Рослини в інтер'єрі: актуальні тренди

Рослини в інтер'єрі: актуальні трендиБезперечний тренд 2021 року – використання в інтер'єрі різноманітних кімнатних рослин. Встановлюються вони будь-де, навіть у ванній кімнаті. Необхідно лише правильно підібрати види зелених рослин з урахуванням різних особливостей: клімату, освітленості, домашніх тварин.

Навіщо потрібні рослини в інтер'єрі

Велика кількість живих рослин позитивно впливає на склад повітря в приміщенні, збагачуючи його киснем і поглинаючи вуглекислий газ. Також в повітрі приміщень постійно містяться частинки шкідливих летких органічних сполук – трихлоретилену, бензолу, аміаку та інших. Щоб екологічно очистити повітря, рекомендується розміщати рослини у кімнатах. Вони здатні нейтралізувати до 85% забруднень повітря у приміщенні.

Свіжа смарагдова зелень та яскраві квітучі бутони нікого не залишать байдужими, додадуть настрою, створять гармонію та затишок.

Як використовувати рослини в інтер'єріфітостіна в інтер'єрі

Крім естетики кімнатні рослини можуть виконувати ще низку важливих функцій. Вони можуть розділяти простір на зони, приховувати помітні недоліки, створювати своєрідні точки тяжіння, вміло підкреслювати загальний стиль інтер'єру.

На сьогодні особливою популярністю користуються кілька модних трендів, що використовуються в озелененні приміщень:

Джунглі

Книга про сучасні джунглі вийшла друком у 2016 році. Її автори відвідали безліч будинків у всіх країнах світу, і наочно продемонстрували, як можна влаштувати куточок джунглів у стінах квартири, як грамотно поєднувати види рослин. Книжка стала основою нового тренду.

Сенс його полягає в тому, що зелені рослини є основним декором, що займають майже всю територію. Види рослин можуть бути різними, тут дуже добре буде виглядати плющ - довга ліана з гарним соковитим листям. Взимку чудово почувається в кімнаті, влітку його можна винести на свіже повітря.

Точкове озеленення

Це найпростіший спосіб внести до наявного інтер'єру нотку свіжості, а оскільки сьогодні особливо популярний мінімалізм і геометрично рівні форми, чудово буде розставити по всьому приміщенню маленькі композиції квітів – сукуленти або кактуси.сукуленти

Тут можна відзначити рослини:

  • Алое Замбезі – найкрасивіший сукулент з м'ясистим великим листям, що загострюється на кінцях, абсолютно невибагливий, догляд йому може забезпечити навіть початківець рослинник;
  • Ехеверія міні - багаторічна рослина з роду товстун, схожа на троянду. Цвіте червоними та помаранчевими дзвіночками, любить сонячне проміння;
  • Кактус - невелика мініатюрна колючка. Цвітіння рідкісне, але чудове. Потребує захисту від сонячного світла, взимку комфортна температура трохи більше 12 градусів;
  • Ехінокактус міні - маленька рослина з довгими жовтими голками, перше цвітіння настає після його 20-річчя. Не потребує особливого догляду, боїться перезволоження;

До цього тренду чудово підійдуть цілі композиції із сукулентів, розташовані в оригінальному порядку. Цікаво виглядають сукуленти у бетонних багатокутних кашпо, спокійного пастельного відтінку. Композиція з декількох кашпо, виконаних в одному кольорі, але з різними видами рослин буде виглядати більш ніж оригінально.

Фітостіна

Дуже популярні сьогодні фітопанно різних видів та різноманітних деталей інтер'єру з рослинними вставками. Це можуть бути фітоперегородки, фітошафи, фітостоли, фітокартини. І навіть такий химерний тренд як фітомеблі. Все це прекрасно підійде і для оформлення власного житла, і для оформлення робочого офісу.

Для створення фітостіни застосовують підвісні модулі, куди методом гідропоніки висаджують рослини, яких цілком влаштовує вертикальна поверхня: бегонії, папороті або плющі. Живі рослини, що ростуть на фітостіні потрібно регулярно поливати, підживлювати, стежити за кількістю світла і температурою в приміщенні. Все це залежить від обраних рослин, їх примхливості та властивостей. Натомість ми отримуємо зниження рівня шуму, очищення повітря від пилу і токсинів, відчуття затишку і спокійний настрій.пряна зелень на підвіконні

Їстівні рослини

Вирощування їстівних рослин у квартирі розпочалося не вчора. Зараз все більше людей віддають перевагу грядкам на підвіконнях традиційному садівництву. Можна виростити вдома дрібні помідори-чері, огірки та перчик. Наприклад, доречно посадити у будинку:

Вирощену зелень можна відразу вживати. Для початку варто зупинити свій вибір на невибагливих рослинах, замінюючи їх за потреби.

Використання кімнатних рослин в інтер'єрі – вдалий задум та яскрава деталь декору. Грамотно підібрані види здатні приховати недоліки, повністю змінити рівень сприйняття приміщення, зручно розподілити функціональні зони і створити гарний настрій.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід