Найкраще добриво для кімнатних рослин – як вибрати

Як вибрати найкраще добриво для кімнатних рослинЧи існує найкраще добриво для кімнатних рослин? Розчаруємо: одного конкретного не існує. Адже різні рослини мають різні вимоги до поживних речовин. Більше того, їхні потреби можуть змінюватися залежно від віку рослини, сезону. Вибір повинен базуватися на конкретних потребах вашої кімнатної рослини і, як не дивно, ваших. Правильний вибір тим більш важливий, що рослини у вазоні не отримують з ґрунту такої кількості необхідних речовин, як рослини відкритого ґрунту.  

Зміст статті:

 

Готові рішення

Насамперед слід пошукати готове добриво саме для вашої кімнатної рослини. Це буде найкращим вибором. Справді, усі рослини потребують базових поживних речовин, таких як азот, фосфор і калій, проте їх краще співвідношення залежить від виду рослини.

Наприклад, для алое, як і для всіх сукулентів, потрібне добриво зі зниженим вмістом азоту. А якщо ви вирощуєте орхідею, то їй потрібно спеціалізоване добриво, яке має високий вміст фосфору для підтримки цвітіння.

У добривах, призначених безпосередньо для певних культур, про необхідну кількість поживних речовин уже подбав виробник, і вам залишиться лише внести їх відповідно до інструкції.

Ось приклади таких добрив для конкретних кімнатних рослин:

Але що робити, якщо не вдалося знайти добриво саме для вашої улюбленої рослинки, що відбувається у 99% випадків?

Можна піти простим шляхом і використовувати універсальне комплексне добриво, як ось Нітроамофоска. Але це універсальне рішення, але аж ніяк не найкраще добриво для кімнатних рослин, адже не враховує ані потреби вашої рослини, ані ваші.

Вибір найкращого добрива

Інший шлях – можна докласти трішечки зусиль і звернути увагу не лише на культуру, а й на інші фактори:

  • Фаза розвитку рослини;
  • Препаративна форма добрива і спосіб внесення;
  • Корисні властивості комбінованих добрив;
  • Органічне чи «хімічне» походження;
  • Зручність застосування.

Фаза розвитку рослини

На різних етапах росту рослини потребують різної кількості різних поживних речовин. Наприклад, лимон та інші цитрусові у фазі, коли вже утворилися плоди, потребують багато калію для підвищення їхньої цукристості. Натомість для розвитку і нарощування листової маси їм вкрай потрібен азот.

Для цвітіння рослинам потрібен у великих кількостях фосфор, тож якщо рослина вирощується заради квітів, зверніть увагу на відповідні добрива. Є вже готові рішення, наприклад  активатор цвітіння DR. HELP чи Yara Folicare для квітучих кімнатних рослин.

Для кімнатних рослин, головною чеснотою яких є листя, обирайте добрива з підвищеним вмістом азоту (окрім кактусів і сукулентів).

Тож звертайте увагу на формулу NPK в описі добрив, де цифри означають вміст азоту (N), фосфору (P) і калію (K) в добриві. Наприклад, NPK 20-20-20 означає, що в добриві однакова частка цих елементів.

Препаративна форма добрива і спосіб внесення

Зверніть увагу і на спосіб внесення добрив. Добрива для кімнатних рослин за способом внесення і препаративною формою розділяють на:

  • Сухі;
  • Рідкі;
  • Для краплинного зрошення;
  • Для позакореневого (листового) внесення;
  • Можливий комбінований спосіб внесення.

Кожен з видів внесення добрив має переваги і недоліки.

Наприклад, сухі добрива зазвичай довше засвоюються рослиною, але часто мають подовжений період дії за рахунок того, що довше розчиняються в ґрунті.

Рідкі добрива швидше засвоюються, але потребують частішого внесення.

На позакореневе підживлення рослини реагують дуже швидко, і такі добрива часто використовують в якості швидкої допомоги, якщо рослина вже явно потерпає від нестачі поживних речовин. Але сред недоліків відносна дороговизна через ще частіше внесення, ніж у рідких добрив з кореневим внесенням.

Краплинне внесення добрив дає змогу контролювати процес підживлення і за необхідності припинити його, але потребує системи крапельного поливу, що не завжди зручно в домашніх умовах.

Корисні властивості комбінованих добрив

Також при виборі підживлення для вазонів слід звернути увагу на додаткові властивості. Це можлива комбінація їх з іншими препаратами, підвищений вміст окремих речовин, додаткові мікроелементи тощо.

Наприклад, добриво спрей-фунгіцид  не тільки підживить рослину у вазоні, а й захистить від багатьох грибкових інфекцій, особливо якщо використовувати його профілактично. У разі засилля комах допоможе комбіноване добриво з інсектицидними властивостями.

Проти хлорозу допоможе добриво від пожовтіння листя Флоровіт, яке швидко компенсує нестачу заліза за рахунок підвищеного вмісту цього мікроелементу.

Органічне чи «хімічне» походження добрив

Вибір між органічним і «хімічним» має значення більше для ЗЗР, де серед хімічних сполук можуть трапитися справді небезпечні для людини. Для добрив таке питання не стоїть (принаймні добрив для кімнатних рослин, де не потрібна сертифікація з органічного виробництва) і слово «хімічні» недаремно взяте в лапки. Адже навіть органічні добрива складаються з хімічних речовин. Тож вибір тут лише за вами.  

Інша справа біодобрива, які можуть містити корисні для рослин і ґрунту  мікроорганізми. Кімнатні рослини, на відміну від рослин відкритого ґрунту, не мають доступу до них, оскільки існують у закритому середовищі.

Зручність застосування

І останнім, але важливим критерієм є зручність застосування. На нього теж варто звернути увагу.  Вибрати добрива пролонгованої дії або зручний у використанні, але такий, що потребує частішого внесення спрею, – усе залежить від вашого ритму життя і того, як багато часу ви можете приділяти рослині.

ТОП добрив для кімнатних рослин

Ми зробили невеличку добірку «ТОП добрив для кімнатних рослин», яка може допомогти вам з вибором.  До неї увійшли добрива, які видалися нам помічними і зручними.

 

Сподіваємося, за нашої допомоги ви знайдете найкраще добриво для кімнатних рослин, яке підходить саме вам!

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід