Використання родентицидів для боротьби зі щурами і мишами

Родентициди проти щурів і мишейРодентициди це хімічні препарати для боротьби з гризунами, які використовують здебільшого проти мишей і щурів. У цій статті ми розповімо про особливості застосування родентицидів, можливу небезпеку родентицидів для домашніх тварин і людей, як обрати родентицид, правила безпечного поводження з родентицидами.

Чому слід використовувати родентициди

За оцінками американських науковців, дорослий щур може з’їсти 30-56 г продуктів за день, миша – близько 3 г. Начебто цифра і невелика, але за рік щур з’їдає щонайменше 10 кг, а миша – близько кілограма. Якщо і ці цифри вас не вражають, зауважте, що на кожного гризуна, якого ви побачили, припадає 20-50 не побачених. І добре, якщо вони харчуються десь на компостних купах чи смітниках. Проблема в тому, що якщо не контролювати кількість гризунів, вони поширюються по всій ділянці. Це несе в собі додаткові ризики. Зокрема, взимку, коли доступних харчів не так багато, гризуни можуть поласувати квітами або цибулинами квітів з теплиці, знищивши річні результати роботи. Також вони є переносниками значної кількості захворювань, небезпечних для людей, свійських тварин, птиці і домашніх улюбленців.

Боротися з гризунами виключно пастками і з надією на добру волю домашніх дрібних хижаків вкрай неефективно: мишоловки потрібно постійно наново зводити, котиків недогодовувати, а останнього допускати в жодному разів не можна. Тому найбільш розповсюдженим методом боротьби з гризунами стало використання родентицидів, у дослівному перекладі «убивць гризунів».

Родентициди-антикоагулянти

Історія хімічних методів боротьби людства з гризунами сповнена драматичних моментів перемог і поразок. Ще здавна люди підмішували різноманітні сильні отрути до принад, але гризуни навчилися з цим боротися: найбільш голодні кидалися на їжу з отрутою, найбільш розумні – чекали, що з цього вийде. І якщо сородич, що поїв нову їжу з незвичним запахом, невдовзі помирав, обходили такі сюрпризи десятою дорогою. У спробах подолати гризунів людство вдалося і до вкрай рішучих заходів: на початку 20 ст. застосовували навіть газ фосген, який гарантовано знищував поголів’я гризунів на ділянці. Цей же газ використовували як бойову отруйну речовину під час Першої світової війни. Проблема була в тому, що наслідками іноді накривало не тільки гризунів, а й самого фермера з сім’єю, сусідів, випадкових перехожих і всю навколишню фауну.

Тому зараз найбільш популярними і дозволеними до використання є отрути для щурів і мишей на основі антикоагулянтів, які, з одного боку, не мають різко вираженої швидкої дії, і отруєна тварина не викликає підозр у сородичів, а з іншого – відносно безпечні для тварин і людей. Звісно, якщо дотримуватися усіх правил безпеки.

Принцип дії родентицидів-антикоагулянтів

Механізм дії родентицидів-антикоагулянтів полягає в тому, що хімічні речовини заважають процесам згортання крові в отруєних тварин. Один раз спробувавши отруєну приманку, з часом (4-7 днів), шкідники гинуть від внутрішньої кровотечі.

Як обрати родентицид

Як обрати родентицид

Зараз найбільш поширені готові принади на основі препаратів бродіфакум і бромадіолон або їхньої суміші. Ці принади вже готові до використання і їх слід лише розмістити у місцях скупчення гризунів, що дає змогу мінімізувати контакт людини з отрутою, уникаючи процесу приготування.

Приманки з родентицидами випускаються як:

  • Парафінові і воскові брикети. Наприклад, Талон, Мишливець. Такі брикети рекомендовані для використання в умовах підвищеної вологості.
  • Тістоподібні принади у фільтр-пакетах: Смерть щурам. Фільтр-пакети додатково запобігають контакту людини з родентицидом.
  • Зернова суміш, оброблена препаратом. Наприклад, Багіра. Зерно, як звична їжа, викликає більшу довіру у гризунів.

Правила безпечного поводження з родентицидами

  • Найперше і головне правило безпечного поводження з родентицидами (і з будь-якими засобами захисту рослин) – завжди читайте інструкцію! В основному вона містить наступні пункти.
  • Зберігати родентициди слід у недоступних для дітей і домашніх тварин місцях.
  • Принади з отрутою слід розміщувати також у місцях, недоступних для дітей і домашніх тварин. Це можуть бути обрізки труб, невеличкі контейнери тощо. Можна навіть купити спеціальні контейнери і тунелі для розміщення родентицидів (для підприємств з системою HACCP використання таких контейнерів обов’язкове).
  • Не слід зберігати родентициди поруч з їжею і кормом для тварин.
  • Роботи по розміщенню родентицидів слід проводити гумових рукавичках.
  • Не їсти, не пити і не курити при роботі з родентицидами.

Небезпека родентицидів для людей і домашніх тварин

Виробники подбали про захист від випадкового вживання отрути, і принади зазвичай окрашені в яскраві неприродні кольори. Крім того, до їх складу входить гірка речовина, яку людина рефлекторно намагається виплюнути. Цю речовину люди відчувають краще за гризунів.

Попри те, що зерно і тісто не входять до смакових уподобань собак і котів, вони можуть отруїтися, з’ївши вже отруєного гризуна. Однак летальні дози для них дещо вищі. Наприклад, напівлетальна доза бродіфакуму (доза, яка призводить до смерті половини досліджуваної групи) для кішок становить 25 мг на кілограм ваги, для собак 3,5 мг/кг, курей – 3,5 мг/кг, кроликів – !0,2 мг/кг. Для  бромадіолону показники приблизно такі самі.

Зазвичай у готових приманках використовують 0,005% діючої речовини. Тобто у 100 г принади міститься лише 0,5 мг отрути. Відповідно, для великих домашніх тварин препарати на основі бродіфакуму та бромадіолону відносно безпечні.

Але й несмертельне отруєння має негативні наслідки для здоров'я. Тому мертвих гризунів слід закопувати, а приманки намагатися закріплювати, щоб шкідники не виносили їх у доступні місця.

Застосування родентицидів від кротів

Кроти – комахоїдні тварини, а шкоду городнім рослинам наносять виключно під час риття ходів. Тому вищенаведені отруйні принади їх навряд чи зацікавлять. До того ж кроти приносять і користь, розрихлюючи ґрунт. Тому ми рекомендуємо використовувати хімічні або електричні відлякувачі кротів, наприклад, Рідина від кротів bros або Sonic Bros, Відлякувач кротів та гризунів diament LED, CTRL-MO113S.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід