Осінні сидерати – які обрати

сидератиСидерати називають найдешевшим і найефективнішим добривом. Усі вони не лише збагачують ґрунт, а й допомагають позбутися бур’янів, шкідників, мають ґрунтозахисні властивості.

Проте різні рослини мають свої особливості, які допоможуть вам з вирішенням цілої низки проблем. Звісно, можна купити сидерати навмання, але краще знати про їхні особливості, щоб вони принесли максимальну користь на городі.

Як обрати сидерати

При виборі сидератів слід враховувати наступні фактори:

  • Строки посіву.
  • Час формування достатньої зеленої маси.
  • Культуру-попередник і наступну культуру, яка буде вирощуватися на ділянці.
  • Особливості рослин. 

Люпин білий

Люпин білий на сидератиЛюпин білий має низку переваг як сидерат. Ця однорічна рослина має дуже  велику зелену масу, яку набирає за короткий проміжок часу – до 400 кг на сотку за 50-60 днів! Потужна коренева система, яка сягає до 1,5 м, піднімає корисні речовини з глибоких шарів ґрунту, переносить їх в стебло, листя і плоди. Потім, скосивши їх, можна отримати 1,1 кг азоту, 1,2 кг калію і 0,3 кг фосфору на сотку. Бобові сидерати щодо збагачення ґрунту азотом взагалі неоціненні культури – крім накопичення цієї речовини у стеблі і листі, вони ще сприяють його перетворенню на більш придатні для засвоєння рослинами сполуки ще під час зростання. Також люпин сприяє розрихленню землі і утворенню в ній корисної біоти.

Умови і особливості вирощування люпину. Купити люпин на сидерати варто, якщо ви маєте кислі ґрунти. Він сприяє їх розкисленню. Водночас слід зважати, що рости на лужних ґрунтах люпин білий буде погано. Культура вологолюбива. Краще розвивається на легких ґрунтах.

Коли садити люпин. На сидерати білий люпин садять у середині – другій половині серпня. Слід подбати про очищення поля від бур’янів перед посадкою, щоб вони не «забивали» молоді рослини. Коли люпин підросте, він вже сам заважатиме проростанню бур’янів. Сіють люпин на глибину до 4 см, з міжряддям 20 см і відстанню між рослинами у 10-15 см. Норма застосування: 2-3 кг на сотку.

Коли косити люпин. Ця культура серед сидератів приваблива ще й тим, що зрізати її потрібно після цвітіння, коли рослина вже сформувала боби, але вони ще не дозріли – таким чином, ділянка ще й порадує господаря естетичним виглядом. Після косіння можна залишити рослинні рештки на поверхні і перекопати вже навесні, але краще заробити зелену масу в ґрунт ще восени.

Що садити після люпину. Люпин білий є хорошим попередником для всіх культур, окрім бобових, наприклад, сої, гороху чи квасолі.

Слід врахувати, що білий люпин не містить алкалоїдів, притаманних кольоровим люпинам і може бути кормом для худоби. Натомість кольорові багаторічні люпини завдяки їх наявності мають фунгіцидні властивості – тобто можуть пригнічувати грибкові хвороби рослин. Купити люпин білий на сидерати.

Конюшина червона

Конюшина червона на сидератиКонюшина червона – бобова багаторічна рослина. Багаторічні сидерати використовують, коли землі слід дати відпочити тривалий період і на ділянці у цей час нічого не буде вирощуватися. На другий рік, коли конюшина набуває оптимальної зеленої маси і вмісту поживних речовин, сидерати скошують, а ділянку ретельно перекопують. Також багаторічні сидерати використовують на постійних ділянках, з яких по мірі скошування зелену масу переносять на грядки, що потребують підживлення. Перевага такого підходу – наявність постійного джерела зелених добрив при одноразовій посадці.

Умови і особливості вирощування конюшини. Конюшина добре росте майже на всіх типах ґрунтів. Щільний листяний покрив добре зберігає вологу під собою, тож полив потрібен помірний.

Коли сіяти конюшину червону. Ідеальні строки для посадки червоної конюшини на сидерати – серпень-вересень. Це для ділянки під весняний посів. Рослини не скошують, залишаючи їх зимувати, а навесні ділянку перекопують. Навесні конюшину садять або на постійних ділянках, або для посадки озимих культур. Посадку здійснюють на глибину 1-2 см, розсипом. Норма висадки – 140-160 г на сотку.

Косити конюшину і заробляти її в ґрунт бажано не раніше, ніж за 2-3 тижні до садіння основної культури. Це правило, власне, стосується усіх сидеральних культур. За цей час рослинні рештки встигнуть частково перегнити і віддати в ґрунт певну кількість поживних речовин.

Серед особливостей конюшини – розлога коренева система, що сягає 50 см в глибину, яка захищає ґрунт від вимивання.

Попередники і наступні культури. Щоб запобігти поширенню шкідників і захворювань в якості попередників і основних культур для конюшини не можна використовувати інші бобові. Купити конюшину червону на сидерати.

Овес

Овес на сидератиПорівняно з бобовими, овес не має великої зеленої маси, не містить так багато азоту. Проте він має свої переваги. Овес як сидерат насичує землю калієм і швидко росте.

Коли сіяти овес. Остання властивість може використовуватися для посадки його разом з люпином восени. Зокрема, овес пригнічує бур’яни завдяки швидкому росту і не заважає рости люпину, який на засміченому полі може попервах бути досить слабким, щоб конкурувати з бур’янами. Весною овес на сидерати сіють з березня по квітень. Норма висіву вівса – до 2,5 кг на сотку.

Умови і особливості вирощування вівса. Не виносить спеки і дуже любить полив. Знижує кислотність ґрунтів і добре росте навіть на важких глинистих землях.

Попередники і наступні культури. Овес як сидерат особливо цінується як попередник томатів, огірків, цибулі, ягідних культур. Вважається, що краще не висівати після вівса картоплю, оскільки дротяники дуже люблять ці культури. Втім, якщо на вашій ділянці дротяник рідкісне явище, додаткових проблем овес не створить. Натомість овес добре пригнічує розвиток кореневих гнилей і нематод. Однозначно не слід вирощувати овес перед і після інших злакових культур. Купити овес на сидерати.

 

У нашому магазині можна купити сидерати на осінь для будь-яких потреб. Наприклад придбати ріпак – гарний попередник під бобові, чи купити фацелію – сидерат, якого бояться багато видів шкідників. Головне – точно знати, чого саме ви хочете отримати в результаті і підбирати культури з огляду на це.

Товари зі статті
475грн
Немає в наявност
Виробник культури
Україна
Вид культури
Люпин
Використання культури
Кормова культура, Медонос, Сидерат
Виробник
Україна
Норма висіву
2,5-3 кг на 100 м² (1 сотка)
Використання
Кормова культура/Сидерат/Медонос
95грн
Виробник культури
Україна
Вид культури
Конюшина
Виробник
Україна
Використання культури
Медонос
Норма висіву
140-160 г на 100 м² (1 сотка)
Використання
Медонос
1 728грн
Немає в наявност
Виробник культури
Україна
Вид культури
Фацелія
Виробник
Україна
Використання культури
Медонос, Сидерат
Норма висіву
150 - 200г на сотку
Використання
Сидерат/ Медонос

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід