Садова побілка для дерев і кущів

Знайдено: 1 - 8 серед 8 товарів

Не зважаючи на думку скептиків, садова побілка є обов'язковим заходом, який бажано проводити двічі на рік. Значення побілки для дерев важко переоцінити. Це турбота не тільки про кору дерева, а й про здоров'я всієї рослини. Якщо захід не провести, то з корою можуть відбутися неприємності:

 • обмороження;
 • сонячні опіки;
 • тріщини або відшарування в результаті перепаду температур;
 • піддатися атаці шкідників або хвороботворних мікроорганізмів;

Регулярна обробка для чагарників і дерев — рішення цих і багатьох інших проблем. Така обробка потрібна для дорослих і молодих рослин.

Роботи проводять 2-3 рази на рік. Найважливішою побілкою для дерев і кущів залишається осіння обробка.

Види та строки побілки дерев

 1. Відразу після посадки саджанців восени (для профілактики хвороб), а весною ще й від сонячних опіків.
 2. Ранньовесняну садову побілку проводять для запобігання зараження хвороботворними мікроорганізмами, для знищення комах, які прокидаються після зимової сплячки. Навіть проста побілка стовбурів дерев і чагарників вапном знижує життєстійкість яєць і личинок комах.
 3. На початку вегетаційного періоду такий засіб захистить молоді саджанці від прямих сонячних променів. Адже розлога крона ще не виросла, а сонце весною іноді припікає сильно, особливо на півдні.
 4. Побілка для дерев пізньою весною — захист від шкідників, які сильно активізуються в цей час.
 5. Літня садова побілка потрібна в розріджених садах при особливій формі крони дерев.
 6. Восени, відразу після закінчення вегетаційного періоду, проводять профілактичну для дерев побілку. В цей час комахи влаштовуються на зимову сплячку, а на покритий вапном стовбур вони яйця не відкладають, і зимувати в таких умовах не можуть. Також спори грибів проростають тут гірше в 10 разів.
 7. Перед самою зимою потрібно провести ще одну профілактичну, лікувальну та репелентну побілку. Середньодобова температура повинна бути плюсовою. Якщо стовбур дерева побілений, то вода не зможе проникнути вглиб тріщин і при настанні морозів не відбудеться розтріскування кори. При додаванні в побілку інсектицидів і фунгіцидів, зимуючі шкідники та патогени весною прокидаються практично нежиттєздатними.

Переваги садової побілки дерев

Плюсами садової побілки є:

 • дешевизна;
 • естетичний вигляд саду;
 • знищення шкідників і патогенів;
 • на білих стовбурах птиці краще бачать комах;
 • загоєння ран йде швидше.

Використовувати для побілки дерев можна і просто вапно. Але щоб домогтися комплексної дії, купіть в нашому інтернет-магазині "Vse Roste" спеціальні суміші для садової побілки за вигідними цінами. Асортимент представлений різними функціональними препаратами. Співробітники інтернет-магазину нададуть допомогу у виборі та проконсультують щодо способів та строків застосування. Ви можете отримати інформацію і про інші засоби захисту рослин.