі, сланкі культури. По центру висаджують середньорослі квіти, а на задньому плані - найвищі на зріст.

Якщо ж квітник розташований на відкритому місці і проглядається з різних сторін, то висаджують рослини інакше. Найвищі на зріст (зазвичай це кущі) розташовують по центру клумби, а низькорослі - по її краю.

Однорічні і багаторічні

Клумба безперервного цвітіння може складатися з однорічних або багаторічних рослин. Однак привабливіше і зручніше мати змішані квітники, де основою виступають багаторічники, а однорічні лише доповнюють красу композиції.лілійники

Перевага однорічників - в можливості щорічно змінювати культури, щоб клумба не набридла. Однак вони вимагають догляду: через розсаду або відразу в грунт, однорічники потребують ретельного догляду в перший час. Чудово виглядають на клумбах чорнобривці, лобулярія, левиний зів, айстри, календула та інші культури.

Багаторічні культури менш вимогливі до догляду, вони рясно цвітуть. Крім того, вони довгі роки здатні рости на одному місці.

Як створити клумбу безперервного цвітіння

Створити клумбу безперервного цвітіння за заздалегідь підготовленим планом не складе труднощів. Оптимальний час висадки - весна, однак багаторічні культури можна посадити вже з осені.

Порядок облаштування клумби:

  • Підготовка ґрунту. Грунт перекопують, видаляють кореневища бур'янів. Обов'язково вносять перегній і комплексні мінеральні добрива для підвищення родючості. На бідних грунтах цвітіння буде мізерним, нетривалим. У глинисті грунти вносять річковий пісок, в піщані - глину. Це дозволить поліпшити структуру грунту.
  • Посадка рослин. Спочатку висаджують найбільші, об'ємні рослини - кущі або розлогі багаторічники. Далі порожнечі між ними заповнюють невеликими рослинами. Між багаторічниками залишають не менше 0,2-0,5 м вільного простору на перспективне зростання. Перші роки такі прогалини можна заповнювати однорічними культурами.клумба із хризантем Цибулинні культури розміщують так, щоб при викопуванні не турбувати кореневу систему зростаючих поруч багаторічників або кущів. Якщо клумба складається тільки з однорічних культур, то висадку починають від самих високорослих рослин до низькорослих.
  • Догляд за рослинами. Декоративність клумби слід підтримувати протягом усього року. Догляд включає регулярний полив, розпушування, мульчування грунту, прополка бур'янів. Крім того, кілька разів на тиждень видаляють відцвівші суцвіття, щоб вони не псували зовнішній вигляд клумби. На зиму теплолюбні культури вкривають. Квіти підживлюють не менше 2-3 разів на рік комплексними складами, щоб цвітіння було неймовірно красивим.

Однорічні рослини і рослинне сміття прибирають з клумби щоосені.

Створити клумбу безперервного цвітіння не складно, якщо заздалегідь спланувати посадки. Такий грунтовно продуманий квітник не доведеться переробляти в подальшому. Підібрані по ряду критеріїв рослини будуть гармоніювати один з одним, прикрасять ділянку з ранньої весни до перших осінніх морозів.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід