Ефективні методи боротьби з побутовими шкідниками

порадиШкідливі комахи зустрічаються не тільки в саду, але і вдома. Вони завдають шкоди продуктам харчування, горшкових рослин, шкодять людині. Навіть регулярне прибирання - не гарантія відсутності побутових шкідників. Як позбутися від комах будинку?

Види побутових шкідників

Поява побутових шкідників в будинку - завжди неприємна несподіванка. Вони можуть «прийти» через відкриті вікна, щілини з підвалу або від нечистоплотних сусідів, потрапити в житло з продуктами харчування. Сталість температури і вологості, велика кількість харчування - привабливі умови для розмноження побутових шкідників.

У домашніх умовах можна зустріти кілька видів комах. Всі вони мають дивовижну життєздатність: щоб починати боротьбу з домашніми шкідниками, необхідно знати їх особливості.

Таргани

Одні з найпоширеніших «супутників» людини. Вони харчуються залишками їжі, тому найчастіше їх можна зустріти на кухні або поблизу джерел води - в санвузлі.

Таргани не тільки неприємні, але і здатні переносити різні інфекції. Тому знищувати їх необхідно відразу, при виявленні перших особин, не чекаючи збільшення їх популяції.

Таргани швидко стають несприйнятливі до різних інсектицидних засобів. Тому слід регулярно міняти склади для знищення тарганів і використовувати відразу кілька методів боротьби.

Мільміль

Дрібний, непримітний метелик - не випадково потрапив в квартиру. Якщо то тут, то там з'являються все нові особини, необхідно відразу приступати до пошуку джерела їх поширення.

Виділяють кілька видів молі, в залежності від джерела живлення:

 • килимова;
 • меблева;
 • шубна;
 • харчова.

Личинки молі швидко приведуть в непридатність вовняні речі, крупи, оббивку меблів або килими з натуральних матеріалів.

Мошки і мухи

Дрібні літаючі комахи - мошки - можуть належати до різних видів. Це і грибні комарики, і дрозофіли, тощо. Якщо перші розмножуються в горщиках з вологим субстратом, то другі вважають за краще харчуватися рослинними залишками.

Мошки швидко розмножуються, поширюючись по дому. Вони можуть стати причиною загибелі кімнатних рослин, псування запасів фруктів, ягід, овочів.

Не менш надокучливими «сусідами» є мухи. Вони є переносниками хвороб і паразитів, більш небезпечні для людини, ніж мошки.мурахи на печеві

Домашні мурахи

Домашні мурахи рідко зустрічаються в квартирах, частіше їх можна виявити в приватних будинках. Однак вивести їх дуже складно. Вони утворюють колонії в важкодоступних місцях: під плінтусами, в стиках і швах.

Домашні мурахи псують продукти, можуть зіпсувати меблі, поширюють інфекції. Локалізувати їх і знищити слід в перші ж дні, в іншому випадку численні комахи будуть докучати тривалий час.

Оси і шершні

Іноді в будинок через відкрите вікно або на не заскленній лоджії можуть оселитися оси. Ці небезпечні комахи швидко формують гніздо і захищають його. Укуси ос можуть бути дуже небезпечні для людей, особливо, алергіків.

Клопи

Домашні клопи, на відміну від садових, мають малі розміри і «кровожерливий» характер. Вони швидко розмножуються, заселяючись в меблі, під плінтуси або шпалери. Особливо активні вони в нічний час. Їх відмінна риса - дивовижна життєздатність.

Блохиклопи

Дрібні кровоссальні комахи зазвичай селяться на домашніх тваринах, потрапляючи в будинок з взуттям або на одязі людини. Блохи швидко розповсюджуються, «розсипаючись» по всій квартирі: на килимах, меблів та ін.

Укус блохи неприємний і небезпечний: ці побутові шкідники переносять велику кількість небезпечних захворювань.

Методи боротьби з побутовими шкідниками

Людина боролася з побутовими комахами впродовж усієї «спільної» історії. Однак повністю вивести шкідників так і не вийшло.

Механічний метод

Найпоширеніший метод боротьби з домашніми комахами - механічний. Він не є найефективнішим, проте неймовірно гарний у як запобіжний захід екстреної профілактики. Скручена газета, мухобойка або тапок врятують лише від одиничних особин, не дозволяючи їм сховатися в будинку.

Ефективні проти комах клейові пастки Захисник: 

 • від молі;
 • від тарганів і мурашок;герань
 • від мух і комах.

Їх розвішують або розкладають (в залежності від виду комах) в місцях найбільшого скупчення шкідників.

Народні методи

Народні методи не є ефективними і надійними, оскільки часто вони мають лише відлякуючий, обмежений в часі ефект. Від бліх можна розкладати полин в місцях проживання домашніх тварин, а від комарів - виставити на підвіконня спеціальні ароматичні сорти гераней.

Препарати для боротьби з побутовими шкідниками

Різні препарати відносять до хімічних методів боротьби з побутовими комахами. Їх виробляють у формі порошків, рідких концентратів, спреїв, гелів і ін.

Для кожного виду або групи комах виділяють свій препарат:

 1. Від мурах найбільш ефективними є отруйні приманки-порошки та гранули. Надійними засобами є Bros, МуравНЕТ, Антимураха.
 2. Від тарганів допоможуть найсильніші, концентровані препарати - гелі Захисник або Ультравіт. Їх намазують в затишних місцях, на шляхах пересування комах.
 3. Від цілого ряду домашніх шкідників допоможе інсектицид Дракер. Його можна використовувати як вдома, так і в місцях утримання сільськогосподарських тварин.
 4. Від ос і шершнів ефективний аерозоль Bros. Його спеціальне сопло, розпилюючий склад на відстань до 6 м, виключає контакт з небезпечними комахами.аерозоль від шкідників
 5. Від мошки, комарів і кліщів врятує спрей Захисник. Їм обробляють одяг, щоб відлякати комах.

Щоб кошти від побутових комах були максимально ефективними, їх слід поєднувати один з одним.

Профілактичні методи

Щоб знизити ймовірність заселення побутових комах в квартирі, слід регулярно проводити профілактичні заходи.

До них відносять:

 • регулярна обробка домашніх тварин від паразитів;
 • зберігання круп, сухофруктів і муки в герметичній тарі;
 • повноцінне і регулярне прибирання в будинку;
 • установка захисних екранів на вентиляційні отвори;
 • провітрювання квартири, осушення джерел підвищеної вологості;
 • своєчасне винесення сміття, не можна допускати його складування в квартирі.

Дотримання санітарних вимог мінімізує ймовірність появи побутових шкідників будинку. Навіть випадково пробралися в будинок комахи не затримуються в чистій квартирі надовго: їм нічим буде харчуватися. Однак якщо шкідники вже з'явилися, слід негайно починати боротьбу з ними.

Товари зі статті

Відгуки

Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід